Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 158
Like Tree1Одобрявам

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #121

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Вземи този който не е правен в китай.

    За canto, Ако ти стигат парите взимай Даикин. Ще топли винаги и ше харчи малко ток.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    1
    #122

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Ако търсите Мицубиши може да се обърнете към двата вносителя

    Кондекс (Mitsubishi Heavy Indistries) или Климаком(Mitsubishi Electric)

    и двете фирми предлагат различна, но висококачествена климатична техника. Аналогии с корейски или китайски климатици не е правилно да се правят... За колегите от Osaka мога да кажа само, че ако техните части са Mitsubishi, то нашите нямат нищо общо с тази марка..

    При положение че компресор на Митцубиши (като резервна част от Ротердам Сървиз Център) струва около 300евро, как може климатик Осака да струва 400лева?!? Аз знам отговора, но все пак сме колеги.

    Аз лично препоръчвам Toshiba и Fujitsu-General, освен Mitsubishi, но посетете сайта на колегите от Екоматик (www.ekomatik.com)-пише доста истини за климатиците.

    Деян Дилов-Кондекс

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    6
    #123

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Zdraveite, ima mnogo polezna informaciq v tozi forum. No bih iskal da zadam nqkolko po specefishni vaprosa otnosno klimatik LG 12, . Ne znam az ili mu podcenih mostnostta ili samiq klimatik ne raboti kakto trqbva. Kogato temperaturite bqha nad 0gr, mu be nevazmogno da dostigne do 24gr ( da izklushi) raboti 3chasa i vapreki tova ne izklushva.A sega veshe i na 23gradusa ne iska da izklushi. Izmerih mu temperaturata na struqta koqto izliza ot nego - 40 gradusa e - Tolkova li trqbva da e , specialno za LG 12 ? I tova li e eventualno prishinata da ne dostiga zadadenata temperatura. A e vazmogno i da e slab za moeto pomestenie , koeto e 25kv.mx 2.50vis. No apartamenta e studen, na 1vi etag

    Kakvo ste me posavetvate - nugno li e dozaregdane eventualno, ili ste trqbav da vzema po golqm klimatik i da sloga izolaciq


  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    64
    #124

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Вземи този който не е правен в китай.

    За canto, Ако ти стигат парите взимай Даикин. Ще топли винаги и ше харчи малко ток.



    <div align="right">Originally posted by Julian - 19/11/2004 : 11:30:51</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Julian , благодаря ти за съвета. Вече 3 дни се отоплявам с инверторна 12-ка на Mitsubishi. Произведена е в Тайланд. Казаха ми , че не са по-лоши от Панасоник, дори е по-тих (22дБ). Доста по-семпъл е от Панасоник и на дизайн и откъм настройки, но за мен важното е да работи в студените дни .Засега се държи перфектно, но зимата не е почнала все още. Опасявах се , че ще ми дойде малка тази 12-ка за 75куб.м. , но тези които го инсталираха ми гарантираха (само устно :-) ) , че няма да е проблем да ме топли.

    По принцип се бях настроил за Панасоник, защото са изпитана марка в Бг, но на пазара са останали само китайски. Все пак, хора от бранша ми казват , че съм направил точен избор с този климатик. Дано е така.

    Благодаря.




  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    11
    #125

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Здравейте отново,



    Някой може ли да ми каже какви тампони са най-добри за външното тяло за стойка? На мен ми сложиха едни дебели кръгли с два болта стърчащи отгоре и отдолу но много вибрира цялото външно тяло от тях... пробвах какво ли не все си е така. Накрая махнах изцяло тампоните и спря да вибрира, но сега се чува в стаята как се движи фреона и неприятен механичен шум. Та как трябва да се процедира по принцип? Стойката ми е Г-образна с П-образен профил.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #126

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Вземи този който не е правен в китай.

    За canto, Ако ти стигат парите взимай Даикин. Ще топли винаги и ше харчи малко ток.



    <div align="right">Originally posted by Julian - 19/11/2004 : 11:30:51</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Julian , благодаря ти за съвета. Вече 3 дни се отоплявам с инверторна 12-ка на Mitsubishi. Произведена е в Тайланд. Казаха ми , че не са по-лоши от Панасоник, дори е по-тих (22дБ). Доста по-семпъл е от Панасоник и на дизайн и откъм настройки, но за мен важното е да работи в студените дни .Засега се държи перфектно, но зимата не е почнала все още. Опасявах се , че ще ми дойде малка тази 12-ка за 75куб.м. , но тези които го инсталираха ми гарантираха (само устно :-) ) , че няма да е проблем да ме топли.

    По принцип се бях настроил за Панасоник, защото са изпитана марка в Бг, но на пазара са останали само китайски. Все пак, хора от бранша ми казват , че съм направил точен избор с този климатик. Дано е така.

    Благодаря.







    <div align="right">Originally posted by canto*-*25/11/2004*:* 13:37:21</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">За колко лева го купи и от коя фирма. Ясно че ще се доволен от митсубиши инвертор, още повече не е китайски.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #127

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    По принцип тампоните не са необходими тъй като самия комресор си е окачен еластично към корпуса. Обикновенно слагат и тамони при закрепване към стойката. Просто трябва да се сложат някакви гумени тампони. Примерно тампони за амортисьори от Жигули. Друг е въпроса дали при тебе няма дефект във външното тяло и по принцип да си вибрира много.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #128

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Тампоните трябва да са от мека гума дебела около 15-20mm.

    Закрепващия елемент (винт)не трябва да има пряк контакт с петата на външното тяло.

    Можеш да си потърсиш тампони от LG добре обират вибрациите,но се препоръчва тяхното използване за климатици не надхвърлящи 40кг.

    Можеш да пробваш и от Samsung.

    Друг е въпроса до каква степен ще се намалят вибрациите,защото има климатици на които каквото и да им сложиш все си дрънчат.

    А за това че чуваш движението на фреона от време на време е нормално,но ако е постоянно има нещо нередно.



    Каква е марката на климатика мощност и години???

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    11
    #129

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Климатика ми е Haier 07hc03 - 7000BTU и ми е от лятото. А откъде мога да купя тампони?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    64
    #130

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)



    <div align="right">Originally posted by canto*-*25/11/2004*:* 13:37:21</div id="right">

    [/quote]За колко лева го купи и от коя фирма. Ясно че ще се доволен от митсубиши инвертор, още повече не е китайски.



    <div align="right">Originally posted by Julian*-*29/11/2004*:* 04:07:34</div id="right">

    [/quote]



    Купих го от Деком, които са дилъри за Пловдив на вносителя Климаком. Магазинската цена е 1559лв, но както за всяко нещо, може да се вземе с малка отстъпка.

    Ето и web site на вносителя:

    http://www.climacom.com/mseries.php

    Ако се интересуваш в детайли от техническите данни , можеш да дръпнеш *.pdf каталога за М Серията.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    18
    #131

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    МНОГО ТРУДНО РАЗБРАХ ВЛИЗА НЕТО В ТОЗИ ФОРУМ ИМА ХОРА ДЕТО ДАВАТ ХУБАВИ АКЪЛИ.БРАВО

    СЕГА ДО ТОВА ЧЕ МНОГО ХОРА ПИТАТ ЩО ЗА ЧУДО СА КЛИМАТИЦИТЕ ОСАКА ЩЕ ИМ КАЖА ОТ СОБСТВЕН ОПИТ НА ТЕХ.ЛИЦЕ И МОНТАЖНИК НА ТЕЗИ И ДРУГИ МАРКИ КЛИМАТИЦИ

    ДА НЯКОЙ ОТ МОДЕЛИТЕ ИМ РАБОТЯТ ФАНТАСТИЧНО МАЛКО ДЕФЕКТИРАТ НАИ ВАЖНОТО РАБОТЯТ И ПРЕЗ ЗИМАТА ДО КЪМ -13-15 И ТО ДОСТА ДОБРЕ НО ЗА КОЙ МОДЕЛИ НЯМА ДА СПОМЕНАВАМ ОТ ИМАМ СИ ОСНОВАТЕЛНИ ПРЧИНИ ЗА ДА НЕ ОБИДЯ НЯКОЙ ТЪРГОВЦИ И ДРУГИ ТАКИВА

    ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА СЕ СВЪРЖА С ТЕЗИ ОТ ФОРУМА КОЙТО РАЗБИРАТ ДА ОБСУДИМ НЯКОЙ ТЕХНИЧЕСКИ ДАННИ

    ISQ -346401741

    GSM 0889 420 447 ИВАЙЛО СТОЯНОВ

    <font color="maroon">mod edit Lupus

    Не е необходимо всичко да се пише с главни букви. Обърни малко внимание на правописа! И не пускай по два - три поста един след друг. </font id="maroon">

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    3
    #132

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Пише една потърпвевша от ъловия модел на Осака, не като топлина, а като шум. Проблемът е не толкова шумът по време на работния режим, той е приемлив, а тракането при прибирането на главния лувър, който е ужас........ Техниците ми казаха "това е мотор и шуми, това е положението". Чувствам се ужасно прецакана, защото във фирмата 2 часа ме убеждаваха, че това бил най-добрият модел на Осака, а сега ми се струва, че нарочно са ми пробутали този трактор.

    Бих искала да попитам разбирашите и по-специално AISMAN нормално ли е това тракане?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #133

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Пише една потърпвевша от ъловия модел на Осака, не като топлина, а като шум. Проблемът е не толкова шумът по време на работния режим, той е приемлив, а тракането при прибирането на главния лувър, който е ужас........ Техниците ми казаха "това е мотор и шуми, това е положението". Чувствам се ужасно прецакана, защото във фирмата 2 часа ме убеждаваха, че това бил най-добрият модел на Осака, а сега ми се струва, че нарочно са ми пробутали този трактор.

    Бих искала да попитам разбирашите и по-специално AISMAN нормално ли е това тракане?



    <div align="right">Originally posted by anicat*-*06/12/2004*:* 17:26:02</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Еми и "Емерсона" щрака но не много силно.Все пак е офис а не спално помещение но определено щрака.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    6
    #134

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Zdraveite, taka i nikoi ne mi otgovori za moeto LG 12, koeto ne topli Kolko gradusa bi trqbvalo da e temperaturata na vazdushnata struq - moqta e kam 40-45gradusa pri tem nad 0 otvyn? A pomestenieto e 25kv.mx 1.50 visochina . i klimatika ne moge da dostigne 23-24 gradusa ako van e megdu 0-5 gradusa.

    Aisman - mnogo se nadqvam na teb )

    <font color="maroon">Желателно е да се пише на кирилица!</font id="maroon">

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    18
    #135

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    ДО СЕРАФИМОВ ЗА LG 12 ИМА МНОГО ПРИЧИНИ КЛИМАТИКА ДА НЕ РАБОТИ ПРИ ПАДАНЕ НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ. ПЪРВО ОТ ТОВА ДАЛИ НЕ СА ТЕ МИНАЛИ С МОДЕЛА ЗА<font color="red">Щ</font id="red">ОТО ЕДНА БУКВА В ОЗНАЧЕНИЕТО МОЖЕ ДА СПЕСТИ НЯКОЙ ЛЕВ, НО И РАБОТАТА ПРИ -5 СИГУРНО ЩЕ Е ТРАГЕДИЯ ПИШИ ЗА ПОДРОБНОСТИ НА I<font color="red">С</font id="red">Q

    ЗА ЪГЛОВИЯЯТ 12, КОЙТО ТРАКА КЛАПАТА ДА НА НЯКОЙ ОТ ТЯХ ИДВАТ С ДЕФЕКТНИ ПО КАЧЕСТВО СТЪПКОВИ МОТОРИ КОЙТО ЗАДВИЖВАТ КЛАПАТА НО ТОВА Е БЯЛ КАХЪР АКО НЯМА ДРУГИ ПРОБЛЕМИ РАДВАЙТЕ СЕ НЕ Е ЛОШ ИЗБОР ИМА Й РЕОТАНИ ,ПРОБВАИТЕ НА ПО ВИСОКИ ГРАДОСИ С ОТЧИТАНЕ НА ТЕМПЕРАТУРАТА ОТ ДИССТАНЦИЯТА В БЛИЗОСТ ДО КЛИМАТИКА БЕЗ ДВИЖЕНИЕ НА КЛАПАТА ШУМА Е КОГАТО СТИГНЕ КРАЙНО ПОЛОЖЕНИЕ СЕ ЧУВА ЕДНО ТРРТТТ КОГАТО НЕ СЕ ДВИЖИ НЯМА ДА ВИ БЕСПОКОЙ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 11 ПърваПърва ... 7891011 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе