Страница 27 от 135 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #391

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Какво и е на темета? Нека си стои. Както каза Росс... тук всеки, благодарение на информацията която се снася може да си направи преценка каква машина да си избере според личните предпочитания. Кеф ти машина с нисък минимум, кеф ти с висок, с по-хладна струя, с по-топла............
    Според мен темата е полезна.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    При мен при външна 15 градуса 12PKE работи на минимума си ~200 вата. Вътре е около 24. Не е нещо впечатляващо спрямо минимумите на новите модели, но понеже е голяма площа, която климатизира(~50 квадрата, вратите са отворени) при такъв минумум може да работи комфортно без да офи до външна към 17-18 градуса. Може да се каже, че на отопление, в моите условия по-нисък минимум от този не ми е необходим.
    Аз също съм на мнение, че под 200W на отопление няма смисъл да се слиза(може би 150). Поне от наблюденията ми до тук. За напред не знам. Може и да си променя мнението.
    Дайкина например не го знам какво прави. много рядко се случва да мина покрай него и да усетя топла струя. Или не духа, или духа мнооого слабо със стайна температура, или духа малко по силно със малко по- топла струя. Въпреки това в стаята се усеща комфорт и няма пориви с високи температурни разлики. Минимума не знам колко е. Бях му закачил ватметъра за 6-7 часа. един път слиза то 70-80W, друг път до 120, по някога и на 150-160 изключва.... не мога да му хвана логиката. Да прави квото иска. Важно е да има комфорт в стаята.
    При МХИ-то и МЕ-то, мога по хронометър със затворени очи да ви кажа с каква консумация работят.

    МХИ-то винаги духа с топла струя, но като духне се усеща един полъх с температура малко по висока от стайната.

    МЕ-то направо те изгаря ако се объркаш и му се натресеш на струята докато е смъкнал клапите. обаче минимума му е 260W , но пък циклите му са много кратки с което пак се постига комфорт. Има случаи в които клапите се вдигат за по малко от 2 минути след като ги е смъкнал.

    За да съм по темата:
    Daikin FTXM20N за 2дни и половина ~60часа, според неговото приложение е изгорил 5.2kW. Работи в 15м2 като извадя гардероба 13.5м2. Вратата де отворена, де затворена......Нагласен на 19С при неговия датчик 23 на нивото на спалнята 22.5 не мърда.Това не знам защо е така, но не ме бърка. Мога да смъквам температурата от дистанционното през 0.5 до 10 градуса. Така че има мегдан вероятно като застуди ще се нормализира.


    MHI 20ZS-W за 5 дни и 6 часа ~ 126 часа , разход 14,7kW Работи в 13м2 денем отворена врата, вечер затворена. Нагласен на 22С, на нивото на спалнята 24,5

    МЕ MSZ-AP35GV
    за 3 дни и 8 часа ~ 80 часа разгод 12,7kW Работи в 18м2 винаги отворена врата. Нагласен на 23С, на 60см от подо до неговата стена 23.5 на отстрещната стена 25.

    За китайския хубавец в 21м2, Информейшън нот авейлибъл. За него енергото ще каже.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от mimojef; 06-11-19 в 17:59.
    Gyokov, bobivg, ivanvanovvv и 7 други харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #392

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    За него енергото ще каже.
    И за другите ще каже, въпреки че си видял какво "уж" припалват...Или ще размахате клипове и картинки, ако не съвпадат данните?! Загуба на време....
    mimojef одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #393

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Моментната консумация не е показател за избор на машина. Освен това аз не съм си купил климатици за да ги настройвам на 19 градуса. Успешно тази функция се поемаше от една духалка. Сега са настроени на 24 градуса. Консумацията е: колкото дойде сметката за ток.
    Aleksandars, ruuni9 и ivan9494 харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #394

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Миг показа консумация на машината, при зададени 23гр. Както правя и аз. Винаги ги меря на температурата, на която ги ползвам 23-24гр. Мимоджев пък я държи на 19, защото машината реално поддържа 23гр. За какво му е повече в спалня? Не виждам какъв ви е проблема? На който не му харесва, да подминава. Аз примерно, подминавам темите на Мидеа, Хайер и т.н. Така и вие може да подминете тази, щом ви е толкова неприятна.
    Gyokov, mimojef, bobivg и 8 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #395

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Моментната консумация не е показател за избор на машина.
    Ами тя темата за избор на машина е друга. Не допускаш ли, че може да има хора които не искат някой да им каже каква машина да си сложат в спалнята или кенефа, а искат да прочетат разкични мнения за работата на различни марки и сами да преценят какво да си боднат.
    Освен това аз не съм си купил климатици за да ги настройвам на 19 градуса
    Аз пък не съм си купил климатици за да ги настройвам така, че на теб да ти е гот. Росс ти го е обяснил. Ако беше прочел поста ми щеше да ти стане ясно, че в стаята е 23.
    Ама то разглеждането на картинки е по лесно от четенето. Явно обаче и картинката не си разгледал внимателно.

    По темата.
    Daikin FTXM20N в 15м2 температура в стаята 23С разход от 00:00 до този момент 10:00 / 0.8kW
    Засечено с технически уред инсталиран в системата.
    bobivg, Phoenix_1, Jack Krauser и 3 други харесват това.

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #396

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    ...какво да си боднат
    Ходи бодни в Хепи /бар и грил/
    Aleksandars одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #397

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Хора - лятото се върна...
    Дайте си почивка от ватметрите и му се радвайте .
    mimojef, Aleksandars, Vizi и 1 други харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #398

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Хора - лятото се върна...
    Дайте си почивка от ватметрите и му се радвайте .
    По груби сметки в момента коп е около 500 - 4W консумация на standby - 4 квадрата прозорци x500 W директно слънчево греене, :D

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #399

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Винаги ми било интересно как от няколко години винаги в определени времеви периоди се намират по няколко човека, които активно продуцират постове в стил чат на поразия в климатичните теми. С времето им омръзва или се отказват, но празнината се попълва от нови такива. Имаше преди време потребител Бабати, после беше Миланов, сега сте настоящата групичка от последните 10-20 поста. Едно и също се върти постоянно по климатичните теми. Включително наздравици, снимки на питиета и т.н.
    Не ме касае, просто отбелязвам.
    Gyokov и Aleksandars харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #400

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Е какво друго да се върти....

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #401

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Винаги ми било интересно как от няколко години винаги в определени времеви периоди се намират по няколко човека, които активно продуцират постове в стил чат на поразия в климатичните теми ...... Включително наздравици, снимки на питиета и т.н.
    Не ме касае, просто отбелязвам.
    Това е така защото се позволява (да не кажа дори подкрепя минимум чрез лайкове) от модератора/ите в раздела.
    Genadi80 одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #402

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Е да, пак модераторите виновни...
    the inquirer одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #403

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Не съм сигурен дали съм писал в последните 20 поста, та за всеки случай.
    Малко потормозих болида в жегата преди два дни за да видя дали мога да го изкарам от он/офф насилствено. Позагрях гумите една две обиколки за да съм сигурен че работи он/офф и към 12ч, газ до дупка (сложих вентилатора на макс.)
    Задание 21 градуса.
    На първата картинка „консумацията“ е дясната скала.
    На втора картинка дясната скала е за оборотите на външния вентилатор.


    За по-любопитните има и разни други параметри, които не са показани на двете картинките. Могат да си дръпнат екселското файлче и да си пускат спират разни параметри от "Select data" на графиката.


    - - - - - - - - - -

    Таблицата забравих https://dox.abv.bg/download?id=432bb72f4d

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #404

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Когато модераторите са добри - лошо, когато са лоши - пак лошо, така че угодия няма - същото е като при климатиците.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #405

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Пиковете в консумацията ми се видят странни. Съвпадат с пиковете при оборотите на компресора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 135 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе