Страница 216 от 283 ПърваПърва ... 166206214215216217218226266 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,226 до 3,240 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #3226

    Отговор: Избор на климатик '2018

    GeorgiStefanov , в ОЛХ от няколко дни продават чисто нов Панасоник VE 12 NKE за 2250 лв . Голямо изкушение въпреки че няма къде да го монтирам.
    JOKVN одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #3227

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    GeorgiStefanov , в ОЛХ от няколко дни продават чисто нов Панасоник VE 12 NKE за 2250 лв . Голямо изкушение въпреки че няма къде да го монтирам.
    Чисто нов, без гаранция и модел 2012 г. Иначе е голяма тупалка.[emoji41]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Genadi80 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    15
    #3228

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от gecatax Виж публикацията
    Здравейте,
    търся си инвертор за следните неща:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:

    · жилищно - ново строителство тухли + изолация.

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    Ще се използва и за отопление и за охлаждане цяло сезонно.

    3. Kaĸвa e:

    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 16м2 - 41,5м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) - ПВЦ
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - близо 4м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo - изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 4 етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- всекидневна и кухня в едно
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? не съм ползвал климатик досега и нямам представа.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Фурна,микровълнова,аспиратор,хладилник
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? около 1000лв. без монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? само на него ще се разчита за отоплението и охлаждането
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Здравейте, бюджета се вдигна малко и избора ми се сведе до 2 избора.
    General Fujitsu ASHG07KGTA / AOHG07KGCA
    General Fujitsu ASHG09KGTA / AOHG09KGCA

    Разликата им е само 100лв. въпроса е кой от двата е по-подходящ за мен.Спрях се на тези модели, защото си запазват голяма част от мощността при ниски температури.
    Поздрави!

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    7
    #3229

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    Като идея - в спалните 20 zs-s, в хола стария климатик/ако работи адекватно/ и 18 gree U crown.
    Благодаря за мнението. А не е ли по-хубаво ако са 2 тела в едно помещение да са от един и същи вид?
    Гледам никой друг не иска да ми даде съвет, а от въпросника не съм посочил единствено цена.
    Хол: среден към висок клас 1500-3000лв с/без монтаж (нещо с йон/плазма, самопочистване по възможност)
    спалня, детска: по 1000-2000лв
    Иска ми се в хола да съм с едно тяло а стария да го сложа в някоя от по малките стаи или не е подходящ.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #3230

    Отговор: Избор на климатик '2018

    gecatax, заложете на ASHG09KGTA.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #3231

    Отговор: Избор на климатик '2018

    ydimitrov, кериера, след профилактика и проверка, спокойно може да го монтирате в някое от спалните помещения ( в по голямото, макар и за него ще бъде преоразмерен). Лично, аз бих го оставил в голямото помещение (разбира се, след пълна проверка и почистване) и при него бих монтирал Toshiba RAS-16PKVSG-E Shorai. За малките помещения моделите на тошиба са доста мощни и затова заложете на друга марка (задължително 7000 BTU). Не давам подобни съвети да се комбинират различни марки в едно жилище, но в случая, да забиете 4.2 kW в 12~13 m² е кощунство.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #3232

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @ydimitrov
    Вариант с едно тяло не е препоръчителен, защото ще има разлика в различните краища на помещението, а освен това ще духа много за да достига заданието, което ще води до сериозен дискомфорт.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    22
    #3233

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,

    Много моля за съвет/препоръка за подходящ климатик.

    Детайлите са:

    1. Помещението е приземен етаж, по-скоро под нивото на улицата с квадратура 39 кв.м. и кубатура 109 куб.м. в изолирана кооперация строена преди около 5 години. Заобиколено е: Изток->под нивото на улицата/вкопано, т.е. почва; Север/Запад-> гаражи и стаи; Юг->прозоречна/входна страна. Помещението ще се ползва за детски клуб.
    2. Квадратура на прозорците (цялата южна страна, прилагам и снимка на изгледа): 17 кв.м.
    3. Климатика ще се ползва около 4-5 часа на ден за отопление и охлаждане. За целта бихме искали да има опция за WiFi за „дистанционно“ включване. Идеята е да се пуска ~ 30мин. предварително.
    4. Доколкото се ориентирам 14 000BTU е това което да гледаме…?
    5. Моля пояснете дали да е Invertor?
    6. Видях че има мобилни климатици....препоръчвате ли такъв?
    7. Един от най-важните ми въпроси е: Къде е най-удачно/оптимално да се инсталира (за справка съм приложил „лаишки“ :-) чертеж на помещението с указани посоки/прозорци...т.н.)


    Отговори на анкетата:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: -> Детски куб
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa: -> Двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo: -> 39/109
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa: -> aлyминиeва, двoeн cтъĸлoпaĸeт
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe:- >17
    · изложение нa пoмeщeниeтo: -> Изток->под нивото на улицата/вкопано, т.е. почва; Север/Запад-> гаражи и стаи; Юг->прозоречна/входна страна
    · етаж нa пoмeщeниeтo: -> Приземен
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo: -> Детски клуб
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата): -> София/Център
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa: ->~ 22 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa: -> Сградата е изолирана
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви: -> Без ел. уреди
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж): -> 2000-2200лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe: -> очакваната за София
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли; -> Приложено

    Благодаря предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от BillyJ; 17-09-18 в 13:17.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    1
    #3234

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, търся помощ за избор на климатик за спалнята. В момента имам 2 тошиби сузуми за хола и детската стая, но спалнята е по-малка 13м2 и ми се струва, че моделите на тошиба са прекалено мощни за помещението.
    Благодаря


    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:· жилищно;
    2. ще се пoлзвa за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 13 кв.м. 2.8м височина на тавана - около 36 куб м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ПВЦ чисто нова, 4 сезона стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; около 3 кв.м. общо врата и прозорец
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, - Къща, 3ти последен етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - къща, вътрешно помещение с една южна стена
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? зимна температура 21-24 градуса.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? не
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? диапазона 1000 до 2200 лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? При всякакви външни температури
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    7
    #3235

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    ydimitrov, кериера, след профилактика и проверка, спокойно може да го монтирате в някое от спалните помещения ( в по голямото, макар и за него ще бъде преоразмерен). Лично, аз бих го оставил в голямото помещение (разбира се, след пълна проверка и почистване) и при него бих монтирал Toshiba RAS-16PKVSG-E Shorai. За малките помещения моделите на тошиба са доста мощни и затова заложете на друга марка (задължително 7000 BTU). Не давам подобни съвети да се комбинират различни марки в едно жилище, но в случая, да забиете 4.2 kW в 12~13 m² е кощунство.
    За спалнята и детската, като гледам най-много ми допада 20 zs-s. За хола още се колебая. Ако реша изобщо да не използвам кериера (нещо не ми се вижда мн ефективен и тн.), какво бихте ми препоръчали за хола? И като разположение
    Гледам има URURU SARARA и други марки най-висок клас рециклирани на около 2000лв.. Заслужава ли си да се занимавам с нещо подобно (рециклирани машини)?
    И ако може някой да препоръча грамотна фирма в Благоевград, която да извърши монтажа, на лично.
    Май трябва да черпя накрая

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3236

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ако прочетете темата назад ще видите ,че за около 2000—2300 лв се препоръчва Фуджи LFC 18ка
    Това за помещения около 35 кв .

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    5
    #3237

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, колеги. Предстои ми закупуване на климатик, но бих искал да се посъветвам с Вас, какъв да е най-добрия избор.
    1. Помещението е жилищно.
    2.Климатикът ще се ползва за охлаждане и утопление.
    3.Помещението е 22кв (около 62м3)
    Дограмата е ПВЦ, 5 камерна, троен стъклопакет 28мм с външно стъкло четири сезона.
    Квадратура на дограмата 8.7кв. м
    Изложение юг, юго-запад
    ПОмещението се намера на 2ри етаж на двуетажна кооперация
    Всекидневна+кухня
    Апартамент от двуетажна кооперация- всеки етаж е с по 1 апартамент + трети етаж-каратаван.
    4. Град Варна
    5. Желана температура лято/зима: 22гр/24гр.
    6. Единствената изолация в помещението е на пода- 5см стериопор.
    7. Електроуреди: телевизор, фурна, котрони, абсорбатор, пералня, миялна машина, микровълнова, хладилник.
    8. Бюджет: до 1500лв (+/- монтажа). Ако не е реален този бюджет бих приел и малко по скъпи варианти.
    9. Желанието ми е да утопля/охлажда при всякакви условия

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3238

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Надявам се да Ви дадат идеи, но щом сте от Варна, защо не се обърнете на лично към ivan74 . ?
    Ще получите професионален съвет, оглед и монтаж.
    Този пост е редактиран от stainway; 20-09-18 в 00:21.
    Mega и rosswen харесват това.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #3239

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от BillyJ Виж публикацията

    1. Помещението е приземен етаж, по-скоро под нивото на улицата с квадратура 39 кв.м. и кубатура 109 куб.м. в изолирана кооперацияпод нивото на улицата/вкопано, т.е. почва; Север/Запад-> гаражи и стаи
    2. Квадратура на прозорците : 17 кв.м.
    3. Климатика ще се ползва около 4-5 часа на ден за отопление и охлаждане.

    4. B ĸoя част на България : София/Център
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви: -> Без ел. уреди
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж): -> 2000-2200лв.
    Май сте за колонен климатик.
    Genadi80 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    22
    #3240

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @ Rafailiev: Предполагам „се препоръчва Фуджи LFC 18ка“ е по моя въпрос?
    А някой модел на Daikin има ли подходящ?
    Предложиха ми Daikin FTX50KV1B. Сравнен с Фуджи LFC 18ка кой е за предпочитане в моя случай?
    Ако има разлика ~200 и Дайкин си заслужава тази разлика, то може да „преразгледаме“ бюджета :-)


    @ ccankov73: Бихте ли ме насочили към колонен климатик (марка/модел)?

    Благодаря предварително
    Този пост е редактиран от BillyJ; 21-09-18 в 09:41.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе