Страница 121 от 135 ПърваПърва ... 71111119120121122123131 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,801 до 1,815 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1801

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Поне тези под нулата да оправим.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1802

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    нека първо да дойдат и да ти замерят датчиците дали отговарят на стойностите си по сервизно ,гледай и ти какво мерят

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1803

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Миланов, сряда ходих до София. Там си беше зима, блазе ви. Ние сняг като хората не сме виждали тази зима. Минусови имаше, но сняг не.
    Рос ние в Пловдив какво да кажем, температури от 12-16 дневни и 2 градуса нощни са ежедневие, питаш ли ни нас как ни е, че още малко и излизам на южната тераса да си печа Д-то

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1804

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    На Юг сме още по-добре, вече хванахме тен. Климатика се чудя дали да не го пущам на студено.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1805

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Внимавайте какво си пожелавате

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1806

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Пу, пу да но го урочасам... всеки ден да е така.



    Минимала днеска падна на 0W.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1807

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ето ви обобщена информация за моментния разход на повечето ми климатици при 12-13 градуса външна температура.
    Всичко е ОН/ОФФ. Дори и Дайкина
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobivg, GLARYS и morfei1 харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    47
    #1808

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Здравейте.Ще споделя разбивка на разход за сравнително студен период от 10.01 до 11.02.На някой може да му е полезно. Благоевград, кооперация без външна изолация,последен етаж,изложение североизток-югозапад.Чиста отопляема площ-105м2.
    Хол 51м2-нокрия 14,шеста зима, изолация таван картон с вата, 22 градуса - 554кв/ч, среден 800в/ч. Под -10 градуса е на номинал-1400 в/ч. За да поддържа тепм. е на последна степен на вентилатора.Дрехите съхнат на сушилника за 2 -3 часа

    Спалня 20м2 - фуджитсу Лука 12, шест годишен, няма изолация, 20 градуса - 222кв/ч, среден 300в/ч. Он-оф няма,настройка -2 степен вент. Шумен е за спалня, но се свиква бързо на монотонната турбина.Ако стаята е 13-14м2 изолирана ,Лоу е достатъчен и практически безшумен.Изключително непретенциозен климатик и не покачва минимума при -2 и надолу.

    Детска стая 20м2- фуджитсу кгта 09, трета зима, изолация таван картон с вата, 22 градуса-194кв/ч, среден 270в/ч.Първата година ми разби нервите докато му хвана цаката.Он-офовете бяха буквално 3/5.Имам чувството че е с фузи лоджик като на МЕ, защото прави дефрост при +6 градуса, а при -10 пере цял ден без дефрост. Сега системата е,заради покачването на минимума, при темп. над -2 го държа на 23-никакъв оф, при темп.под -2 на 24.5 отново никакъв оф.Куртулясах.
    Всички четири врати са отворени постоянно към неизолиран коридор-12м2 и две бани .По бакалски сметки сумата е 200 лв, или по 1.35кв/ч.Знам, че за повечето от вас тези температури са ниски,но толкова ми позволява бюджета с две подрастващи деца.Пък и при темпаратура под -10, нокрията неможе да направи повече от 23, просто усещам че я мъча.Ще ъпгрейдвам изолацията когато мога.
    espace, mimojef, peter`s и 9 други харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1809

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Циник, по 13 вата на м2 ти излиза, не е толкова зле. На мен за януари ми идваше около 10,5 вата на м2 на час. Нокрията наистина нещо се мъчи. Ако беше моят хол и имам възможност както от към пари така и от място бих сложил 2 климатика 9-ки заради бъдещети изолации.

    При мен горе долу имам 44 киловата на мхи-то(в 12м2) и 44 киловата на Панасоника/(37м2) за 9 дена или 88 киловата за 216 часа което е 410 вата осреднено или малко над 8 вата на м2 на час, но аз държа в хола 22-23 и 24-25 градуса в малката стая, това е разход сега когато се позатопли в Пловдив.
    Този пост е редактиран от peter`s; 12-02-22 в 11:23.
    cynic одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    47
    #1810

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Имам и Daikin FTYN50F в хола,но не се разбират с нокрията.Като включа дайкина на 20, а нокрията на 23,нокрията слиза на 430 вата и вент на лоу и така си седи.Чакал съм с часове да се саморегулират, но не.За мен този разход на нокрията е на вятъра щото едвам подухва, а дайкина си пере.Температурата в стаята пада вместо да се вдига.Та не съм открил начин засега с двата едновременно.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1811

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Нокрия 24, дайкин 19
    cynic одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #1812

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Циник, по 13 вата на м2 ти излиза, не е толкова зле. На мен за януари ми идваше около 10,5 вата на м2 на час. Нокрията наистина нещо се мъчи. Ако беше моят хол и имам възможност както от към пари така и от място бих сложил 2 климатика 9-ки заради бъдещети изолации.

    При мен горе долу имам 44 киловата на мхи-то(в 12м2) и 44 киловата на Панасоника/(37м2) за 9 дена или 88 киловата за 216 часа което е 410 вата осреднено или малко над 8 вата на м2 на час, но аз държа в хола 22-23 и 24-25 градуса в малката стая, това е разход сега когато се позатопли в Пловдив.
    Това с 2-та климатика в голяма стая ( голяма, голяма 35-55 м2) е безмислено, въпреки всички съвети, че е нужно. На доста места съм ходил, където е направено така (по учебник както се казва) и навсякъде се ползва само единият, защото е достатъчен.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    40
    #1813
    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ето ви обобщена информация за моментния разход на повечето ми климатици при 12-13 градуса външна температура.
    Всичко е ОН/ОФФ. Дори и Дайкина
    Ти сериозно ли мислиш, че устройството ти показва вярно при изчислението на мощност.
    Умножи напрежението по тока, за да получиш мощността във W и ще бъдеш неприятно изненадан.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1814

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Има фактор на мощността, косинус фи. Битови потребители плащат само активна мощност= напрежение*ток*косинус фи
    zxc0, jtj и mystikalrs харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    40
    #1815
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Има фактор на мощността, косинус фи. Битови потребители плащат само активна мощност= напрежение*ток*косинус фи
    Преди няколко дни и аз закупих подобен WiFi контакт, за следене на консумацията в едната стая. Поставих го в реални условия, като му включих конвекторна печка. На която cos f е равен на 1. И заснех получените стойности в реално време. След това измерих съпротивлението на печката с професионален уред, струващ около 400лв. Първото разминаване е в напрежението което показват. На уреда е 230v, а на WiFi контакта 222v. Дори и ако напреженията са били еднакви WiFi контакта пак отчита по-малка мощност. Резултатите ги показвам в снимки.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе