Страница 61 от 135 ПърваПърва ... 1151596061626371111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #901

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    При -3 температурата пада с 0.4-0.5гр, като дефростът трае около 7-8 минути с всичките гимнастики. Хола, в който е монтиран е като оранжерия. Около 14м2 прозорци има, стени, на които да повлияе изолацията, няма кой знае колко. Отделно е североизточно изложение и слънце почти не го огрява. Набира се, хвърля огън, след няколко минути си слиза на консумацията, която му е необходима, за да поддържа температура. За офф забрави, нямам толкова ниски загуби. Работи точно както трябва, абсолютно адекватно.
    П.п. Не се вихри, заради софтуера. Развъртането никога не е точно до определена стойност, ако това си имал в предвид. Понякога развърта и до 1.5kW, не го следя всеки път. Не го сравнявай със средния клас, защото колкото си приличат, толкова много се и различават.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-12-20 в 12:21.
    ivan9494 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #902

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    И при нас нещата загрубяха. Външните условия: -1°, 88% влажност на въздуха + гъста мъгла с видимост може би 20-30 метра.
    Панасоникът преди малко размрази. Сега излязох да му погледна външното тяло - вече е побеляло. Усещам, че още много дефрости предстоят. Хубавото е, че като размразява се чисти напълно. Питата даже започва да пуши. При размразяване консумира някъде около 400 вата.
    bobivg и rosswen харесват това.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #903

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    За утре сутринта прогнозата ми е да чукнем -15 за сега е още топло

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #904

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Едната конвенционалка:
    Screenshot_20201201-195233_e-Control.jpg

    - - - - - - - - - -

    И другата конвенционалка:
    Screenshot_20201201-195430_e-Control.jpg

    - - - - - - - - - -

    И си верват, че правят инверторни климатици....
    bobivg одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #905

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Здравейте!
    Да споделя за консумация на климатик Хитачи12 РПС след наблюдение с ватметъра две седмици. От толкова спя в спалнята където е РПС. Стаята е 15кв. изолирана от вътре и отвън и с нова дограма с К стъкло. Минималната температура при нас беше 1, 2 гр. Максималната стигаше през седмицата до 10, 15гр. Климатика работеше перфектно без дефрости и на денонощие харчеше не повече от 5кв., просто не го усещах че работи и вечер не го чувах. През деня на 23, 24гр., 3 степен на вентилатора. През нощта на 22гр. и 2 степен на вентилатора.
    От вчера температурите паднаха само с 2гр., 0, -1гр. и почнаха дефростите през 50м. Засякох ватметъра и установих че климатика за 24ч. харчи 10кв на денонощие при перфектна изолация. Направо му издърпах контакта и се преместих в другата спалня. Само искам да кажа, че това не е от преразмеряване на климатика, защото минимума му е 380в. сложете дефростите развърта до 1200, 1300в.дори и да е в идеално помещение за него, няма как да харчи по малко с тия дефрости. Така че мисля, че това са възможностите на РПС.
    Писал съм че имам и климатик фуджицу кгта, но твърдя, че при него работата и консумацията е съвсем различна.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    bobivg, corsairman01 и rosswen харесват това.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #906

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    РПЦ-тата ги лекуват от тоя дефрост. Питай в темата за модела как точно се прави.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #907

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    РПЦ-тата ги лекуват от тоя дефрост. Питай в темата за модела как точно се прави.
    Да знам, но това си мислех и аз, трябва да направя нещо, това са дефрости на абсолютно сухо външно тяло. Ще търся начин в противен случай, то изобщо не си струва да го включвам на температури, които го предизвикват да дефроства. През другото време наистина работи незабележимо.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #908

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от dimitrin6405 Виж публикацията
    имам и климатик фуджицу кгта, но твърдя, че при него работата и консумацията е съвсем различна
    Можеш ли да споделиш в каква стая е монтирано кгта и колко харчи?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #909

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Можеш ли да споделиш в каква стая е монтирано кгта и колко харчи?
    Да разбира се ще споделя.
    Актоализирах кгта в 19,30ч., беше на 23гр,поставих го на 22гр. Гледам ватметъра показва че е работил 2ч.20м., не е влизал в дефрост,не е влизал в Оф, температура външна -1гр, 85пр влажност, ватметъра показва 352в. Изразходва електроенергия. Работи в 20кв помещения.

    Гледам че последните 20м., вдигна волтажа и не сваля под 240в. Преди това работеше на по нисък волтаж понеже го намалих от 23 на 22гр. Сега за 2ч и 40м вече е изразходил 430в.

    Изминаха 2ч и 50м и направи дефрост със силно заскрежено външно тяло.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dimitrin6405; 02-12-20 в 22:26.
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #910

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    ......слагам ви една мостра за инверторен климатик.
    Screenshot_20201203-072246_e-Control.jpg

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #911

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от dimitrin6405 Виж публикацията
    Изминаха 2ч и 50м и направи дефрост със силно заскрежено външно тяло.
    Колко дръпна при този дефросг? Извинявай, не разбрах, колко харчи за 24 часа?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #912

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Колко дръпна при този дефросг? Извинявай, не разбрах, колко харчи за 24 часа?
    Тази сутрин в 07,30ч направи 12ч и изгори 3кв. на 22гр

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    bobivg одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #913

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Вчера пробвах МЕ SF35 на 30гр. задание и максимална турбина, да видя до колко ще се развърти на -1гр. Струята не съм мерил, но пустинята се развъртя до 1600W. После държа 15-20мин. на 1200-1300W, след което пак чукна 1500+. Явно е сработила защита. Бях оставил прозореца до него отворен, за да не сваля мощността. След 30-тина минути побеля добре и пусна дефрост, този път беше по нужда! При дефрост държи 500-700W и се изчисти бързо. Много тих дефрост, по-тих не съм чувал в интерес на истината, бях забравил. Нито пуфтене, нито бълбукания, шуртене, дори при преминаването в различни режими. Епизодични, леки пукания. Външното също учудващо тихо, дори и на максимални обороти. Не го очаквах от еднороторен компресор. Почти като офф цикъл е дефроста, а беше по нужда. Има много хляб в машината, определено е качествена, но има неща, които не мога да и простя, заради което ще има заместник догодина.

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #914

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    -1гр. Струята не съм мерил.
    Рос, ако имаш възможност би ли я измерил?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #915

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Рос, ако имаш възможност би ли я измерил?
    Загубил съм някъде термометъра. Ще пробвам с един подобен. Условията са същите като вчера, около -1 е. Като се прибера от работа може да го измъча още веднъж.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе