Страница 6 от 18 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 263
Like Tree73Одобрявам

Home Assistant и Климатик. Как се прави?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #76

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Мерят ли ви вярно шелитата, преди време си взех от ТП*лис един смарт контакт шели. Включих му една нощна лампа с 25W нажежаема крушка за тест. Показа 25W и някакви десети/стотни. Изключих лампата и показа 9W. Оставих го в шкафа и си купих броадлинк.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #77

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    На Дайкина херцовете ми ги показва от неговата смарт джаджа. Ама от неговата не ми показва разхода. Въпреки, че си мери разход някакъв в Дайкинския облак.
    Разхода на Дайкина го вземам от Бродлинк.
    Това обяснява всичко, беше ми много интересно как поредния брандиран китаец показва нещо, което досега не съм срещал при другите, пък то виж каква била работата.

    Нищо против марката. Виждам, че е на почит във форума. Беше ми странно как мери херцове, пък то не било баш тъй.

    Браво, че сте решили проблема с пренасочването на портовете. Когато и доставчика е намесен с ограничения, работата става трудоемка и отнема време, иначе е детска игра за човек който го е правил веднъж.

    Доволен съм от измерването на Shelly1PM, досега не съм забелязал да има отклонения.



    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    mimojef одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #78

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    И моето ПМ1 мери точно. МЕ то съм го вързвал към всякакви смарт контакти и таботи винаги в диапазина 260-280 вата през по-топлите дни както е сега.
    Със шелито пак толкова ми показва.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #79

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Днес Алтерко анонсираха новите продукти от про-серията.
    Пуснаха и новата версия на апликейшъна.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Kasap; 06-12-21 в 18:21.
    mimojef и morfei1 харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #80

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Дам, интересното е, че вече Shelly H&T сензора, който мери темп. и влажност хем работи локално през MQTT, хем работи и през облака, нещо което до скоро не можеше. На мен статистиката от облака им ми харесва. 1год. история по дни, седмици, месеци, мин-макс темп, същото и за влажността.

    Разбира се при Shelly1 и Shelly1PM това не е възможно, поне за сега. При новите им варианти това е възможно.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #81

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Дам, интересното е, че вече Shelly H&T сензора, който мери темп. и влажност хем работи локално през MQTT, хем работи и през облака, нещо което до скоро не можеше. На мен статистиката от облака им ми харесва. 1год. история по дни, седмици, месеци, мин-макс темп, същото и за влажността.

    Разбира се при Shelly1 и Shelly1PM това не е възможно, поне за сега. При новите им варианти това е възможно.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Облака е достатъчно удобен и функционален за да върши работа на 99,9% от нормалните потребители. Относно статистиката, можеш да си даулоднеш данните оттам и да си ги обработиш в произволна база или Ексел.

    Shelly H&T е приятно устройство, но нямам за какво да го ползвам. Имай предвид, че може да има някои "дребни неудобства" при работа с НА.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #82

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Ами то освен да следи и управлява устройства за температура или овлажнители аз не виждам друго приложение.

    Примерно ако климатика се ползва по "график" може да се ползва за включване на база вътрешна температура, ако падне под определена темп. или примерно да го изключи, спрямо външната температура, ако стане прекалено висока и машината влезе в чести оn/off. Възможности много ако e вързан към HA.

    Имам го от около месец-два, вързан е с кабел (не е на батерия) към HA чрез MQTT и към този момент не съм забелязал проблеми с HA.

    Имал съм и няколко Xiaomi Aqara (ZigBee) преди време и те не са лоши, карат доста с една батерия, миниатюрни са, но не може да се разчита на тях за автоматизация понеже, често дропваха от ZigBee мрежата ми, която не беше малка. Единия датчик даже беше на терасата ми и мереше външната темп, а също и атмосферното налягане. Както казах за мониторинг са ок, но да разчитам на тях да управляват уред за отопление какъвто и да е - по скоро не.

    Shelly H&T за сега е надежно. Само онзи ден изгуби връзка към HA, явно като са правили ъпдейти за приложението. Актуализирах FW, днес и app им, сега ще видим как ще се държи.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    42
    #83

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Готина тема Бих искал само да кажа, че аз работя с Broadlink контакти и всичко е 6 за сега, но взех нови климатици Mitsubishi, които имат MELcloud с тях, и имат добра интеграция с HomeAssistant, която включва и измерване на разхода в kWh

    Старите климатици управлявах с Broadlink RM PRO дистанционно(което е вързано към WiFi и Home Assistant изпраща сигнал към него -> то към климатика), с което си управлявах климатиците.

    Допълнително да кажа, с подобни 'контаци' разхода ти е моментен в W и трябва да използваш интеграл за да го превърнеш в kWh, Home Assistant-а си има тази опция, може да го направи, но пак ще имаш разминавания, защото подобни измервания е хубаво да се правят няколко пъти в секундата, а HomeAssistant интеграциите работят като изпращат обновление веднъж на минута!!!

    Shelly е следващата ми стъпка, но след някой друг месец, имам ги, но нямаааа време да ги вкарам за контактите.
    Допълнително да кажа, Shelly е БЪЛГАРСКА фирма, поръчвайте директно от техния сайт - аз съм за подкрепяне на локалното

    Моля не го считайте за реклама, просто е рядко срещано някой да знае за Shelly!
    morfei1 одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #84

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    При HA интервала за записване се настройва - https://www.home-assistant.io/integrations/recorder/ . Оттам на сетне зависи от това колко често устройството подава информация към HA. Rpi системите които пишат на microSD карта не е препоръчително, този интервала да е прекалено кратък, понеже се товарят доста (при голям брой устройства) Честото писане върху картата води до по-бързото и износване.

    Тъкмо го похвалих Shelly H&T и с нощи пак е дропнало. В рамките на няколко дни се случва за втори пъти, явно нещо с тези ъпдейти на cloud-а им са омазали нещата. Преди това е работило безпроблемно Надявам се да си решът проблема.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #85

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Вместо microsd карта, закачайте USB хард дискче. Или си монтирайте нещо по мрежата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    42
    #86

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    При HA интервала за записване се настройва - https://www.home-assistant.io/integrations/recorder/ . Оттам на сетне зависи от това колко често устройството подава информация към HA. Rpi системите които пишат на microSD карта не е препоръчително, този интервала да е прекалено кратък, понеже се товарят доста (при голям брой устройства) Честото писане върху картата води до по-бързото и износване.

    Тъкмо го похвалих Shelly H&T и с нощи пак е дропнало. В рамките на няколко дни се случва за втори пъти, явно нещо с тези ъпдейти на cloud-а им са омазали нещата. Преди това е работило безпроблемно Надявам се да си решът проблема.
    Да точно така. Понеже видях в темата по-горе, че Raspberry е с вдигната цена, гледайки в Comet имат налични бройки на завишена цена. Аз имам 5 - 4 и 8 GB рам и мога да потвърдя, че са уникално яки машинки за най-различни цели. Но за HomeAssistant-a не бих ги ползвал, по-скоро бих изнесъл recorder базата данни някъде на твърд хард-диск в локалната мрежа. Особено както имам 400 и малко entity-та...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #87

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Цитат Първоначално публикувано от departy Виж публикацията
    Особено както имам 400 и малко entity-та...
    Какво е това, център за управление на полетите на НАСА?
    Я дай малко подробности какво мониторираш...

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #88

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Еntity не е равно на брой устройства. Понякога едно устройство може да има няколко entities, например темп сензор. Мери темп, влажност, атмо. налягане, следи батерията и ето едно устройство с 4-ри entities. Всеки от entities си пише стабилно в recorder и history като отделно устройство.
    Голяма база на HDD ще е ОК, обаче ще има голямо скрибуцане и шум от него заради непрекъснатите записи, най-добре е на SSD, евентуално NVMe ако се гони бързина и тишина.

    Аз съм си направил корекции в recorder като съм оставил да записва само това което ми трябва.
    Този пост е редактиран от morfei1; 07-12-21 в 11:52.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    42
    #89

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Еntity не е равно на брой устройства. Понякога едно устройство може да има няколко entities, например темп сензор. Мери темп, влажност, атмо. налягане, следи батерията и ето едно устройство с 4-ри entities. Всеки от entities си пише стабилно в recorder и history като отделно устройство.
    Голяма базата на HDD ще е ОК, обаче ще има голямо скрибуцане и шум от него заради непрекъснатите записи, най -обре е на SSD евентуално NVMe ако се гони бързина и тишина.

    Аз съм си направил корекции в recorder като съм оставил да записва само това което ми трябва.
    Точно, но на всяко entity се записва моментния state през определено време и всяко устройство като има по няколко ииии станаха 400 а аз записвам всичко
    morfei1 одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #90

    Отговор: Home Assistant и Климатик. Как се прави?

    Цитат Първоначално публикувано от departy Виж публикацията
    а аз записвам всичко
    Колко ти е голяма базата? На какво устройство е HA?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 18 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LG LED 55SM9800PLA и проблеми с Google Home Assistant / Alexa Echo Dot
    От s01o във форум LG телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 26-03-20, 14:55
  2. Отговори: 16
    Последно: 13-11-18, 20:15
  3. Отговори: 11
    Последно: 26-01-17, 19:39
  4. Климатик прави по-висока температура от зададената
    От kikotyy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 18-11-16, 19:55
  5. Как се прави рестарт на климатик?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-11, 22:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе