Страница 42 от 135 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 2016

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #616

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    До тук щях да съм на близо тон въглища гаранция. Щеше да ми струва 280-350лв. + други екстри които не ми се коментират, че ми става лошо.
    Ако си на газ ще е около 280 лв., още маалко и ще почне да ти харесва веенето на климите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #617

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Ако си на газ ще е около 280 лв., още маалко и ще почне да ти харесва веенето на климите.
    Мен по ме притесняват другите екстри за които споменах, че не ми се коментират а не 100-те лева разлика на месец.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #618

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    За последния месец, осреднените консумации за 3-те ми клими са както следва:
    МХИ 60 ZSX-S - 390W/h
    В 45м2/ 117м3, външно помещение, с 14м2 прозорци, двоен стъклопакет 4 сезона и 8см външна изолация;

    МХИ 20 ZMX-S - 190W/h
    В 13.5м2/ 35м3, две външни стени, с 8см външна изолация и 3.5м2 прозорци, същия стъклопакет 4 сезона;

    МЕ SF35VE - 230W/h
    В 14.5м2/ 38м3, една външна стена с външна ТИ 8см и отвътре 1см. фибран. Също 3.5м2 прозорци, 4 сезона;
    Поддържат се 23-24гр. и никога по-малко.
    Като цяло, месецът си беше доста топъл, сметката ми е с близо 60лв. по-ниска, спрямо същия период, миналата година.
    Имаше дни с отрицателни температури до -4 -5гр. и мноооогло мъгли, но си е никаква зима това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #619

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз май съм най изолиран ( бащата си е врършил добре работата)
    Топля целия апартамент около 80/85 кв. 2 спални , хол с кухня , коридор и баня ( банята може да не я бройм , че там минават тръбите на теца )
    Изолация перфектна на стените ( само външна ) и тухли 25/30 см итонг .
    Под фибран .
    Само нокрията топли и не се спира с температура 23/24 градуса
    сметките са миналия и този месец както и моментна температура за невярващите
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #620

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Рафа.... Много са тези 37лв.
    Ако имаш съседи отдолу които се отопляват и нямат вата и картон на плочата която на теб ти се явявя под, веднага махай фибрата!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #621

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Под мен сега не живее никой .
    Над мен остана една студентка да прави купони .
    Долните комшии се изместиха в къща извън града както и горните.
    Тази зима съм сам. .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #622

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Не пипай фибрана.
    За студентката.......... както си решиш.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #623

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Пропуснах да добавя, че съм над магазин, който тази зима не се отоплявя, защото е в ремонт. Дори и след ремонта, складът, който се пада под спалнята и детската, ще бъде неотопляем.
    Съседката над мен се връща и топли по около 5-6 дена в месеца.
    Доволен съм и от 3-те машинки. И като разход, и като тишина.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #624

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    банята може да не я бройм , че там минават тръбите на теца
    Това с "тръбите на Теца" нещо никой не иска да я брои, а не е баш така. В моите две бани в къщата ако не топли котела, в люта зима има шанс да им замръзнат тръбите...

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #625

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Днес сутринта в 7 при нас беше -10гр., 20zs-w в 15кв.м. спалня и задание 22гр. (реално беше 23) консумираше 470-500w, a 35zs-w в 20 кв.м. всекидневна и задание 22гр. (вътре 23) консумация 600-650w. Мисля си, че до -15гр. ще се справят с отоплението, но след това ще си е тормоз за машините.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #626

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Според приблизителните ми изчисления през последните дни излиза, че на минимум климатикът работи с доста по-слаба ефективност дори при по-висока външна температура, отколкото при номинал или при още по-високи натоварвания.
    При +7° на минимум изкарва моментен коп около ~ 2,3, днес при + 4-5 градуса и ясно слънчево време - моментен коп около 4,5 / 570 вата консумация.
    Сигурен съм, че феновете на ниските минимуми ще останат разочаровани от тези данни.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #627

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Джаки, любителите на ниски минимуми не ползват панасоници като твоя. Цялата минала седмица Тошибата е работила на 55W в 22 кв.м. Само да знаеш колко съм разочарован! Толкова, че си търся Панасоник да ми работи на номинал.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #628

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Естествено, че е така.
    При нула вата консумация COP е равен на 1.
    Колкото черпи, толкова отдава.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #629

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Данните от производител ми изглеждат като пълно налучкване - написали са му минимална отдавана топлинна мощност 850 вата при +7°, а реално климатикът може да отдава доста по-малко: 400-500 вата. Което ме устройва напълно. До +17 външна климатикът ми може да работи на минимум без да офи. Да му мислят ония с малките стаи.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #630

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Някои колеги, май, са извадили батериите на тъпомерите си по празниците и са го ударили на забавление и алкохол
    Наздраве! [emoji28][emoji28][emoji28]

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 135 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 02:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 22:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 11-05-12, 00:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 20:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе