Страница 73 от 135 ПърваПърва ... 2363717273747583123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 2016

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #1081

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Щом не ви е студено на 21°.

    Нямаше ни вкъщи няколко дни и затова така

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Много харчи 16-ката, за 7 дни 98квч при такива ниски температури на отопление.

    О, това е нищо! :D Миналата година в големите студове се движеше между 20 и 30kW/ден...
    16-ката е голяма лакомия за ток. 2.5-3 пъти повече от 10-ките ми. Ако съм знаел, можех да сложа по една 10-ка в двата края на хола... Нищо де... за следващите климатици ще е!
    Важното е, че денем детето си играе в хола и му е топличко!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    То стана ясно, че на Жоро машините работят при сериозни загуби. Поне може да се прецени какви са им възможностите.
    Ами, това е при мен... Една торба пари изсипах за тази и миналата година за климатици и хубава дограма. Вече за изолация ще мисля поооооооо-нататък, че къщата е голяма и ще трябва сериозен лев!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,287
    #1082

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Не съм качвал отдавна работата на Дайкина



    Клип: https://youtu.be/UF47nBY3JC4
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #1083

    Re: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Влиза ли често в офф или намаля и под 110 вата

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,287
    #1084

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    На затворена врата ми прави по един офф на около час. Работи на обратно. Като реши, че трябва да офф-не вдига на 200 вата, прегрява малко помещението и изключва.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #1085

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Като реши, че трябва да офф-не вдига на 200 вата, прегрява малко помещението и изключва.
    Не знам защо, но и Хеви, и Тошиба следват тази логика.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,287
    #1086

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Има явно някаква логика.
    Утаяване на маслото?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1087

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Не знам защо, но и Хеви, и Тошиба следват тази логика.
    То на хевито off-a му е 3мин, за къде да прегрява.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #1088

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    [mention]mimojef [/mention] , на Ауто вент ли го ползваш? На коя степен се върти горе-долу, според теб при тези консумации? На най-ниската или на low?

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,287
    #1089

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    На най ниската. Като вдигне над 130 миава на 1-ва. и пак зависи от темп. в помещението.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #1090

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Вероятно да удължи изкуствено времето за ОФФ, но не знам дали се получава. Да не вземе да изстине помещението за 3 мин. докато е забранено да тръгне.
    Има логика, ако е сложен в хладилник като моите стаи.
    Градус си пада за 3 мин. в по-студеното- зимата.
    За 10мин. 2-2,5 градуса се случва.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #1091

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Чак сега разбирам защо етаж, изложение и характеристики на апартамент са важни ,когато се попълва анкетата при избор на климатик.

    Все още не съм пускал климата тази година на отопление. Днес при 16 градуса слънчево, но ужасно студено време в София, вътре термометъра показваше 25 градуса.

    Вероятно принос за това има,че блока вече е населен на 80%. Апартаментът е с южно изложение,вътрешен на среден етаж, НС.

    Накратко, искам да кажа,че един и същи климатик, може да работи по коренно различен начин в зависимост от много фактори.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #1092

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Разбира се, че е така. В едни условия, даден климатик може да е чудесен, в други пълна трагедия.
    Този пост е редактиран от rosswen; 10-11-21 в 20:53.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #1093

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Не знам защо, но и Хеви, и Тошиба следват тази логика.

    На Edge-овете в този момент не съм гледал консумация, но преди да влезне в офф, за около 10-15 сек. издухва силна струя (като да охлади вътрешното) и след това спира, и леко вдига клапата.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #1094

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Вчера сутринта в 07.00ч. изключих климатик Midea 09 BreezeleSS монтиран в спалня 14m2 с вътрешна изолация от гипскартон и вата. Вчера в 18.00ч. включих климатика в проветрената и охладена стая да работи на 23 градуса до 22.00ч. а след това на 22 градуса до тази сутрин до 07.00ч.при външна температура 1 градус когато го изключих. За тези 13 часа работа разхода на климатика е 3.7kw.,но за мен този разход реално е за 24 часа защото през деня спалнята не се ползва и тези 3.7кw са за денонощието.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 11-11-21 в 12:09.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1095

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    доста топлозагуби имаш .. моя Брийзлес за последните 48 часа е изхарчил 5.4 кВ поддържайки 22°

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 02:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 22:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 11-05-12, 00:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 20:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе