Страница 60 от 135 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #886

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    60-ката от 2 седмици я пускам, а от 3-4 дена работи денонощно. Снощи направих грешката да я изклюя и от 24гр. вечерта, сутринта беше станало 20гр. Малките машини се пускат за по няколко часа. Консумациите вече не ги и следя особено. Зная в какви условия, колко ми лапат и съм го писал десетки пъти. Наиграл съм се вече, така да се каже. А и червеното вино е станало...
    Този пост е редактиран от rosswen; 22-10-20 в 08:16.
    Genadi80 и Mig82 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #887

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Случайно видях, че 60-ката се върти около тази консумация, последните 5-10мин.

    П.п. Вече над 30мин. работи под 180W. Варира между 173-177W. Заданието е 23гр. Ауто турбина.
    Този пост е редактиран от rosswen; 04-11-20 в 17:52.
    Jack Krauser и dimitrin6405 харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #888

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Много добре, направо като дайсейкай е .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #889

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Все още се върти около 175W, не е влизал в офф. Външната е 11.5гр.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #890

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Росен zs-s при същите условия как се държеше с консумацията?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #891

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Росен zs-s при същите условия как се държеше с консумацията?
    По спомени, сваляше до около 180W. От две години не съм му слагал ват метър. До преди малко бях на гости при майк ми, духаше леко хладна струя, значи е близо до минимума. Не създава грижи. Само нагревател с термостат му слагах лятото, че трупа яко лед зимата, като задържат мъглите, с отрицателни температури.
    bobivg одобрява това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #892

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Рос, мога ли да попитам при тези 180 вата, каква е температурата на изходящия въздушен поток?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #893

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Рос, мога ли да попитам при тези 180 вата, каква е температурата на изходящия въздушен поток?
    Мерил съм я преди години. На около 180W, мисля беше 29-30гр., при външна около 7гр. Усеща се леко хладна, в интерес на истината. И логично, минималното топлоотдаване е 0.6kW, то 20-тици почти не можеш да намериш с такова в днешно време. При външни от +4 и ако съм се смръзнал отвън ми е леко неприятно. А се случва да работи на такава консумация, ако са се разтичали децата, затворили някоя врата. Чакам, понякога с нетърпение, да си вдигне мнинимума под +4, колкото и странно да звучи. На мен лично, по-топлата струя ми допада повече за всекидневна. Ниският минимум го предпочитам единствено, когато ще се спи под машината. Казвам го съвсем обективно, като усещане и комфорт, без да се водя по ничие мнение.
    Този пост е редактиран от rosswen; 05-11-20 в 06:42.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #894

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Хладна ти се струва защото на авто вентилатор духа малко по силно от колкото трябва.
    Малко трябва да си пипнат софта, или поне да дадат възможност потребителя да си го пипа.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #895

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Малко трябва да си пипнат софта, или поне да дадат възможност потребителя да си го пипа.
    За това съм съгласен. Всеки има различни предпочитания.
    За силната струя - не. Следи темп. датчик на вътрешния ТО. Като паднат външните под +8 и топлоотдаването пада, спрямо +12, слиза на Ulo, която е 1:1 с режим следене. Колкото и слабо да духа, диванът е точно под него и там най-много седим. Няма го приятното по-топло усещане, като от парно, което създава уют и комфорт. Отделно, за 45м2 се иска топлообмен. Без духане, какъв смисъл има? На мен повече ми харесва усещането от усезаемо по-топлата струя. Честно казано, аз тотално се абстрахирах от мненията във форума, защото всеки усеща нещата идивидуално. Все ми е тая кой, какво предпочита и смята, че е по-правилно. Важното е как се чувствам аз и как ми е по-добре.
    Този пост е редактиран от rosswen; 05-11-20 в 07:44.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #896

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    H09AP на село - Температура в момента -12,3С, влажност 83%, консумация 1230W
    Лъв слама не яде
    снимка от близкото село
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (411.8 KB, 731 Прегледи)
    Този пост е редактиран от bobivg; 01-12-20 в 07:48.
    Jack Krauser, rosswen и tntcom харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #897

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    H09AP на село - Температура в момента -12,3С, влажност 83%, консумация 1230W
    Лъв слама не яде
    снимка от близкото село
    Красота. Такова време чакам аз. При нас е едно никакво -3 с мъгла. Като побелее 60-ката гори повече, отколкото на -15 и сух студ. [emoji16] За справка, на -3, ако няма мъгла (много рядко се случва), хапва по около 600-620W, за да поддържа 23-23.5гр. в 45м2. Като побелее целия, отива на 750-780W. На около -15, но ясно време, дърпа около 700-750W, за да поддържа същото задание.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #898

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Нормално ти си с изолация и не ти влияе толкова силно външната температура. Оказва влияние и това, че са няколко машини при теб, които си помагат. За куровееца помощ от никъде, но не е там за да се глези.
    Иначе глезльото вкъщи DC при - 2, -3 топли 32m2 дневна + 8м2 коридор с 250W и въобще не си дава зор. Даже се вижда, че си пуска контролираните развъртания на компресора за събиране на маслото, че му идват ниски оборотите.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Jack Krauser, rosswen и tntcom харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #899

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    При мен бачкат и 3-те машини денонощно, и е темперирано абсолютно цялото жилище, включително банята и тоалетната. Зор идва единствено от голямата квадратура прозорци, при голямата машина и гъстите мъгли, които са почти ежедневие зимата. Тази зима съседката отгоре още не е пускала отопление, защото я няма, а изолация на тавана нямам. Направо и 35-ца да ми е свършила идеална работа. 60-ката работи доста под номинала. Само след дефрост се вихри до 2.3-2.9kW, в зависимост от това колко е изстинало помещението.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #900

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Щом изстива стаята за 15 мин значи нямаш никаква изолация. (при -3 външна не би трябвало да се усети че отоплител не работи 15мин)
    А се вихри заради софтуера, като и падне температурата при сензора с 2..3 (или повече) градуса и газ на макс . След 5мин се кротва или изключва....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе