Страница 116 от 135 ПърваПърва ... 66106114115116117118126 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,726 до 1,740 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1726

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Според мен пък точно такива мнения просто зомбират нормалния потребител
    Един въпрос?
    Написах ти ,че притежавания от мен климатик ''мърка'' с малко над 100w.Сега ти виж долния,който още като прочетеш х-те е явно ,че нямя как да ''мърка'' като умряло коте.И ти позна,че този климатик ще употребява повече енергия от моя ли???
    https://climacom.com/bg/produkti/m-s...imatici/msz-fh

    Ха дано.То като чете форума на човек едва ли му трябва баба Ванга.

    п.с. А някои от нещата които си писал наистина са важни,тъй като ги няма в х-те.Като пукане на пласмаси,вибрации....Не знам защо ги добавяме като контрамнение на моето,в което не съм казал нищо такова
    Но не знам защо са написани като моето мнение беше само за ''мъркането'' и всъщност трябваше да добавя термини като ''развърта''(може и ''превърта''),''машината'',скоро някои като не са добре май няма да ходят на лекар ,а ще звънят в сервиза(ако много се задълбочат в четенето).
    И накрая ще им ''моднат'',да не казвам какво.
    Този пост е редактиран от inches9; 28-01-22 в 14:44.
    dimitrin6405 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1727

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    То и на моето Hitachi 25 RPE по спецификации му дават да работи с минимум на отопление 250 вата. На всички сайтове на климатици и спецификации които гледах преди да го купя пишеше 250 вата минимум на отопление. И наистина като го пуснеш в неотоплена стая докато я климатизира си работи с минимум от 250 вата. Само че аз съм с вътрешна изолация и всичките ми климатици работят в ОН/ОФ режим. И като влезе в ОН/ОФ режим същото това Hitachi 25 RPE вече работи с минимум от 360-370 вата. Моля те да намериш някоя спецификация за Hitachi 25 RPE където това покачване на минимума при ОН/ОФ режима на работа да е написано защото аз такава не намерих. Затова аз във темата която съм направил за Hitachi 25 RPE съм го написал и обяснил за тези които искат да си вземат този конкретен модел какво реално да очакват от неговата работа.Според мен форума е точно за това, аз затова го чета за да добия представа за реалната работа на различните модели климатици. Също така пиша за работата на климатиците които имам и качвам графики за тяхната работа за да съм полезен на колегите от форума които се интересуват от това. Това за зомбирането което си написал не успях да го разбера, съжалявам.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 28-01-22 в 14:49.
    Alexi, bobivg, corsairman01 и 2 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1728

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.


    През цялото време обяснявам,че минимум и он/офф на отопление нямат никакво(ако не обратно на писането във форума).Не знам защо ми е да търся минимум на HITACHI .Показах 2 климатика,FH/KGTA...Въпреки ,че имам единия съм сигурен,че другия е по-добър независимо колко му е минимума и кога прави он/офф и независимо от мненията на някои други.
    Остава въпроса само за цената.Но това е положението и не зависи от моето желание.

    п.с. И какво като работи Хитачито с едиколко си вата???
    1.Изчислил си че обявения COP не е верен и от Хитачи и EUvent просто си лъжат???
    2.Нещо друго,напр.,че не е по-комфортно през зимата да ти духа наистина топъл въздух и после да спре.Не казваш,че при това има голям шум,така че отпада.

    Нека да не се вземаме много насеризоно

    И наистина като го пуснеш в неотоплена стая докато я климатизира си работи с минимум от 250 вата
    Това може би само ти си го разбра.Искаш или не в неотоплена стая климатика ти да работи с 250w???
    Kaк така е неотопляема и климатика си работи на минимума???
    Този пост е редактиран от inches9; 28-01-22 в 14:57.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1729

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Не сме по темата и затова ще обясня само за Hitachi 25 RPE.При първоначалното включване на Hitachi 25RPE в електрическата мрежа той си работи на отопление до достигане на зададената температура като слиза до обявения си минимум от 250 вата при достигане на зададената температура. След като превиши зададената температура климатика влиза в ОН/ОФ режим на работа при който вече минимума на същия този климатик е 360-370 вата. Ако проветриш помещението, изключиш климатика от контакта и го пуснеш отново всичко това се повтаря. Така му е зададено софтуерно и не може да се промени. Но това не го пише в нито едно упътване на климатика и в нито една негова спецификация. С една дума този модел Хитачи реално работи с минимум от 360-370 вата а не както го дават по всички спецификации с минимум от 250 вата. Затова съм го написал в темата за този модел след като го разбрах.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 28-01-22 в 15:25.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1730

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Не сме по темата и затова ще обясня само за Hitachi 25 RPE.При първоначалното включване на Hitachi 25RPE в електрическата мрежа той си работи на отопление до достигане на зададената температура като слиза до обявения си минимум от 250 вата при достигане на зададената температура. След като превиши зададената температура климатика влиза в ОН/ОФ режим на работа при който вече минимума на същия този климатик е 360-370 вата..

    По темата сме.Независимо за кой климатик говорим/
    Сам си написал.че може да работи с 250w,а после казваш 360.Друг е въпроса кога прави това из защо.И смяташ,че като го прави при твоите условия във всяка друга стая ще е същото ли?
    Не ми се разваля хубавата седянка в темата.Това искате да си пишете..добре...Т.е. щеше да е добре ако много хора не четат това и си мислят,че трябва денонощно да си мерят и следят климатиците.
    Скоро един колега ме пита на лични за един климатик,колко му бил мин.,до колко разсвъртал и др. явно прочеъени във форума басни.Аз в темата изрично бях писал,че ми е вързан дирекнто към кутията и не мога да сложа у-во.Пък и да мога не ми е нужно.COP/SCOP са обявени,климатика държи постоянна температура през цялото време(не се е изключвал,но и едва ли има как при темп от минус 8 до нула)няма шум и вибрации и сега вместо да си пия питието,аз ще се занимавам да меря неща с които да зомбирам потребители....ДА,те нищо няма да разберат от замервнията ми.
    Така е в бг(това вече е извън темата,но всички теми опират до едно-на кого вярваш в този живот и на кого не).
    Казват,че 10 000 бг пиели белина(мисля хлордиоксид).И защо?Ами прочели от знаещи и разбрали.
    Наскоро един комп. специалист също ми разправя,че вземали с жена си и аз направо онемях,а какво да кажа след като това е масово явление.
    Вместо да вземат да прочетат как да си повишат имунитета ,четат фейса и гълтат белина. Със сигурност препоръчана от големи специалисти.Не знам даже кво са замерили и как са убедили 10 -ки хиляди(защото 10 е предполагаемо ,но не доказано число),какви анализи ,собствени или чужди и т.т.н.
    Но вседки си знае и трябва да мисли за себе си.Ако той не иска да си помогне и Господ не би успял...Въпреки ,че е българин.
    За последното му дължа голямо извинение.
    С това мисля да приключа.Кой разбрал,разбрал.
    CubanLinx и t0n3 харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1731

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ако не замерваш, как разбра че "мъркаш" със 150W на KG-то?

    Сподели малко впечатления за KG-то в съответната тема, че ми е мерак, пък само ме отказват от него.

    Не се заяждам просто питам?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1732

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Разхода на Midea 09 BreezeleSS за последната една седмица.
    Screenshot_20220130-211739.jpg.

    Засякох и минимума от 250 вата с който работи на тих режим днес Midea 09 BreezeleSS.
    Screenshot_20220130-194156.jpg
    Screenshot_20220130-194327.jpg
    Този пост е редактиран от GLARYS; 30-01-22 в 22:27.
    Alexi одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1733

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Странно работи моят климатик.
    До 19:00 заданието беше 20C, поддръжа 19C.... вентилатора работи на LOW (въпреки че е настроен на HIGH). Не си дава зор.
    В 19:00 му задавам 22C и се сеща, че трябва да догонва чак към 21:30. Предполагам в началото към 21:30 - вентилатора е бичил на HIGH, към 24:30 вентилатора по скоро работише на MED (въпреки, че е настроен на HIGH), което е рабираемо за Фуджицу.
    Със задание 22C гони 23C и не изключва..... със задание, 20C изтърва 1C и бичи он/офф като ненормален.

    Освен да пробвам със задание през деня 18C и вечерта да му дам 20C да видя кво ще прави.

    Не се оплаквам като за 15+ годишна машина съм доволен, но......


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1734

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Брийзлеса току що закръгли 2000 часа без да е изключван ,за тия часове е изразходил 298,3 кВ .. градуси не пипам ,при зададени 20 поддържа 21-22 в помещението ; в момента навън е 2° ,закротил се е на 190 вата
    GLARYS одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #1735

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Около 405 кВ за Януари са ми изхарчили 3 климатика, което са 238 лв. по цена на Декемврийската фактура и то без такса мощност (стопански ток), иначе шяха да са под 100 лв
    194 за 14 LMCB
    73 за 25FTXF
    136 за 25FTXF
    Държа ги на 20-22 (рядко на 23) градуса, като правят 23-24 градуса на това задание, изключвани са от време на време. Излиза, че с около 544 вата на час топля всичко (около 120 м2 чисто тавански етаж от блок, отгоре няма нищо, плоча с изолация само 3 външни фасади, четвъртата е на калкан с духа сграда) в едната стая няма климатик, там отварям вратата като искам да стопля, не се ползва постоянно. Февруари няма да ги спирам, да видим, то пък може да е по-топло.

    Декември 316 кВ

    25FTXF - 104
    25FTXF - 70 (това приблизително, защото имам данни за 19 дни само, на тяхна база съм добавил другите дни средно-дневно)
    14 LMCB-142


    Този пост е редактиран от tolostoi; 02-02-22 в 08:05.
    Alexi одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1736

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    От снощи...

    До 18:30 задание по ДУ - 20C
    От 18:30 до 8:30 задание по ДУ - 22C

    По всичко изглежда, че след почти 12часа работа с 340-350W, дори при положителна темп. (реално измерена) около 3-4C е направило котролен дефрост в 6:20. при влажност около 90%.
    След което вероятно е темперирало помещението и е започнало да работи он/офф.



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1737

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    От снощи...

    До 18:30 задание по ДУ - 20C
    От 18:30 до 8:30 задание по ДУ - 22C

    По всичко изглежда, че след почти 12часа работа с 340-350W, дори при положителна темп. (реално измерена) около 3-4C е направило котролен дефрост в 6:20. при влажност около 90%.
    След което вероятно е темперирало помещението и е започнало да работи он/офф.
    Лесна задача ни се падна.Остава да познаем кой от 3-те работи,къде работи и още няколко малки подробности.
    Добре че,както изглежда на много всичко им си е ясно.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1738

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Лесна задача ни се падна.Остава да познаем кой от 3-те работи,къде работи и още няколко малки подробности.
    Добре че,както изглежда на много всичко им си е ясно.
    Стая - 15m2 + Коридор - 5,5m2 + Баня - 7,5m2
    General - ASH9LSB - 27,7m2
    Този пост е редактиран от morfei1; 01-02-22 в 10:44.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1739

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    morfei1, много къдрава външната температура нещо ме съмнява че мери коректно джаджата.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1740

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    morfei1, много къдрава външната температура нещо ме съмнява че мери коректно джаджата.
    Мери, мери, просто опреснява през 0.1C. на всеки 20-30сек.

    Ето как изглежда външната темп. в Shelly Cloud усреднена на час.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от morfei1; 01-02-22 в 10:44.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе