Страница 100 от 135 ПърваПърва ... 50909899100101102110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,486 до 1,500 от общо 2016

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1486

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    По навик го слагам на Борче. И на Авто съм спал като забравя да цъкна борчето. 1-ва и тя се ядва. Не е шумна. А до -1,-2 на Авто не вдига над 1-ва. Евентуално след ОФФ вдига за кратко една над първата. Усещам го защото се включва Стриймъра над първа и започва да жужи.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #1487

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    FTXM не знам , но Емурата(пак 20) както работи на 200W авто вент. - 1-2 чертички примерно и сложа борче отива на 5-600W с много гореща струя.
    Явно си преценява, че със слаб вент. не може да стопли и работи в полза на енергото.
    Сложа авто и веднага пада до към 200+W.
    Ако е свалила на тих(борче) сама в по-топлото - то няма промяна в консумацията като я мина в ръчен.
    Това борче е малко… бор в задния двор…..

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1488

    Отговор: Re: Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз го правех но до определени температури да речем 2 градуса, оттам не става вече иска си втори. Днес пуснах и пената да работи на 23 и мисля че нещата ще станат. МХИ-то остава само за малката стая за сега, както казах и преди има втори просто исках да изпъна мхи-то

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1489

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    И да го напъваш и да не го напъваш, при мен в стаята си държи заданието, но в другата стая (банята) е около 1.8C под заданието и при по-топло време, и в студа. И по-голям да беше киматика, пак щеше да е същата работа, вратите и стените си казват "тежката" дума.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1490

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Да ама сега взе да ми прави офф и след 10-на бройки ми прави дефрост

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1491

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Хайде стига с тези дефрости де. Част от работата са си.
    По важно е да не трака нещо, че тогава ще видиш трагедия.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1492

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    абе в спалня ако е ,добре е да са минимално като брой .. аз не виждам логиката в дефрост на он-офф цикли .. то ако офи машината явно не е натоварена ,от какъв зор .. и това се предава от поколение на поколение без подобрение

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1493

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Смятай ако примерно днес "дефрост алгоритама" ми беше на брой он/oфф какво чудо щеше да е днес от дефрости.

    Добре, че са ми я спестили тази "екстра''.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1494

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Хайде стига с тези дефрости де. Част от работата са си.
    По важно е да не трака нещо, че тогава ще видиш трагедия.
    Ако ти изпатка 50 он-оффа и 5 дефроста по цикли викаш е нещо в реда на нещата в спалня, ти може да си ок аз не, пуснал съм го на 25 по ДУ и вент на 2, в хола панасоника е на 23 и вент на 2. Предпочитем да работи с 400 вата отколкото да прави он-офф.


    Писали сме едновременно. Това което показваш на графиката е сбъркана работа

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1495

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ето колко трае един дефрост на ОН/ОФФ цикли.

    Точно минута и половина. Верно, че е по добре без тях ама.......... Такива машини сме си купили. В моя случай за 1200лв. Толкова. Ама Петър да му мисли
    Че за тези пари щеше да си купи един Дайкин и да си пие пиенето на спокойствие.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1496

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    не е въпроса колко трае ... въпроса е че се чува ,и ако някой не го чува през ноща е глух и не е критерий

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1497

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    абе в спалня ако е ,добре е да са минимално като брой .. аз не виждам логиката в дефрост на он-офф цикли .. то ако офи машината явно не е натоварена ,от какъв зор .. и това се предава от поколение на поколение без подобрение
    Тук съм съгласен с всичко написано. Дефрост по време на съм ми е най-омразното нещо. Аз заради това молоумно условие избрах Тошибата за спалнята. Направо ударих кьоравото с нея. Нито трябяа да и вдигам градуси, за да не офф-ва, нито нищо. Отделно колко дни имаше тук с денонощни мъгли и температури около 0-та, нито един дефрост не ми направи. А като се сещам колко марки и модели щяха да ги редят през 2-3 часа в подобни условия.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1498

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Тези дето го чуват ще се наложи да свикнат. Или да сменят машина.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1499

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    всичко е лечимо ,но е по добре изобщо да не се купува подобен климатик

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1500

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    [mention]mimojef [/mention] , абе и Дайкина ти не е от най-рядко дефростващите машини. 3 дефроста за 6 часа през нощта, при сухо време, на задание 22 си е бройка. Важното е да се спогаждате с машините. Всеки е склонен на различни компромиси. И моите си имат трески за дялане, но на мен пък те не ми правят особено впечатление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 02:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 22:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 11-05-12, 00:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 20:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе