Страница 25 от 117 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    6
    #361

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    БЛАГОДАРЯ !!!
    .
    .
    По т.1
    Мисля, че все пак трябва да има минимално отстояние до стрехата, предвид парите от дефроста. А иначе стрехата ми е 70см и напълно покрива в план външното тяло при вертикален снеговалеж. Демек НЕ смятам, че трябва да е съвсем близо до стрехата.
    По т.2
    Съгласен на 100%
    По т.3
    Разумно, и НЕКА някой да подскаже, МОЛЯ !!!
    По т.4
    Къде мога да си поръчам комплект тръби с дължина 7м, заготвени с конус и гайка?
    Отговора може да е и на ЛС, ако е форумно-ере(о)тично да се дава такава "спец"-информация.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #362

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Outcast Виж публикацията
    БЛАГОДАРЯ !!!


    По т.4
    Къде мога да си поръчам комплект тръби с дължина 7м, заготвени с конус и гайка?
    Отговора може да е и на ЛС, ако е форумно-ере(о)тично да се дава такава "спец"-информация.
    Честно казано и аз не знам, досега съм вземал само на л..м. и го теглят на кантара и колкото излезе.Комплекти къде продават не зная, а и дължината не е стандартна-7 м е все пак.Ако се купят два готови комплекта и се снадят с нипел , пак стават 6м, а и дали ще се снадят надежно, да не изпусне фреон не се знае.

    Някой познат няма ли, да отиде и да купи от София или Пловдив и изпрати по куриер материалите.

    В Пловдив също има доста фирми .за хладилна техника..примерно тази, пишат, че работят с куриери .Цена на медна тръба, автоклиматици -

    Този пост е редактиран от Palev; 09-04-21 в 14:47.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    6
    #363

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    В краен случай ще си купя конусна дъска https://apogee99.com/index.php?main_...oducts_id=2849
    .
    Не изгарям от желание да ставам монтажник на климатици, ама C'est La Vie

  5. UW
    UW е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    40
    #364

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Outcast Виж публикацията
    В краен случай ще си купя конусна дъска https://apogee99.com/index.php?main_...oducts_id=2849
    .
    Не изгарям от желание да ставам монтажник на климатици, ама C'est La Vie
    "Икономията е майка на мизерията"

    Размисли и страсти: Що ми се струва че докато купиш тръби, инструменти, материали и т.н, ще ти излезе пак толкова, че може и по скъпо от един стандартен монтаж, та ако ще и най-евтиния. А не дай се боже да не тръгне, пак викаш техници и плащаш x2.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #365

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Кеф цена няма!

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    1
    #366

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, моля за съдействие:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    жилищно
    2. За отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo
    20 кв.м., 52 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa
    дъpвeн;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe
    6 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo
    изток, север, юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    втори, а първият етаж е приземен и не се отоплява
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo
    xoл, който ще се ползва и за cпaлня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe
    в къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)
    Стара загора
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa
    22 градуса през зимата
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa –
    няма изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви –
    в кордора: хладилник, фурна; в хола - телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? –
    1200 – 1500 лв. с вкл. монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    до - 10 градуса (ориентировъчно)
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Прикачвам схема. Ще се отопляват хола и коридора (обозначени със сив под). Прозорците са с външни ролетни щори. Може би най-удачно ще бъде климатика да се постави на стената срещу вратата в коридора. Останалите стаи не се отопляват.



    Благодаря за съдействието!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #367

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Panasonic KIT-RE12-RKE
    Fuji Electric RSG12KMCC
    Daikin FTXC35C Sensira
    Hitachi RAK-35REF Dodai 2 или Hitachi RAK-25RPE Performance
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W Premium
    Gree GWH12AEC-K6DNA1A G-Tech
    Midea MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW BreezeleSS+

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #368

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Да дам малко контекст преди нещата долу. С жена ми очакваме първото си дете и до август гледаме да оправим детската стая и ни трябва климатик за нея. В цялата сграда няма ТЕЦ и климатика ще е единствен начин за отопление. Сградата е 2000 г. тухла и е санирана преди няколко години с дебел стиропор, дограмата в момента е старо ПВЦ и ще се сменя, защото не става за нищо - вероятно с трислоен 5 камерен REHAU, както е в другите стаи. Стаята е вътрешна - от едната страна е стълбището на сградата, а от другата е родителската стая, която не се отоплява, защото честно казано не сме имали нужда. Като цяло апартаментът е топъл и с климатика от подписа, който топли в момента помещение от около 35-40 кв. м. и без да му даваме много зор си ходя по тениска и къси гащи 24/7, а съм от хората, които мразят студа.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:

    Вътрешна стая в апартамент


    2. За отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    предимно за отопление, лятото е прохладно


    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo
    13 кв.м., 32 куб.м. - тавана е на 2.4м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa
    PVC трислоен стъклопакет, 5 камерен;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe
    2.5 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo
    север
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    предпоследен
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo
    детска стая
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe
    апартамент


    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)
    София


    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa
    22-3 градуса през зимата, през лятото е комфортно и без климатизация. С жена ми сме на мнение, че децата трябва да се каляват и няма да зорим климатика да прави сауна

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa –
    цялата сграда е санирана с дебел стиропор


    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви –
    вероятно някога телевизорче и компютър


    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? –
    1000 лв. с вкл. монтаж, това ни е максимума, защото имаме още 5-6000 лв. за другите ремонтни дейности по стаята и т.н.


    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    до - 10 градуса (ориентировъчно)


    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    - класическа правоъгална стая с прозорец гледащ на север, пред прозореца има тераска с вход от кухнята, която не е остъклена, но има навес и не навява навътре.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Kratos87; 11-04-21 в 11:29.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    64
    #369

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте!

    Имам нужда от климатик за спалня около 12-13м2/ 33м3.
    Тъй-като имам сезонна алергия, желанието ми е да има добри функции за пречистване на въздуха, но пък бюджетът е малко ограничен, та това ограничава и избора.
    Друго важно изискване поради факта, че там ще се спи, почива и т.н., е да е доста тих. Както вътрешното, така и външното тяло.
    В другата стая съм с MHI SRK25 ZS-W, по препоръка от този форум и откъм тишина и комфорт на работа съм доволен.
    Доколкото успях да се ориентирам по информация от форума за определения от мен бюджет от около 1300-1400лв без монтаж, единствените варианти са само с йонизатор, но без Плазма филтър.

    Марките, които го предлагат са :Panasonic CS-Z25VKEW~CU-Z25VKE Etherea и Toshiba RAS-B10J2KVRG-E / RAS-10J2AVRG-E Shorai Premium

    Местоположението е Стара Загора, зимите са меки, като цяло.
    Жилищен блок ЕПК строителство, не на последен етаж, ПВЦ дограма с троен стъклопакет, една външна стена и вътрешна изолация.
    В другата стая, както споменах е Мицубишито и мисля да държа вратите отворени през повечето време, тъй-като коридора е едва 3м2.

    В момента правя ремонт и си мислех да преместя Мицубишито в спалнята, защото работи тихо, а за хола съм предвидил едно Fuji RSG12 LMCA, което ми попадна почти ново, но разбрах от тук изказаните мнения, че си е шумничко, а и после ми дойде на ум за по-добро пречистване на въздуха, което няма и МХИ-то.
    Та! Сега съм в размисъл как да наглася нещата и си мисля, дали да оставя МХИ-то в хола, а за спалнята, заради по-доброто пречистване (поне на теория) да се насоча към Панасоника или Тошибата. Ако има и други варианти - предлагайте. До 1300-1400лв.
    Ако избора е между двата, кой работи по-комфортно, откъм шум, дефрости и т.н., че имам лек сън

    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от DEKS; 13-04-21 в 08:49.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #370

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Kratos87 Виж публикацията
    Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? –
    1000 лв. с вкл. монтаж, това ни е максимума,
    Gree GWH09AAB-K6DNA4A Bora
    Midea AG-09NXD0-I Xtreme Save Lite
    Crystal CHI-09S-2A
    Но и с тези модели, всичко ще подмине може би 1000 лв...още една опция - употребяван японски модел.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #371

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Kratos87
    За 13 кв. стая където ще се гледа бебе ми се струва, че конвектор е по-удачен вариант.Климатика, където и да се позиционира, все ще създава течение, макар и слабо.Разликата в сметките няма да е голяма, в предвид моделите, които могат да се закупят със заложения бюджет.
    Да се постави във всекидневната, на стената срещу входа, също е вариант, да духа към входната врата и детската да се отоплява, непряко и тя, ако има възможност за монтаж.
    Този пост е редактиран от Palev; 12-04-21 в 09:28.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    8
    #372

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията

    Дължината на тръбния път не е толкова голяма....
    А предимството да е в коридора, че ще може да ползвате спалнята дори и при работещ климатик.

    А най - близката външна стена на блока на какво разстояние е (вляво от спалня 11.7 кв.) от входната врата и през коридора на общите части има ли излаз на външна стена-прозорец, тераса....

    А вариант, ако се сложи в дневната в ъгъла по диагонал срещу вратата на спалнята (в горния десен ъгъл на схемата -288/356 място ), така ще може да климатизира всички помещения- дневна + коридор и двете спални
    Здравейте отново, а може ли да ми препоръчате някои модели да разгледам. Монтажът ще е в коридора.

    Благодаря предварително!

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #373

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    SirChocho, Всяка марка и модел от "марковите " климатици си има своите "особености ":

    - ME msz-ap35vgk/muz-ap35vg е с по-слаб хардуер ( малко фреон, маломощен мотор), фабричен Wi-Fi и той оскъпява, с 3г. гаранция
    - Fuji Electric rsg12kgtb/ rog12kgca –солиден хардуер, но както сте забелязали доста шумен на 2,3, степен, насочването на въздуха хоризонтално е ръчно, а не през дистанционното.
    Може да погледнете и още :
    1.Toshiba RAS-B13J2KVSG-E Edge – 2020г. модел с относително добър хардуер, насочването на въздуха хоризонтално е ръчно, а не през дистанционното, започват да се "обаждат" на 1-я, 2-я месец лагерите на вътрешния вентилатор, дали ще е масово явление или клиента е изтеглил "късата клечка", това времето ще покаже, гаранция 5 г, но дали е 2г+3г с 3 платени профилактики, може да проверите
    2. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-Wсолиден хардуер, но може да се "обади " втулката на вътрешния вентилатор, някои я чуват, други не, с 3г. безусловна гаранция.
    3. Hitachi RAK-35RPD / RAC-35WPD или по-новия модел **RPЕ / RAC**WPЕ с frost wash технология – солиден хардуер, с вече оправен дефрост алгоритъм, засега като, че ли няма негативни отзиви за модела.
    Успех с избора!
    nikolad,
    Тук съм направил едно сравнение на марки и модели- плюсове и минуси
    Няма перфектна марка и модел.Ако ще се слага в коридора (предполагам на стена 127 см.), общо около 25-30 квадрата, само за охлаждане, предполагам, читава 20-ка (7-ца) или най-много 25 (9-ка,10-ка) ще е достатъчна.
    За пример:
    В една от моите стаи -15кв с преход към още 11кв.,общо над 70 куб.м. юг/згозапад, висок (6-ти) етаж ,с Ка-стъкла 8-9 кв.м., слънцето грее до последно, докато залезе, лятото става парник, успешно се охлажда с 1 бр.20 -ка (7-ца) от 27-28 до 22-23 градуса.
    От изброените по-горе модели, може да погледнете:
    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E Edge
    Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 20 ZS-W или 25 ZS-W
    Hitachi RAK-25RPЕ / RAC-25WPЕ
    ME msz-ap25vgk/muz-ap25vg
    С тези предложения, избора не се изчерпва, разбира се.Това са модели от средния клас с всичките си преимущества и недостатъци, както казах няма префектна машина!.А дали ще е 7-ца, 9-ка, 10-ка, фирмата, която ще го монтира и ще даде гаранция, ще каже!
    Успех
    Този пост е редактиран от Palev; 12-04-21 в 14:16.
    rosswen и nikolad харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    8
    #374

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    nikolad,
    Тук съм направил едно сравнение на марки и модели- плюсове и минуси
    Няма перфектна марка и модел.Ако ще се слага в коридора (предполагам на стена 127 см.), общо около 25-30 квадрата, само за охлаждане, предполагам, читава 20-ка (7-ца) или най-много 25 (9-ка,10-ка) ще е достатъчна.
    За пример:
    В една от моите стаи -15кв с преход към още 11кв.,общо над 70 куб.м. юг/згозапад, висок (6-ти) етаж ,с Ка-стъкла 8-9 кв.м., слънцето грее до последно, докато залезе, лятото става парник, успешно се охлажда с 1 бр.20 -ка (7-ца) от 27-28 до 22-23 градуса.
    От изброените по-горе модели, може да погледнете:
    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E Edge
    Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 20 ZS-W или 25 ZS-W
    Hitachi RAK-25RPЕ / RAC-25WPЕ
    ME msz-ap25vgk/muz-ap25vg
    С тези предложения, избора не се изчерпва, разбира се.Това са модели от средния клас с всичките си преимущества и недостатъци, както казах няма префектна машина!.А дали ще е 7-ца, 9-ка, 10-ка, фирмата, която ще го монтира и ще даде гаранция, ще каже!
    Успех
    Благодаря много за помощта и изчерпателните отговори! Бъдете здрави!

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #375

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от DEKS Виж публикацията
    Здравейте!

    Имам нужда от климатик за спалня около 12-13м2/ 33м3.
    Тъй-като имам сезонна алергия, желанието ми е да има добри функции за пречистване на въздуха, но пък бюджетът е малко ограничен, та това ограничава и избора.
    Друго важно изискване поради факта, че там ще се спи, почива и т.н., е да е доста тих. Както вътрешното, така и външното тяло.
    В другата стая съм с MHI SRK25 ZS-W, по препоръка от този форум и откъм тишина и комфорт на работа съм доволен.
    Доколкото успях да се ориентирам по информация от форума за определения от мен бюджет от около 1300-1400лв без монтаж, единствените варианти са само с йонизатор, но без Плазма филтър.

    Марките, които го предлагат са :Panasonic CS-Z25VKEW~CU-Z25VKE Etherea и Toshiba RAS-B10J2KVRG-E / RAS-10J2AVRG-E Shorai Premium

    Местоположението е Стара Загора, зимите са меки, като цяло.
    Жилищен блок ЕПК строителство, не на последен етаж, ПВЦ дограма с троен стъклопакет, една външна стена и вътрешна изолация.
    В другата стая, както споменах е Мицубишито и мисля да държа вратите отворени през повечето време, тъй-като коридора е едва 3м2.

    В момента правя ремонт и си мислех да преместя Мицубишито в спалнята, защото работи тихо, а за хола съм предвидил едно Fuji RSG12 LMCA, което ми попадна почти ново, но разбрах от тук изказаните мнения, че си е шумничко, а и после ми дойде на ум за по-добро пречистване на въздуха, което няма и МХИ-то.
    Та! Сега съм в размисъл как да наглася нещата и си мисля, дали да оставя МХИ-то в хола и заради по-доброто пречистване (поне на теория) да се насоча към Панасоника или Тошибата за спалнята, ако има и други варианти - предлагайте. До 1300-1400лв.
    Ако избора е между двата, кой работи по-комфортно, откъм шум, дефрости и т.н., че имам лек сън

    Благодаря предварително!
    Доста изисквания за малко пари имате. Климатиците са основно за охлаждане и отопление. Ако ви трябва чист въздух си вземете пречиствател на въздух и хубава прахосмукачка. А ако сте много чувствителен към шум се отопляйте на конвектор. Предполагам MHI още правят незабележимо работещи машини, но за другите изисквания си вземете специализирани уреди, за да има реален ефект.
    Този пост е редактиран от kokovox; 13-04-21 в 20:13.
    rosswen, ivan9494 и Palev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 117 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе