Страница 97 от 135 ПърваПърва ... 47879596979899107 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,441 до 1,455 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1441

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    В 7:45 е вдигнал минимума на 400 вата. Връщам се от нощна ... цялата къща топла все едно съм с парно.

    Sent from my SM-M215F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 12-01-22 в 13:54.
    mimojef и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1442

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    И Тошибата от снощи е на 400W. Много приятна топла струя, около 45гр я мерих.
    mimojef и Mig82 харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1443

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Всички конвенционални климатици били така.....с топла струя....
    mimojef и bobivg харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1444

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    то и на Енергото им става приятно
    mimojef одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1445

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Всички модели които си вдигат минимума работят добре под 0°.
    Останалите ... размразяват контролно по часовник , пускат реотани в тавите и пълнят джоба на енергото , а собствениците им си лекуват плексида и пълнят джоба на аптеките
    Някои колеги май имат габровска жилка ...
    rosswen и morfei1 харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1446

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Нулирал съм ватметъра след покачването на минимума. Ще ви информирам с колко радвам енергото или не по-късно. Средният разход при около -2, с по-ниския минимум без да изключва, съм го засекъл. Около 1-2 гр. ще е по-ниска температурата между двете замервания.
    bobivg и Mig82 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1447

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ross, как работи дайсейкая сега, колко време е он и колко офф.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1448

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Да те дразни покачването на минимума на климатика е равносилно на това да ти се иска да резнеш опашката на котката , за да не "бяга" топлото докато влиза в стаята

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1449

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Нищо не си разбрал. При моите клими работата тръгни-спри е съпроводена и с припукване на пластмаси и профучаване на турбината. Не става въпрос за дразнене, но много по ми е добре ако ги няма тези допълнителните екстри.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1450

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Нищо не си разбрал. При моите клими работата тръгни-спри е съпроводена и с припукване на пластмаси и профучаване на турбината. Не става въпрос за дразнене, но много по ми е добре ако ги няма тези допълнителните екстри.
    Ми отвори си вратите навсякъде и си отоплявай целия апартамент с двата климатика , хем ще ти е еднаква температурата хем няма да имаш посочените "екстри".

    Моето пак излезе дефектно - нито се разфучава нито пука

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1451

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    При мен със увеличаването на загубите забравих какво беше това ОФФ, за сметка на това си припомних дефростите.
    От днес от 11.30 часа е в режим 25 градуса и вент на 2.Преди час(13.40) му дадох вент на 4, поработи така 10-15 и ми направи контролен дефрост.
    Явно с "Ф"-то изолира датчика и поддържа една идея по ниска, та ще видим довечера как ще е и утре към 10 проверка на разхода. Ако е до 12киловата(8 дневна и 4 нощна ще се радвам)

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1452

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ще ви информирам с колко радвам енергото или не по-късно.
    А, то твоя минимум като скочи, ония с "ниските" минимум да не би да си кретат пак на тях. Радостта им ще е макс 1 денонощие. После ни лук ял, ни лук мирисал, докато не станат пак + температурите.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1453

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Петерс , твоят на R32 ли е ?

    Морфей , ами ето - точно преди да вдигне минимума при мен е работил на 300 вата . Вижда се как машината без друго е тръгнала да покачва :
    Този пост е редактиран от Mig82; 12-01-22 в 15:02.
    peter`s и GLARYS харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1454

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ross, как работи дайсейкая сега, колко време е он и колко офф.
    Около 16-17мин. работи, 12-14мин. почива. Външните са -2 -3гр. Забелязах нещо много приятно при влизане в офф. Сега държи по-висока температура на ТО и влизането в офф става плавно като при Хеви, а не изведнъж. Спира компресора, обаче турбината намаля плавно обороти (държа я на Low фиксиран), държи малко време така, явно докато издуха топлото, чак след това намаля за режим следене и затваря клапата. Пукания почти никакви, само някакви деликатни и епизодични.
    Само за справка, средният ми разход в двата режима за сега е 1:1, нищо че с повишения минимум работи на една идея по-студено време и изстинали стени. Но ще изчакам да мине повече време и ще обобщя.
    peter`s одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1455

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Мидеята при това захлаждане работи много спокойно ,от 3 дена не е изключвал освен за някой и друг дефрост ,с постоянна консумация около 200-250 вата ,в момента е -4 навън но се е кротнал на 180 вата че в стаята има и друг отоплителен уред ,РС-то ( играх 2 часа игри ) .. ползвам го само на тих режим че ми е приятно да не го чувам изобщо ,докато се справя .. ще видим тая нощ ,дават го -8-10 тука
    mimojef, peter`s и GLARYS харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе