Страница 114 от 135 ПърваПърва ... 64104112113114115116124 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,696 до 1,710 от общо 2016

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1696

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от energie007 Виж публикацията
    Благодаря за препоръките!

    Звъннах на пичовете от Shelly и ми казаха, че Pro моделите все още са в тестова фаза и се очаква някъде през февруари да ги пуснат на пазара. Дори ми обясниха, че смарт прекъсвачите не били подходящи за климатици и затова ми препоръчаха следното устройство, което единствено измерва консумацията:

    https://shop.shelly.cloud/shelly-em-...automation#142
    Това е подходящо за климатици от 24-ка нагоре включително според мен. С въпросното "уредче" и 120A накрайник, спокойно можеш да мериш, цялата конумация на къщата ти, ако го вържеш след електромера.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1697

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Ще те излъжа тъй като е опция на ЕМОС за достигане на максимум и докато този максимум не се надвиши или изключи смарта от контакта си остава като рекорд. Но е отдавна това със сигурност повече от месец. Най вероятно при температури около нулата. Ако сега го пусна на хай пауър за колко време трябва да покаже максимум на колко развърта че не ми се стои на 30 градуса и 15 мин пред смарта. Или ти искаш когато са минусови температурите, сега е около 1-2 градуса в Пловдив
    Интересно ми е под 0-та. Ти няма да го чакаш да вдига 30гр. Само компресора да се види до колко се развърта.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1698

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от energie007 Виж публикацията
    Благодаря за препоръките!

    Звъннах на пичовете от Shelly и ми казаха, че Pro моделите все още са в тестова фаза и се очаква някъде през февруари да ги пуснат на пазара. Дори ми обясниха, че смарт прекъсвачите не били подходящи за климатици и затова ми препоръчаха следното устройство, което единствено измерва консумацията:

    https://shop.shelly.cloud/shelly-em-...automation#142
    ЕМ е добро устройство. А относно РМ... ми доста хора си ги ползваме за климите и нямаме оплаквания. Интересно, какъв аргумент изтъкнаха като недостатък?

    П.С. Освен това, на мен релетата са ми удобни, защото при изключване на климатика ми спират и захранването към трафа.
    Този пост е редактиран от Kasap; 26-01-22 в 14:44.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1699

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    тоест да го пробвам като стане минус 3 така ли.?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1700

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    тоест да го пробвам като стане минус 3 така ли.?
    Принерно, да. Ако стане по-ниска, още по-добре. Иначе резултатът е доста добър. По сервизно на +7 му дават максимал 1360W. И моята 60-ка развърта повече от посоченото в сервизното.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #1701

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    ЕМ е добро устройство. А относно РМ... ми доста хора си ги ползваме за климите и нямаме оплаквания. Интересно, какъв аргумент изтъкнаха като недостатък?

    П.С. Освен това, на мен релетата са ми удобни, защото при изключване на климатика ми спират и захранването към трафа.
    PM доколкото разбрах няма как да се монтира в моя случай при липсата на външен контакт. За Pro-тата ми каза момчето, че не ги препоръчвали за климатици, защото не били "щадящи" и спомена нещо за директното изключване, но честно казано не го разбрах.

    ЕМ-а го имат и с 50А накрайник, но според сайта не е наличен. Чакам да ми потвърдят в мейл точното устройство и цена + инструкции за монтаж.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1702

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Принерно, да. Ако стане по-ниска, още по-добре. Иначе резултатът е доста добър. По сервизно на +7 му дават максимал 1360W. И моята 60-ка развърта повече от посоченото в сервизното.
    Като паднат около минус 3 и надолу ще го пробвам, макар това при нас в пловдив да се случва през ноща. Синоптик показва минус 7 а като погледнеш пише минус 1 но се чувства като минус 7 и като нямам термометър отвън не съм сугурен колко е, но има време да го пробвам. Предполагам че след това ще се включи и дефростта. А клапата на фиксирана 4 ли е?

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1703

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    PM е много малък. Можеда се върже вътре в тялото и да се прибере в него. Ако е захранен климатика през външното, ще мери консумацията само на вътрешното тяло.
    И това трябва да се има предвид. Другият вариант е в кутията с бушоните.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #1704

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    PM е много малък. Можеда се върже вътре в тялото и да се прибере в него. Ако е захранен климатика през външното, ще мери консумацията само на вътрешното тяло.
    И това трябва да се има предвид. Другият вариант е в кутията с бушоните.
    Всички климатици при мен са захранени от външните тела. Значи PM може да се върже към предпазителя на климатика в кутията с бушоните по същия начин, по който ЕМ го дават да се връзва?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1705

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Рос пуснах го на хай пауър и 30 градуса и достигна 1542 вата и взе да пада до и около 1040-1070, като варираше между тях, след излизане от хай пауър директно вдигна клапите и направи контролен дефрост. На хай го държах около 2-3 минути, Температурата в пловдив е около 2-3 градуса

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1706

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    ....
    Абе по вашите сервизни, няма ли ей такива таблички



    Вместо да си правите напълно безмислени експерименти и да си мотате работата на машините в туй студено време, просто да си отворите pdf-а?

    Да не се приема като заяждане, но и на мен ми стана интересно какво значение има доколко се развърта компресора при отрицателни темп и макс задание ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #1707

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Абе по вашите сервизни, няма ли ей такива таблички?
    Не! В таблиците за капацитета на MHI няма инфо за IP (Input power)

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1708

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от energie007 Виж публикацията
    Всички климатици при мен са захранени от външните тела. Значи PM може да се върже към предпазителя на климатика в кутията с бушоните по същия начин, по който ЕМ го дават да се връзва?
    Няма никакво значение как е захранен климатика. Както отбеляза колегата Мимоджеф, устройството е много компактно и може да се пъхне навсякъде. Свързването на ЕМ и РМ е разлчно. ЕМ е галванично отделен от мониторясвания елемент.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1709

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Като паднат около минус 3 и надолу ще го пробвам, макар това при нас в пловдив да се случва през ноща. Синоптик показва минус 7 а като погледнеш пише минус 1 но се чувства като минус 7 и като нямам термометър отвън не съм сугурен колко е, но има време да го пробвам. Предполагам че след това ще се включи и дефростта. А клапата на фиксирана 4 ли е?
    Турбината, мисля че сама отива на накс, като зададеш Хай Пауър. Клапите да са надолу.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #1710

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    но и на мен ми стана интересно какво значение има доколко се развърта компресора при отрицателни темп и макс задание ?
    За статистиката

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 02:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 22:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 11-05-12, 00:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 20:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе