Страница 222 от 283 ПърваПърва ... 172212220221222223224232272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,316 до 3,330 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #3316

    Отговор: Избор на климатик '2018

    icogiev аз съм ползвател на МХИ и Фуджисту и мога да кажа че МХИ има по топла струя от ФУджи , но и разхода му е по-голям

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #3317

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Колега, щом си от Варна, що не се свържеш с ivan74 от форума и да си решиш проблемите .

    А ако наистина бюджета не ти е проблем сложи си един японски (правен за там) климатик
    и ще се изненадаш от консумацията.
    Аз например имам само един такъв, но 18ска топли 35кв. без изолация с 300W зимата - естествено след темпериране.
    И ще ти излезе по-евтино от нексурата дето ти “рекламирах”.
    Имам впредвид нов японски, но може и втора употреба.

    Колега както написах в началото на мен не ми е проблем бюджета а отношенията с половиката не мога да обясня, а вече и не искам , и на практика трябва да се огранича до 1500лв толкова ми отпусна да изхарча. Дето са вика аз съм свободен човек ще правя каквото реши жена ми, разбираш ли.

    Консумацията и сега ми е много добра (не знам каква е затова е добра), преди 4 години си сложих един много хубав Японски правен за там рециклиран и да ти кажа няма да се повтори, преди 3 години купувах за единия офис климатик ей-така реших че ми трябва още един написах на телефона излезе ми някаква оферта от Технополис за Панасоник може би не помня взех го, топли повече от Японския, при него икономията ми също е много добра (неизвестна). Съседната къща е с 5 Японски климатика и човека вчера си докара пелети, нищо не искам да казвам, то ясно че Японските са много по-хубави, но някои точно определени модели както и Китайски/Тайландските и където са напечатали китайците, че се произвеждат.

    ivan74 няма да му се обадя защото вече работя с друг човек, а аз работя с един човек или не работя с него, човека дето ми сложи Дайкина повече няма да работя с него, този с Нокриа-та засега не е сгафил нищо когато и да му се обадя отговаря и ми дава + 5 години гаранция за климатиците, щото не исках да ми прави отстъпки, че сме приятели.

    В общи линии моят върпос е кой е най добрия Fujitsu до 1500лв и има ли съществена разлика с Fujitsu който струва примерно с 300-400лв по малко щото като кажа на жената че съм си харесал климатик за няколко хиляди примерно Nocria X, и кажа че съм склонил на по-евтин за 1500лв да спестя парите си за нея, а даже се оказало възможно и климатик за 1100лв да върши същата работа с дребни недостатъци ще ме заобича двойно. И ако Fujitsu нямат толкова евтин и хубав модел съм склонен да сменя марката с друга която по някакъв начин е успяла да направи по-хубав климатик за по малко пари в случая MHI.

    Предполагам, че доста хора като мен се чудят същото уплашени да не си купят евтин боклук, но и в същото време да си купят най-доброто за парите които са отделили, което ще им свърши работа в техните условия. В общи линии ще мисля още няколко дена и ще си взема каквото ми изглежда най-логично, а между временно ще досаждам

    Благодаря за съветите ccankov73.


    shener84 Твоето MHI кой модел е и в каква стая, както и Fuji-то? Доволен ли си от тях? Имат ли затруднения при студено време?

    Като казваш по-топла струя имаш в предвид с по-висока температура или с по-голям дебит или сумарно? Защото конкретните модели на които извадих данните по-горе забелязвам само че Fujitsu-тата имат по голям поток въздух (поне на хартия) от MHI-то което съм набелязал. Но от тях не става ясно дали това се дължи на оборотите на турбината или на нейният дебит. Относно топлината успях да сравня (субективно без апаратура) единствено MHI-то с моята Нокриа и последната ако се изправи пред MHI-то прави шах с пешката. Но сравнението както казах е субективно, а освен това 2-те машини са от различен клас.
    Този пост е редактиран от icogiev; 30-09-18 в 02:01.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #3318

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Моята 7-ца ZS-S си е достатъчна за 14м2 запад първи етаж над мазета с изолации на пода и тавана само.. В спалня и детска ми е шумен специално на мене сравняван с Daikin 9-ka FTXS..

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,883
    #3319

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Сложи 09LUCA или 25 ZS-S - с тея на студено няма да останеш.
    А, ако можеш да изкрънкаш още 200лв. от “милото” слагай
    09LTC и ще си имаш “мини нокрия” - тъкмо може да я убедиш -“виж тоя как топли, ще е същото”.
    Това с жена ти ми е познато..., но мойта вече ме остави на мира въпреки че е машинен инженер.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #3320

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Сложи 09LUCA или 25 ZS-S - с тея на студено няма да останеш.
    А, ако можеш да изкрънкаш още 200лв. от “милото” слагай
    09LTC и ще си имаш “мини нокрия” - тъкмо може да я убедиш -“виж тоя как топли, ще е същото”.
    Това с жена ти ми е познато..., но мойта вече ме остави на мира въпреки че е машинен инженер.

    Оф това с убеждаването не минава поне да изглеждаше подобно, иначе ми харесва че има данни за -20 09LTC, Luca горе един колега гледам не е доволен от 07 и може би се отказах от серията.
    LTC колко отдава при -20 -15 не успях да открия?

    Мерси отново.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    30
    #3321

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ще трябва да взимам климатици за две стаи с параметри:

    Климатик едно:
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? Жилищно - кухня.
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? Основно за отопление. Охлаждане в по-малка степен.
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; площ 18 кв.м, обем 50 куб.м.
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); ПВЦ, доста стара, за стъклопакета не знам
    в) квадратура на прозорците; 6.6 кв.м
    г) изложението на помещението; запад/север
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? трети етаж, последен, под покрив
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; кухня
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? София град
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? зима: 21-23 градуса, лято: 24
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? има вътрешна и външна изолация на външните стени. на тавана няма. последен етаж, отгоре има таван.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? хладилник, печка, влагоуловител.
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. виж най-долу.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? -20/+40...

    Климатик две:
    Важно: тук ширината на вътрешното тяло не трябва да е повече от 79 см.

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? За жилищно помещение.
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? Основно за отопление. Охлаждане в по-малка степен.
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; площ 18 кв.м, обем 50 куб.м.
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); ПВЦ, доста стара, за стъклопакета не знам
    в) квадратура на прозорците; 5 кв.м
    г) изложението на помещението; юг/запад
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? трети етаж, последен, под покрив
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; детска спалня
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? София град
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? зима: 21-23 градуса, лято: 24
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? има вътрешна и външна изолация на външните стени. вътрешна изолация на тавана. последен етаж, отгоре има таван.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? компютър.
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. виж най-долу
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? -20/+40...

    Бюджет 4-5 хил. лв с инсталацията.

    Благодаря за предложенията.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3322

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от richterbg Виж публикацията
    Климатик две:
    Важно: тук ширината на вътрешното тяло не трябва да е повече от 79 см.
    В този случай е хубаво да се огледаш за подов.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    30
    #3323

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Не е вариант подовия. Стената е с вътрешна изолация. Има климатик под тавана, който си е изживял живота и трябва да го сменя. Там си има дупка в изолацията за него. За подов климатик ще трябва да се реже нова дупка във вътрешната изолация долу и да се прикрие старата горе. Така задачата става с прекалено много неизвестни. Затова предпочитам стенен, който да се сложи върху старата дупка.

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3324

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Това трябваше да го напишеш в предния пост, ние няма как да знаем какво е дереджето. Тези 79см са си зорни за стенни модели.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    34
    #3325

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,

    От известно време избирам климатици за ново жилище. Имам следните въпроси:

    1. Вие какво бихте предпочели за 40кв стая с 9м дължина, 1 голям климатик или 2 малки?
    2. Как бихте сравнили МХИ ZS-S и Panasonic CS-Z**TKEW сериите. Как са като ефективност, отопление на много ниски температури и пречистване на въздух?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #3326

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Huskarl2006 Виж публикацията
    Здравейте,

    От известно време избирам климатици за ново жилище. Имам следните въпроси:

    1. Вие какво бихте предпочели за 40кв стая с 9м дължина, 1 голям климатик или 2 малки?
    2. Как бихте сравнили МХИ ZS-S и Panasonic CS-Z**TKEW сериите. Как са като ефективност, отопление на много ниски температури и пречистване на въздух?
    Колега аз отоплявам 8.6 на 7м с Fujitsu Nocria 14 твоята стая е по-дълга (малко) мен ме съветваха да слагам 2 климатика, аз си взех този. Комфорта с 2 климатика "бил" по -голям (възможно е)
    поради дългата същност на помещението ти ще ти трябва или достатъчно силно духащ климатик сиреч, Nocria 14 и ако някой ти препоръча нещо друго. Другият вариант с който не мога да ти помогна като съвет е 2 добре позиционирани климатика с които да се постигне еднаква температура навсякъде и евентуално ниско ниво на шум за това трябва да си извикаш специалист, който обаче да си сигурен, че е такъв за да ти каже къде трябва да са разположени в помещението, тук предполагам ще дадеш пак толкова или малко повече тъй като имаш 2 монтажа (и в последствие 2 климатика за поддръжка, но и недай си боже 1 резервен за части)

    Въпроса както винаги е в парите, тъкмо чета една тема за Fujitsu ASYG12LMCE, виж коментар #71, човека го ползва в 41м2 хол и коридор, ако твоите условия са близки защо не?

    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...12-lmce-5.html

    А пък на предната страница и на няколко по-нататък директно го сравняват с MHI ZS-S и мисля Daisekai (хора които го имат не такива които са го продавали) и те го обхавлват доста добре сега е на промоция в Zora 1099лв без монтажа, кой знае до кога.

    Иначе ако си навит на 2400лв може да намериш и Nocria 14.

    Относно пречистването на въздуха винаги ми е било чудно как го събират във вътрешното тяло? Виждал съм разглобен Air Purifier и смея да предполагам, че има доста чаркалаци които едва ли ги има и в най-скъпите климатици. Нямаш ли възможност да проветряваш веднъж дневно? От това по-добро няма (освен регенеративна аспирация може би).

    Тук са описани видовете пречистване https://en.wikipedia.org/wiki/Air_purifier

    В общи линии въздуха няма да е планински, а в най-добрият случай 99,99% незастоял и то при Активно пречистване, пасивното върши работа при честа профилактика на филтрите.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3327

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Huskarl2006 Виж публикацията
    Здравейте,

    От известно време избирам климатици за ново жилище. Имам следните въпроси:

    1. Вие какво бихте предпочели за 40кв стая с 9м дължина, 1 голям климатик или 2 малки?
    2. Как бихте сравнили МХИ ZS-S и Panasonic CS-Z**TKEW сериите. Как са като ефективност, отопление на много ниски температури и пречистване на въздух?
    Попълнете табличката в началото на темата, ако искате да получите по-адекватен отговор.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    72
    #3328

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,2019 ще сменям вида на отопление от парно на дърва,на климатици или газ.Относно газта ми е горе доло ясно,но относно климатиците всичко ми е тъмна индия.Ще топля къща на 2 етжа с общо 5 стаи,единия приземен с 2 стаи а другия е с 3,без изолация,с пвц дограма,като 4 стаи са по 15кв и 1 е 25кв .Идеята ми е във всяка стая да има по 1 климатик,искам да мога да потдържам при -10,12 външна поне 24 вътрешна(дай боже и повече),а когато стане -17,18 ще помагам с парното на дърва.Бюджет 6000лв .Намирам се в околностите на Плевен и зимата тук си е истинска така че който може нека да помага.Поздрави на всички и моля да ме извините,ако не съм написал нещо както трябва.

    - - - - - - - - - -

    Може би не съм написал нещо като хората,моля да ме посъветвате за конкретни марки и модели,които да търся.Казаха ми приятели,че ми трябват нискотемпературни климатици,за по-малките стаи 9-ки,а заголямата 12-ка,но те живеят в апартаменти,а аз в къща,едното няма общо с другото и за това реших да питам вас.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3329

    Отговор: Избор на климатик '2018

    icogiev , в темата за LMCE е писано за 42 кубични метра , не за 41 квадратни !
    rosswen одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    34
    #3330

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Huskarl2006 Виж публикацията
    Здравейте на всичко. Имам следното запитване за избор на два климатика:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: апартамент в новопостроена кооперация
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - Ще се ползва за цяло сезонно ползване. Отопление и охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - Дневна 40.3кв.м. (110кв.м3) и спалня 14кв.м (37кв.м3)
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - Дограмата е ПВЦ, 6 камарна и с троен стъклопъкет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - Виж схемата
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Дневна (северо-източно) и спалня (северо-западно)
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 5 етаж, непоследен, но реално над част от холът има тераса. Виж схемата.
    · 4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? В град Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лятото: 25-26, Зимата: 23-24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Изолоцията е 10см, но не съм сигурен каква точно е.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    В дневната ще има ТВ/компютър и пълен набор от кухненски уреди (хладилник, печка, фурна, микровълнова)
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 4000-4500лв
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Лятото до 40, зимата до -15
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. – Виж схемата

    Гледах Mitsubishi Heavy SRK63ZR-S и Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S, но не разбирам достатъчно. Моля за съвет.
    От известно време избирам климатици за ново жилище. Имам следните въпроси:

    1. Вие какво бихте предпочели за 40кв стая с 9м дължина, 1 голям климатик или 2 малки? (Втори климатик на стената срещу К1)
    2. Как бихте сравнили МХИ ZS-S и Panasonic CS-Z**TKEW сериите. Как са като ефективност, отопление на много ниски температури и пречистване на въздух?

    Благодаря на Александър за предишните му предложения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 911
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе