Страница 223 от 283 ПърваПърва ... 173213221222223224225233273 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,331 до 3,345 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #3331

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    icogiev , в темата за LMCE е писано за 42 кубични метра , не за 41 квадратни !
    Кой да прочете , тогава става само за мен

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1
    #3332

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, предстои ми да сменя стария си климатик с нов и ми е необходима малко помощ.

    1. Помещението е хол с кухненски бокс 21кв.м. (тук може би е важно да отбележа, че живея на последен етаж, в стар тухлен блок с топлофикация, но до моя апартамент няма прекарани тръби за парно, поради отказа на комшиите от долния етаж, които вече не са сред живите и апартамента им не се ползва(утоплява), което прави моя апартамент доста хладно място за живеене през зимата.)
    2. Климатика ще се ползва и за отопление и за охлаждане.
    3.Квадратурата е 21кв.м., кубатура 55 м3.
    ПВЦ дограма с двоен стъклопакет.
    Квадратурата на прозорците е 7кв.м.
    Западно изложение
    Помещението се намира на 8-ми последен етаж
    4. Бургас
    5. Лято 24 / Зима 23
    6. Апартамента е без изолации
    7. Телевизор, хладилник, переалня, печка
    8. Бюджета е до 1500лв без включен монтаж
    9. Лятото 29 / Зимата 10
    10. Добавил съм схема
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1
    #3333

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, имам нужда от съвет за избор на климатик за една стая (хол).
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    - жилищно
    2. За отопление.
    3. Kaĸвa e: · ĸвaдpaтypaтa и кубатура
    квадратура 19кв.м, 50куб.м, етаж 2 от панелен апартамент, южно изложение с тераса, три вътрешни стени, 3 камерна PVC дограма с двоен стъклопакет 4м2
    4. В коя част на страната - гр. Казанлък
    5. Каква температура - 22-24 градуса
    6. Без изолация
    7. Телевизор.
    8. 1400-1500лв с монтаж
    9. -15 градуса.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #3334
    Цитат Първоначално публикувано от icogiev Виж публикацията

    Иначе ако си навит на 2400лв може да намериш и Nocria 14.

    Къде го има ???

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #3335

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev Виж публикацията
    Къде го има ???
    https://brosbg.com/fujitsu-awyz14lbc...a-product-5661

    Тук например пише че го има, иначе аз моя го купувах от познат, той откъде го е намерил не съм питал, инересуваше ме кога ще ми го монтират.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #3336

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от pi6ligara Виж публикацията
    Здравейте,2019 ще сменям вида на отопление от парно на дърва,на климатици или газ.Относно газта ми е горе доло ясно,но относно климатиците всичко ми е тъмна индия.Ще топля къща на 2 етжа с общо 5 стаи,единия приземен с 2 стаи а другия е с 3,без изолация,с пвц дограма,като 4 стаи са по 15кв и 1 е 25кв .Идеята ми е във всяка стая да има по 1 климатик,искам да мога да потдържам при -10,12 външна поне 24 вътрешна(дай боже и повече),а когато стане -17,18 ще помагам с парното на дърва.Бюджет 6000лв .Намирам се в околностите на Плевен и зимата тук си е истинска така че който може нека да помага.Поздрави на всички и моля да ме извините,ако не съм написал нещо както трябва.

    - - - - - - - - - -

    Може би не съм написал нещо като хората,моля да ме посъветвате за конкретни марки и модели,които да търся.Казаха ми приятели,че ми трябват нискотемпературни климатици,за по-малките стаи 9-ки,а заголямата 12-ка,но те живеят в апартаменти,а аз в къща,едното няма общо с другото и за това реших да питам вас.
    В Плевен има много фирми за климатици,обиколи ги и виж какво ще ти предложат.И един съвет от мен,ако ще плащаш в брой за 5 машини се пазари за остъпка.
    Успех.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    72
    #3337

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Знам че има много фирми,но на мен ми трябва безпристрастно мнение какво да търся.В която и фирма да отида ще започнат да хвалят това,което те продават,а не това което е най-добро за мен в моя случай!Нали точно за това попитах тук,вместо да тръгна из фирмите да разпитвам.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #3338

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Общо взето ти трябват 4 девятки(25ици) и една дванайсетица(35ца) за 6000лв,
    и това ако се абстрахираме от
    1. къща
    2. без изолация
    3. северна България,
    и вземем на впредвид “до -10С” мисля че 09 и 12 LMCA на FUJI/TSU ще ти свършат работа.
    Като единственото неизвестно в уравнението е още колко дърва ще ти трябват.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #3339

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ако малко напъне бюджета може и fujitsu 7ци kg или MHI zs-s.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    5
    #3340

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Hello I live in Buzau, Romania. I would like to ask you some advice about heat pumps because I think you can help me.


    Last year I built a house using AAC (aerated autoclaved concrete), Ytong Basic 25 cm.


    Now I'm looking for the best solution to heat it. The house does not have any heating system installed. I do not want to heat with wood and I want to buy some heat pumps.
    I've done some research using www.u-wert.net to find the heat demand for the whole house. I used the weather from Vienna (Wien), Austria. I'm sending you my technical data and my house plan.
    I would like to help you choose the best heat pumps, considering the surface of the house. I do not know if 9000 BTU, 12000 or 18000 BTU suits my needs. I'm afraid of oversizing it. I want to choose Daikin Perfera FTXM-M. Maybe the best in the living is FTXM42M. Or do you recommend another brand / model.
    I write in english, sorry for that, it's difficult with your language.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3341

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    Ако малко напъне бюджета може и fujitsu 7ци kg или MHI zs-s.
    Тия машинки /5бр./ имат нужда и от монтаж.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3342

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от artistul87 Виж публикацията
    Hello I live in Buzau, Romania. I would like to ask you some advice about heat pumps because I think you can help me.


    Last year I built a house using AAC (aerated autoclaved concrete), Ytong Basic 25 cm.


    Now I'm looking for the best solution to heat it. The house does not have any heating system installed. I do not want to heat with wood and I want to buy some heat pumps.
    I've done some research using www.u-wert.net to find the heat demand for the whole house. I used the weather from Vienna (Wien), Austria. I'm sending you my technical data and my house plan.
    I would like to help you choose the best heat pumps, considering the surface of the house. I do not know if 9000 BTU, 12000 or 18000 BTU suits my needs. I'm afraid of oversizing it. I want to choose Daikin Perfera FTXM-M. Maybe the best in the living is FTXM42M. Or do you recommend another brand / model.
    I write in english, sorry for that, it's difficult with your language.
    Can you please tell us what is the price list you have for each room .
    There are a lot of brands and models you can use but it is important what you want .
    There are conditions from 500 till 2500 euro . Difference is their heating capacity and also they extras .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Huskarl2006 Виж публикацията
    От известно време избирам климатици за ново жилище. Имам следните въпроси:

    1. Вие какво бихте предпочели за 40кв стая с 9м дължина, 1 голям климатик или 2 малки? (Втори климатик на стената срещу К1)
    2. Как бихте сравнили МХИ ZS-S и Panasonic CS-Z**TKEW сериите. Как са като ефективност, отопление на много ниски температури и пречистване на въздух?

    Благодаря на Александър за предишните му предложения.
    Градски , аз съм с панасоника и съм доволен .
    Имай предвид ,че МХИ няма активни пречистватели като йонизация и плазма !
    От тези двата аз бих заложил на Панасоника .
    За хола ако има място бих заложил на 2 климатика .
    Въпреки ,че аз топля хол 60 кв с един и нямам никакви проблеми , но е важно да се знае ,че един ще духа повече !!
    ПРи мен е в единия край както е при теб на дългата стена и няма нищо около него за да му пречи пък и той на мен .
    Все още се намира нокрия 14-18 и аз бих заложил на нея ( и такава имам )
    Ако пък искаш най-доброто вдигни малко парите и вземи едно УРУРУ .
    Тогава освен пречистването на въздуха , ще имаш и аспирация и контрол на влажноста .
    ОТ изброените аз съм УРУРУто е най - най ( лично мнение като ползвател ) Единствения му недостатък е цената .
    /успех .
    П.п.
    Мисля ,че се сещам коя е тази сграда и знаме че се строй добре с добра изолация .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    72
    #3343

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Можете ли да пишете целите имена и модели на климатиците или да дадете линкове към тях,защото по този начин не знам какво да търся?

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    3
    #3344

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,

    Нуждая се от Вашата помощ, при изборът на климатик/ци за апатамент с две идентични спални и голям хол с кухненски бокс. Има подготвени изводи за вътрешни тела до всяка стая и изводи на терасата за външно. Предполагам, че планът е за мултисплит, но има достатъчно място за отделни външни тела. Какви са Вашите препоръки?

    Климатик 1:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa - Хол с кухненси бокс;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa - за двете, но повече за отопление.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 40кв.м. / 104 куб.м.;
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - алуминиева, двoeн cтъĸлoпaĸeт 4 сезона
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 10 кв.м.;
    · изложение нa пoмeщeниeтo - юг/изток;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - партер над гаражи, с изолация на гаражите
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - xoл с кух.бокс
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - в гр. София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe - 22 градуса лятото / 23-24 градуса зимата
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - външна изолация 10см, и окачен таван без изолация.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - телевизор, печка, аспиратор, съдомиялна, хладилник.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - 2500лв с монтаж, +/- 500лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe - ще се ползва като единствен уред за отопление, така че е нужно да работи и при -10-15 градуса, тъй като е в подножието на Витоша и е доста студено. Охлаждане предполагам само Август месец ще е нужно.


    Климатик 2 и 3:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa - спалня;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa - главно за отопление.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 13кв.м. / 34 куб.м.;
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - пвц, двoeн cтъĸлoпaĸeт
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 10 кв.м.;
    · изложение нa пoмeщeниeтo - юг/запад;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - партер над гаражи, с изолация на гаражите
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - в гр. София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe - 22 градуса лятото / 23-24 градуса зимата
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - външна изолация 10см, и окачен таван без изолация.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - 700-1000 лв с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe - ще се ползва главно за отопление, като е хубаво да е тих.

    Благодаря предваритено, за помоща Ви.

    поздрави,
    Н.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    5
    #3345

    Отговор: Избор на климатик '2018

    The cost with instalation for a Daikin Ftxm42-m and a Daikin Ftxm25-m is 2000 euros. For the moment i want to install two. I am afraid of the defrosting cycle. I have read that they defrost too often...

    I am thinking also to buy Mitsubishi Electric MSZ-LN35VGV-MUZ-LN35VGHZ Inverter 12000 BTU for the living room and sleep in the living this winter and buy another unit next summer for bedroom. The price is 1900 euros. Look at his specifications. I think it can heat half of the house at -15 degrees very easy, if not almost all house. They claim 100% at -15 celsius, so 4 kw at -15 celsius, right?
    Този пост е редактиран от artistul87; 01-10-18 в 15:47.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе