Страница 11 от 135 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #151

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ето още малко минимум от GE35VA. Този път на външна 22С според синоптик.бг и вътрешна 24. Смъкнах му температурата с един градус за да не Офф-и. Като беше на 25 не можеше да си стигне минимума. Още при плавното смъкване на консумацията преди да е стигнал 280W изключваше. Явно го няма досадния 10 минутен ОН като при МХИ. Работи по-малко от минута и половина и изключва. Ако го няма ватметъра не мога да разбера какво става. При първоначален старт също не се разбира кога тръгва компресора и кога отваря клапана. Ни вопъл, ни стон. Няма цъс няма пъс. Една идея е по-шумен от ЗС. И кофтито което не ме кефи е, че на Авто не слиза на най ниската степен на вентилатора (тази с ръчичката на ушенцето).

    Клип: https://www.youtube.com/watch?v=xpQvTePY8rk

    Снимка:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #152

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Да, няма го в алгоритъма да работи определено време, преди да изключи. И аз съм го констатирал това. Което, понякога не ми харесва. Вместо първо да се опита да слезе максимално ниско, директно изключва. С автото на турбината-същата работа, не са го пипали. При МХИ ми харесва, че няма значение дали помещението е темперирано или каква температура си му задал, машината почти винаги си слиза на минимума, щом се налага и си сваля степента на турбината до най-ниската. Очаквах и МЕ-то да се сържи по подонен начин, затова първоначално останах с впечатлението, че това е минимумът на машината. Та разликата беше малка, имаше да догонва 1-2 градуса, не е нещо фрапиращо. Като шум от турбината - МХИ е по-тихо, реално неразличимо от офф. Като шум от фреон ME е по-добре от ZS, на охлаждане обаче. Но зимата не е така, при МХИ няма шумове при он/офф, докато при SF е доволно, при това на близо 5м. тръбен път. Може при AP серията да са го пипнали.
    П.п. Да съм по темата. Е, не успях да видя моето МЕ SF35 под 220-230W, но за мен е ок. Особено, като се има в предвид, че изобщо не е за това помещение. Дори очаквах да е малко по-висок.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-09-19 в 10:01.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #153

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    А аз си мислех, че само на мен звездите ми го говорят...
    Вчера между промеждутъка им сложих персонален електромер за зимния сезон. Това е само на 25RPD, когато го напече слънцето.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от the inquirer; 01-09-19 в 13:30.
    Jack Krauser одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #154

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ами те и нямат много общто GE и SF. Дори АП-то е с по-кофти показатели.

    Абе къде е Миланов?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #155

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    А аз си мислех, че само на мен звездите ми го говорят...
    Вчера между промеждутъка им сложих персонален електромер за зимния сезон. Това е само на 25RPD, когато го напече слънцето.
    Доре си наслагал защити. Моите има, няма и сработват, без да спира тока! Ползвам същите. Приключих с летните замервания. Зимните вече си ги знам, остава само да почистя топлообменниците, като преминат жегите.
    Genadi80 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #156

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    А аз си мислех, че само на мен звездите ми го говорят...
    Вчера между промеждутъка им сложих персонален електромер за зимния сезон. Това е само на 25RPD, когато го напече слънцето.
    Две машини на един контакт,няма ли да дойде малко в повече на контакта.
    Между другото ватметъра можеше да го вземеш от Крез,там са чешки.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #157

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Две машини на един контакт,няма ли да дойде малко в повече на контакта.
    Между другото ватметъра можеше да го вземеш от Крез,там са чешки.
    Цялата инсталация е нова 2 те машинини не могат да развъртят повече от 3 киловата и то на макс. А измервателя на мощност е до 3600 вата. Машините са китайски, така че и ватметъра е китайски.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #158

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Сега си погледнах ватметъра - от 1 юни до 1 септември, 3 месеца на охлаждане
    навъртени 193 киловата, общо време на работа 783,5 часа, което прави средна консумация ~ 246 вата/час за охлаждането на 65+ квадрата
    Това включва и по 15-20 минути всеки ден работа на отопление за сушене на вътрешното тяло.

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #159

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ето и консумацията на мойте три машини за последния месец.Японката в хола е работила по 20 часа на ден, този в кухнята по около 12 на ден, а машината в спалнята само по час-два на ден само да подпомогне другите две машини.

    П. С. Както знаете при мен условията са малко екстремни.

    Honor Play с помощта на Tapatalk

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #160

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Екстремни, екстремни, колко да са екстремни..., ако ги оставиш да работят без да се спират ще изгорят по-малко.
    Аз за това споменах, че се научих да се разбирам с моите две Хитачита
    През деня са настроени да работят на 25 градуса турбина на втора степен за 25RPD и на ауто за 35RPD.
    След 22 часа са на 26 градуса турбина на първа степен.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 01-09-19 в 19:05.

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #161

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Екстремни, екстремни, колко да са екстремни..., ако ги оставиш да работят без да се спират ще изгорят по-малко.
    Аз за това споменах, че се научих да се разбирам с моите две Хитачита
    През деня са настроени да работят на 25 градуса турбина на втора степен за 25RPD и на ауто за 35RPD.
    След 22 часа са на 26 градуса турбина на първа степен.
    Ами екстремни до толкова че съм на последен етаж изложение север-юг,и в хола където е японката пече цял ден и жегата е непоносима през деня.Другото което е няма как да вечер да не ги спра за да се проветри жилището.
    П.С.По груби сметки,тока за този месец е горе долу приемлив(около 85лв),цялостен разход

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #162

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Искам да попитам,понеже няма как да си сложа такъв уред,с който измервате консумацията(климатика ми е вързан директно,без контакт),дали разхода му на ел.енергия е такъв,какъвто се очаква от модела.Имам известни притеснения,дали техниците не си оставиха ръцете.Та,моделът е Хеви srk 35zs-w .Работи в 20кв.м хол с кухненски бокс +отворена врата към спалня 10кв.м.Изложението е изток-юг,обикновен двоен пластмасов стъклопакет около 8-10кв.м.прозорци общо за двете стаи.За около 52 дена работа от 23.06 до 22.08,настроен на 26°-27°,вентилатор на авто,се ползва в интервала 16.30ч.-01.30ч.на охлаждане и от 01.30ч. до 03.30ч.работа на вентилатор на 3-та степен за изсушаване на вътрешното тяло. За този период от фактурите за тока ,горе-долу на климатика се падат около 15-20лв.След намесата на майсторите от външното тяло започнах да чувам разни звуци,които преди не бях забелязвал,затова ми са съмненията, но това е друга тема.Ако на някой му е интересно, мога да опиша случая.

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #163

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ми опишете го, защо да не е интересно. Какво точно са бутали и какви звуци се чуват след това? Само че този въпрос е за друга тема, която е в съответния раздел. Относно разхода за модела направих достатъчно обстоен тест, вкл. с видео. Обикновено набира докъм 1100 вата при екстремна температурна разлика, или до около 600 вата при нормална, темперира за час-два-три в нормален режим и слиза обикновено някъде на 150-250 вата денем и 95-150 вечер. И ако може малко повече конкретика какво му са пада, за какъв период и как е изчислено, щом няма уред. За подсушаването пък си има автоматична функция.

    Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
    stoianmitkov одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #164

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Ми опишете го, защо да не е интересно. Какво точно са бутали и какви звуци се чуват след това? Само че този въпрос е за друга тема, която е в съответния раздел. Относно разхода за модела направих достатъчно обстоен тест, вкл. с видео. Обикновено набира докъм 1100 вата при екстремна температурна разлика, или до около 600 вата при нормална, темперира за час-два-три в нормален режим и слиза обикновено някъде на 150-250 вата денем и 95-150 вечер. И ако може малко повече конкретика какво му са пада, за какъв период и как е изчислено, щом няма уред. За подсушаването пък си има автоматична функция.

    Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
    Писал съм ,че е изчислено горе-долу спрямо сметките,когато не се е ползвал,и следващите сметки,когато вече се ползва.Периода съм писал, че е от 23.06-22.08.около 52 дни.Не съм писал само,че градът е Хасково. В поста съм дал и часовете, в които работи,и там се вижда,че искам да спира да работи на охлаждане в 01.30ч.(ние спим тогава),затова съм го настроил от седмичният таймер , след това да минава в режим вентилатор,защото режимът за самопочистването, който ти имаш впредвид не сработва след настроен таймер за изключване,което за мен е супер тъпо-самопочистването да се активира,само когато спреш климатика от копчето.

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
    Phoenix_1 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #165

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Е какво му е на разхоа? Много ли ти се вижда? Дори е малко за близо два месеца.
    Ако изложениети ти беше юг-запад тези цифри щяха да са по две.

    - - - - - - - - - -

    Идат ти по около 160w на час. В 30м2 е добър разход.

    - - - - - - - - - -

    И от 23.6 до 22.8 са си баш 60дни. Сметката излиза още оп на далавера
    Phoenix_1 и stoianmitkov харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 135 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе