Страница 120 от 135 ПърваПърва ... 70110118119120121122130 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,786 до 1,800 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1786

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Всички колежки през времето, когато няма още парно, си пускат климатиците на работа на 27-28гр. То вярно, че сме в просторни и високи помещения.
    Това за Миг-а.
    Как не ви омръзна това мерене?!?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1787

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Всички колежки през времето, когато няма още парно, си пускат климатиците на работа на 27-28гр. То вярно, че сме в просторни и високи помещения.
    Това за Миг-а.
    Как не ви омръзна това мерене?!?
    Какво трябва да означава примера ти ?
    Че колежките ти са някакво мерило за правилно използване на климатик ? че служебните неизолирани помещения с 3.40м. таван имат нещо общо с жилищните ?... ти па вандане що се включваш в "меренето" с примери от служебно изнасилвани климатици ?!? Периодично нещо в климатичния раздел те дразни , кажи си какво ?
    Този пост е редактиран от Mig82; 05-02-22 в 12:31.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1788

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Повече от два месеца климатика ми Hitachi 25 RPE беше постоянно със смарт контакт за измерване на консумацията и от време на време съм му слагал и броадлинк. Последните дни на Хитачито много му отслабна дебита на издухвания въздух от вътрешното тяло, започна да духа хладна струя въздух дори и когато трябваше да догонва зададената температура и взе да не може да достига зададената температура.Изключих го от контакта и му махнах батериите на дистанционното за няколко часа.След това включих отново климатика директно в ел. мрежа без да му слагам смарт контакт. Веднага климатика усили дебита си на издухвания въздух и струята му стана топла. И пак взе да поддържа в стаята един градус повече от зададената температура както преди си работеше. Не знам дали се оправи от рестарта който му направих изключвайки го от тока или от това, че му махнах смарт контакта но това са фактите.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1789

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Какво трябва да означава примера ти ?
    Че колежките ти са някакво мерило за правилно използване на климатик ? че служебните неизолирани помещения с 3.40м. таван имат нещо общо с жилищните ?... ти па вандане що се включваш в "меренето" с примери от служебно изнасилвани климатици ?!? Периодично нещо в климатичния раздел те дразни , кажи си какво ?
    Помайтапих се чисто приятелски, че написа че само малко дете можело да си помисли да си пуска климатика над 25гр. Не само колежките на работа, но и жената и дъщерята докато бяха у нас пускаха нашите 2 на по 26гр. Обичаха си жегата. А 26гр. на климатика за мен субективно ми отговаряше на не повече от 23-24гр. от радиаторите на парното. Един приятел в къщата си пуска и той понякога едно LMC на 26гр. Най-често е в хладни помещения, където трудно стайната расте бързо. Не видях някъде да съм ви давал акъл на колко градуса било правилно или не. На който както му харесва.
    Не ме дразни нищо. Аз да имам само няколко поста в целия форум последно време. Просто попитах без нотка заяждане, не ви ли доскучава едно и също да си разменяте. Но щом ви влече, лошо няма.
    Всъщност се извинявам за писането. Най-добре модератор да изтрие постовете ми с липса на графики и данни.
    Този пост е редактиран от VanDan; 05-02-22 в 15:55.
    dodo_pv, Aleksandars, Kasap и 1 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1790

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Абе нещо не виждам шегата , особено онази част
    "Това за Миг-а" ...

    Sent from my SM-M215F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 05-02-22 в 19:31.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1791

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1792

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    ....



    Sent from my MI 8 using Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1793

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Миланов, сряда ходих до София. Там си беше зима, блазе ви. Ние сняг като хората не сме виждали тази зима. Минусови имаше, но сняг не.
    Genadi80 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1794

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    И при нас така.
    Сняг няма ама дефрости дал господ.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1795

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Кое дефроства на сухо, новото ли хеви продължава.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1796

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Миланов , става и като приложение за времето , само че кривата е обърната спрямо тази за външните температури :


    Sent from my SM-M215F using Tapatalk
    GLARYS одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1797

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    При мене много подскача времето. Ей, развалиха го това време, едно време какво време имаше....
    Screenshot_20220207-063136_e-Control.jpg
    CubanLinx одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1798
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Кое дефроства на сухо, новото ли хеви продължава.
    Новото. Нещо е развалено. На 50 мин. До час и половина си пуска дефрост. При работа 10 он, 3 офф.
    Вчера даже има един дефрост на 10 градуса външна.
    Да взема да се обадя на Кондекс да им кажа, че "микропроцесорното" им размразяване се магарясва.
    Може да имат решение на проблема.
    Ако не, Алекси ще трябва да дава акъл за Модване

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1799

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ами обади се, защо пък не?

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1800

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    ако прави дефрост при +10 това е софтуерно заложено и не знам как може да се модне .. модването е ако под нулата ги подкарва ,или под -5 да речем ,-10 .. той за да дефроства при +10 значи изобщо в това разклонение на алгоритъма не участва дефрост термистора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе