Страница 130 от 283 ПърваПърва ... 80120128129130131132140180 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,936 до 1,950 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    5
    #1936

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте!

    Моля за съвет относно избор на климатик за жилищно помещение в тухлен стар блок със следните характеристики:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизатора;жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете?
    Охлаждане + отопление (целогодишно)
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 13 кв.м, 30 куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa; PVC
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 2,38 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa? 2 от 4
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo; спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт: Апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? зима - 22/23, лято - 25/26
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Има вътрешна изолация фибран-2ст. на двете външни стени и тавана. Стената, която е към съседният апартамент и тази към другата стая не са изолирани.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Телевизор и лаптоп
    8. Бюджет: 1200-1400 с монтаж (може и малко отгоре)

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1937

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ако мощността на климатика е подбрана правилно, нито телефон, нито интернет, нито wi-fi са необходими.
    Има един бутон на дистанционното - Powerful mode. Достатъчно е да се натисне.
    Тази простотия откъде ти дойде на акъла? Този бутон работи при темперирано помещение, когато искаш бързо да повишиш температурата на въздуха с 3, до 5 градуса максимум, при това, ако има и вътрешна изолация. Виж пак какво е заданието, човекът НЕ ИСКА да климатизира помещението.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1938

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Проблемът се решава с 2 машини, една 18-ка (50-ка), с управление по GSM (wifi) и една 7-ца (20-ка). Бюджетът не е достатъчен, обаче.
    Нещо се гъбаркате с човека. В 10кв.м. поне три машини трябват.

    Като пример,
    В 100кв.м. или 340куб.м. две 18-ки подов дайкин се ползват точно така - сутрин се пускат час по рано, вечер се спират. Със седмичен таймер. Никакви драми.
    broadway, Jack Krauser и shener84 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1939

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Миланов, пак не си разбрал! Ако машината работи всеки ден, помещението ще е темперирано и дори само 7-цата ще е достатъчна. Що не прочетеш пак заданието, заедно с Джак? В стаичката ще се влиза от дъжд на вятър и никога няма да е темперирана.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1940

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Тази простотия откъде ти дойде на акъла? Този бутон работи при темперирано помещение, когато искаш бързо да повишиш температурата на въздуха с 3, до 5 градуса максимум, при това, ако има и вътрешна изолация. Виж пак какво е заданието, човекът НЕ ИСКА да климатизира помещението.
    Казваш при темперирано помещение бутонът powerful работи, а при не темперирано бутонът не работи.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1941

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Пробвал съм, не работи! Влиза от дефрост в дефрост.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    33
    #1942

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Sir John Виж публикацията
    Елате в 2018-та!Какви стари телефони, що и модем не му предложите.
    Всички нови климатизатори се предлагат с опционален или вграден wi-fi.
    Колегите правилно са споменали телефон - аз го казах като евтина опция за интернет където нямам wifi

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1943

    Отговор: Избор на климатик '2018

    radoslavstoev04, спрямо условията които сте упоменали, подходящите модели не са много....
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium
    General Fujitsu ASHG07KMTA
    Panasonic CS-TZ20TKE
    Toshiba RAS-10BKVG-E Mirai
    Mitsubishi MSZ-WN25VA
    Японски модел на 100V
    rosswen одобрява това.

  11. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #1944

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    radoslavstoev04, спрямо условията които сте упоменали, подходящите модели не са много....
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium
    General Fujitsu ASHG07KMTA
    Panasonic CS-TZ20TKE
    Toshiba RAS-10BKVG-E Mirai
    Mitsubishi MSZ-WN25VA
    Японски модел на 100V
    бате Сашо имам едно въпросче,ако беше вдигнат бюджета малко повече щеше ли да препоръчаш фуджицу 07 kgta(oт по високия клас)?

  12. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    5
    #1945

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Мерси за отговора. Да попитам заслужава ли си да дам повече пари за shorai-модела на Тошиба.И ако може да ми кажете мнение за Daikin климатиците, защото гледам, че ни ги препоръчвате много.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1946

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от batbojko Виж публикацията
    бате Сашо имам едно въпросче,ако беше вдигнат бюджета малко повече щеше ли да препоръчаш фуджицу 07 kgta(oт по високия клас)?
    Не.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1947

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Дайкин....ами за този бюджет, по добре пропуснете....шорая може да дойде голям. Но само оглед може да даде пълна представа за най-добро предложение.
    Цитат Първоначално публикувано от radoslavstoev04 Виж публикацията
    Мерси за отговора. Да попитам заслужава ли си да дам повече пари за shorai-модела на Тошиба.И ако може да ми кажете мнение за Daikin климатиците, защото гледам, че ни ги препоръчвате много.
    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1948

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Миланов, пак не си разбрал! Ако машината работи всеки ден, помещението ще е темперирано и дори само 7-цата ще е достатъчна. Що не прочетеш пак заданието, заедно с Джак? В стаичката ще се влиза от дъжд на вятър и никога няма да е темперирана.
    Четохме го, ама ти не си го чел.

  17. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    2
    #1949

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Благодаря на Aleksandars за бързия отговор и за съвета и предложенията.

    Ще го купувам накъде между юни и септември, така че имам време да ги „проуча“ и особено тези, които са наскоро пуснати макар и само update-нати модели.. На пръв поглед MHI 35ZS-S изглежда като тих и надежден вариант, като изключим темата за „тракалниците“ в подфорума. Вероятно ще е от т.н. „Мега“, с което се надявам да намаля до колкото е възможно вероятността за некачествен монтаж или поне аз с такова впечатление останах за сега.

    Един допълнителен въпрос, ако някои има наблюдения: Има ли някакви предимства (или недостатъци съответно) в купуването на т.н. „Nordic“ модели, които някои марки предлагат, дори и да не разработвани точно за нашите условия.

    Не изключвам и вариант да погледна и високия клас, ако не си намеря „идеалния“ в средния и това ще ми донесе повече “peace of mind” така да се каже, особено че го купувам за близки и не ми се иска евентуалните му проблеми да ми висят на главата.

    Това е засега, ще пиша пак по-късно ако имам още нужда от съдействие или за отзиви след покупката.

  18. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    2
    #1950

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте!

    Аз също ще съм благодарен на съвет относно избор на климатик за жилищно помещение в тухлен, стар блок със следните характеристики:

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климaтизаторът - жилищно

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете - за охлаждане и отопление (целогодишно)

    3. Kaквa e:
    · квaдpaтypaтa и кyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 33 кв.м, 87 куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъклoпaкeтa - PVC дограма, на няколко години, не зная какъв е стъклопакетът.
    · квaдpaтypa нa пpoзopцитe - 13 кв.м. (френски прозорци от юг, около 7 кв.м).
    · изложение нa пoмeщeниeтo - юг, запад, север.
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - 4 от 4, над него има таванско помещение.
    · кaквo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - всекидневна (хол-трапезария-кухня)
    · в къщa или aпapтaмeнт - апартамент

    4. B кoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - Стара Загора

    5. Кaквa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - зима - 20-22, лято - 22-24

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa кoи oт тяx имa и кaкъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?

    Няма изолация, стените са тухлени с делебина малко над 30 сантиметра и разбира се старата мазилка отвън.

    7. Имa ли eлeктpичecки ypeди в пoмeщeниeтo, в кoeтo щe ce мoнтиpa климaтизaтopът и кaкви?

    Кухненска печка, котлони, хладилник, съдомиялна, хлебопекарна, още няколко кухненски уреда, телевизор, компютър...

    8. Бюджет - до 3000 лева без монтаж.

    Иска ми се да е клас А+++ и да ползва R32, ако е възможно. Ще го купувам след около месец.

    Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе