Страница 23 от 30 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 439
Like Tree65Одобрявам

Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #331

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    ааа !!!!!
    щом гурутата , шефовете на фирми и монтажници се изпокарахте да не се учудвам че може да са ме метнали на черешата, като тъп юзер който си плаща за читав монтаж.

    вече съвсем не съм сигурен дали са ми вакумирали климатика.

    не очаквах такава караница.

    искате ли аз да ви кача видео как се прави? мисля че имах записано из туба.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #332

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Първо за много години на всички колеги и "колеги". Да е лека и доходна. И най важното да сте живи и здрави.

    На крана показан от Велев, т.н. вход може да е от ляво или отдясно. Ако забелязвате има тапа на десния. Продават се в магазина в Пловдив, кв Изгрев. Сашо, като Пловдивчанин и човек който се ползва с доверие, може да провери и потвърди. Само ако има желание и възможност, не е задължително...Друг е въпроса, че само с вакуумиране, няма гаранция за херметичност.

    Аз си мислех, че няма нещо, което да ме изненада в областа на тази техника, но се оказа, че греша.
    Цитат Първоначално публикувано от vankoto
    ... Бачкам от 20г. с машини до 250 бара/надув, налягане/ и имам вакум преси/до 1.5 бара/ ...
    Ще съм много благодарен на "колегата" Ванко, ако покаже една такава "вакум преса до 1,5 бара". В краен случай, може и само манометъра / вакуумметъра /.

    А това е моя вакуумметър. Това в ляво е предпазен вентил.
    [img width=450 height=600]http://img545.imageshack.us/img545/2774/0016y.jpg[/img]

    А това е една от вакуумпомпите, която не ползвам.
    [img width=450 height=600]http://img217.imageshack.us/img217/2518/0015bn.jpg[/img]

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #333

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    На крана страничните изводи са едно със извода на вакумера а крана затваря долния извод към помпата и вакумера мери точно вакума в системата.На снимката ясно се вижда че на страничния извод мери налягането в бутилката. А дали има вакумпомпи с вакумер ето една две фабрични такива. А това с вакум -1.5 бара е голям смях то се вижда колко ги разбираш нещата.



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #334

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    ааа !!!!!
    щом гурутата , шефовете на фирми и монтажници се изпокарахте да не се учудвам че може да са ме метнали на черешата, като тъп юзер който си плаща за читав монтаж.

    вече съвсем не съм сигурен дали са ми вакумирали климатика.

    не очаквах такава караница.

    искате ли аз да ви кача видео как се прави? мисля че имах записано из туба.
    я качи да видим , че и на мен ми е любопитно ..


  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #335

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от aimilios
    я качи да видим , че и на мен ми е любопитно ..
    здравейте,
    видеото не е мое, аз съм си лаик в хладилните инсталации - бях попаднал на него в нета , пускал съм го във форума за да питам някой неща които правят докато инсталират, но като цяло доколкото се сещам е доста пълен монтаж. може и да не е...
    ето темата - първия пост. https://forum.setcombg.com/index.php?topic=53681.0

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #336

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Тая тема няма ли някой модератор да я разцепи, че се влачи вече четвърта година и е стана по-дълга от великденския пост?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #337

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    [quote=geozap


    Не бях чел и макар със закъснение утре ще ти снимам до 1бар мисля беше или 0.7бара само че малко по-голям При машините като вакум преси е важен ресирвъра, а работния вакум е до 0.7бара.
    _________________________________________________[size=1][color=red]слети поредни публикации на: [time]1326885902[/time][/size]_________________________________________________

    Ето и обещаното. Не стигнах до цеха но намерих нещо подръка.



    Тук си позволявам да сложа няколко линка за изясняване, но ако трябва ще се разровя и по документите.

    http://www.micromaxtrade.com/prod.ph...at=11&subcat=1
    тук има почти всички видове на куп
    http://bg.exportpages.com/companypro...21046374/0.htm
    и тук се предлагат
    http://www.pape-bg.com/products.php?...EB%E5%ED&cid=6

    Всичко е манометър с разлика Ра ; Рд ; Рв ; Рс и от там нататък тръгват нещата с допълнителни наименования според приложението и измерване.

  10. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #338

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на

    Ок ясно е че можите да си ги мерите още 5 страници..... вече изби азот, кислорот, амоняк и през секундарника.

    VeleV.Klima вакуумира ли вакуумира, смятам че това е тема за мнения и препоръки, колкото и да е зле по добре ще да е от (обдухването)
    Въпроса ми е дали това противоречиво мнение за вакуумирането е само български тарикатлък или се практикува и в други страни.
    Смятам, че щом е указано да се вакуумиратрябва да се прави и това е.
    Човека който го е направил го измислил. Значи при монтажа са допустими своеволия а при НЕ изпълнение на гаранционните условия от клиента, завалията пие една студена.
    Щаслив съм поне че за хладилниците и фризерите не се налага такава монтажи.


  11. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #339

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Ако си има нужното устройство помпата не е задължително да се слага манометър.
    Пък и гледам че си ги мерите ..
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #340

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    И последно да обобщим....

    -Машини на R22 може и да не се обезвъздушават?

    -Машините с по-нови фреони задължително се обезвъздушават. Обезвъздушаването варира в зависимост от тръбния път, като на около 3 метра тръбен път са необходими около 15 минути обезвъздушаване? Което значи, че при къс тръбен път, дори и 5 минути могат да са достатъчни?

    -И за инверторен и за конвенционален климатик обезвъздушаването е еднакво важно, нали така?

    -Какви са последствията, ако не се обезвъздуши една система? Ако има влага - по-бързо износване на компресора. Ако има въздух - нищо фатално за машината, просто по-неефективна работа?

    -Какви са симптомите на необезвъздушена машина? Може да не топли като хората? Някой друг признак? Ако една необезвъздушена машина си работи добре, трябва ли да се "бара" или не?

    Дайте да обобщим, че да може цялата информация да е събрана на едно място и да е в помощ на усерите... А не само да кажем "задължително е" и толкова
    Благодаря

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #341

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Задължително !



    толкова ...

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    8
    #342

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Привет на всички.Аз се интересувам конкретно от същия въпрос дали е нужно обезвъздушаването и проверката на налягането на фреона при монтажа на нов климатик-Haier HSM12HEA/HUM/HBO3/DB защото монтажниците ми казаха цитирам"Това е нов климатик и няма нужда от това защото е фирмено напълнен и системата е затворена.Няма как да се изпари фреон освен ако не изтече от някаде".Благодаря

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #343

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Целта не е да се запази фреона,а да се изкара въздуха и най вече влагата в него.При това влажно време...Можеш да ги понасолиш...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1339062817[/time]_________________________________________________

    Поне изгониха ли въздуха през иглата или направо го пуснаха.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #344

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Този въпрос е толкова много дъвкан, че считам за безмислено да се повтаря едно и също.

    Обезвъздушава се и толкова.

    Просто това са изискванията на производителите.

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    8
    #345

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Не мога да кажа за иглата. Този момент не го видях защото бях вътре при втория монтажник.След свързването на телата стартираха вътрешното тяло и зачакаха външното да заработи но нямаше работа с помпа и манометри както на посочените снимки.През цялото време разпитвах от какво има нужда,как се работи с климатика при топло и студено време бе ми обяснено.Но явно им стана ясно ,че не съм в час за съжаление и ми казаха всичко е наред.Гадна му работа. Не знам само дали ако стане нещо може да се изметнат за гаранцията и последно питане по-темата ,може ли да се съди по-работата на климатика ,че всичко е наред или не. Приятен ден на всички.Чао засега.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 30 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 15-09-14, 10:06
  2. Отговори: 7
    Последно: 11-06-09, 11:53
  3. Отговори: 18
    Последно: 11-06-08, 16:47
  4. Отговори: 63
    Последно: 18-06-07, 16:16
  5. Търся HDD 4.7GB задължително Quantium FireBall
    От cd-key във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 17-01-03, 20:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе