Страница 25 от 30 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 439
Like Tree65Одобрявам

Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    1
    #361

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Здравейте!

    Накратко-монтираха ми климатик, осраха монтажа, сега търся съвет какво да правя.

    Надълго: Купих климатик заедно с монтажа му от Вимакс Клима. Предварително се поинтересувах монтажа дали го правят с вакуумиране на климатика. Добре. Дойдоха хората, закрепиха телата, всичко точно - стана така както го исках. Дойде ред на пускането и аз се залепих за човека да го гледам какво прави. Свърза някаква помпичка и я включи. В началото от нея излезе малко нещо като пара/пушек. Направи ми впечатление, че работи много тихо тази помпа (имам спомен в офиса като сменяха един климатик какъв шум вдигаше помпата им), но си рекох - добре, модерна техника ползват, тиха . Остави я да работи 2-3 минути и я спря. Разви кран отстрани на климатика и се чу пълненето с фреон. Ok. ОБАЧЕ, когато сваляше маркуча на помпата, го остави да изпусне газ навън (чуваше се свистене), за около 2-3 секунди и тогава го свали. ЗАЩО, the fuck!?! Не получих обяснение.

    Сега моите разсъждения:
    - Това с помпата е било само за театър, за да могат да кажат после, да вакуумирахме го
    или
    - Все пак е направил нещо с помпата, защото видях, че излиза пара от нея, но помпата им е куца и не може да направи необходимия вакуум и за това после изпусна и газ, за да го обезвъздуши напълно
    или
    - Бързаха и не му се чакаше необходимото време за пълно вакуумиране

    Сега имам съмнения, че климатика не работи с пълната си ефективност. Защо аз да дам една сума пари за климатик с еди си каква ефективност, а сега да не го ползвам с тази ефективност, заради некадърен монтаж И колко ли време ще работи така... Чудя се какво да правя. Не ми се занимава с фирмата - не знам още как ще ме метнат. Дали да търся други, които да го вакуумират както трябва и заредят нов фреон? Не знам обаче с какво качество ще е фреона и дали няма да е по-зле от това, което е в момента. Не ми е ясно и какво става с маслото при такава смяна. На колата като презареждам климатика, добавят по съвсем малко масло, защото "при изтеглянето само малка част от маслото се губела". И тук ли е така? Ама точно колко малко е това малко?

    Ще съм благодарен на съвети от по-компетентни от мен хора

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #362

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Необосновано мнение с директна нападка към фирмата и обидни, неподкрепени с факти станновища.
    Получаваш наказание, въздържай се в бъдеще от квалификации ако не можеш да потвърдиш думите си!
    kod

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #363

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Добре де нали са ти вакумирали климатика и 3мин.са достатачни да изтеглят въздуха и да проверят за херметичност зависи от помпата им,що ревеш?Цял ден да ти го вакумират ,и да не ти го вакумират все тая.И как искаш да свалят маркуча от климатика като той до монометъра е пълен с фреон,неможе да не изсъска.
    Sir John одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #364

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от Milen1 Виж публикацията
    Здравейте!

    Накратко-монтираха ми климатик, осраха монтажа, сега търся съвет какво да правя.

    Надълго: Купих климатик заедно с монтажа му от Вимакс Клима. Предварително се поинтересувах монтажа дали го правят с вакуумиране на климатика. Добре. Дойдоха хората, закрепиха телата, всичко точно - стана така както го исках. Дойде ред на пускането и аз се залепих за човека да го гледам какво прави. Свърза някаква помпичка и я включи. В началото от нея излезе малко нещо като пара/пушек. Направи ми впечатление, че работи много тихо тази помпа (имам спомен в офиса като сменяха един климатик какъв шум вдигаше помпата им), но си рекох - добре, модерна техника ползват, тиха . Остави я да работи 2-3 минути и я спря. Разви кран отстрани на климатика и се чу пълненето с фреон. Ok. ОБАЧЕ, когато сваляше маркуча на помпата, го остави да изпусне газ навън (чуваше се свистене), за около 2-3 секунди и тогава го свали. ЗАЩО, the fuck!?! Не получих обяснение.

    Сега моите разсъждения:
    - Това с помпата е било само за театър, за да могат да кажат после, да вакуумирахме го
    или
    - Все пак е направил нещо с помпата, защото видях, че излиза пара от нея, но помпата им е куца и не може да направи необходимия вакуум и за това после изпусна и газ, за да го обезвъздуши напълно
    или
    - Бързаха и не му се чакаше необходимото време за пълно вакуумиране

    Сега имам съмнения, че климатика не работи с пълната си ефективност. Защо аз да дам една сума пари за климатик с еди си каква ефективност, а сега да не го ползвам с тази ефективност, заради некадърен монтаж И колко ли време ще работи така... Чудя се какво да правя. Не ми се занимава с фирмата - не знам още как ще ме метнат. Дали да търся други, които да го вакуумират както трябва и заредят нов фреон? Не знам обаче с какво качество ще е фреона и дали няма да е по-зле от това, което е в момента. Не ми е ясно и какво става с маслото при такава смяна. На колата като презареждам климатика, добавят по съвсем малко масло, защото "при изтеглянето само малка част от маслото се губела". И тук ли е така? Ама точно колко малко е това малко?

    Ще съм благодарен на съвети от по-компетентни от мен хора
    Не се притеснявай като чета вакумиран ти е климатика и е нормално да изпусне леко при отвиването на маркуча. Явно не са ползвали вакумер и не са изчакали 15минути на вакум но това се прави за да е на 100% сигурен човек че монтажа е ок.
    Така че ще ти работи климатика на 100% успокой се.
    bobovo одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #365

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Общо взето не виждам да има проблем с монтажа. Прекалено много се филмирате, както са споменали и колегите преди мен някой път и 2 минути вакуумиране стигат, другото си е презастраховка. Климатикът ще си работи добре, не се притеснявайте излишно.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #366

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Нормално е колега Milen1 при развиването на маркуча да изфъска фреон.То и няма иначе как де. Така че радвай се на машината и не се коси.Аз оставям след спирането на помпата по 15 мин. под вакум системата не за дуго а като си легна да са си спя спокойно.
    VeleV.Klima одобрява това.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #367

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Остави нещата така, както са сега и наблюдавай климатика как ще се представя, когато паднат температурите под 0-та. Ако топли и поддържа зададените градуси (стига да е правилно оразмерен) значи всичко е ОК и няма, от какво да се притесняваш.
    bobovo, mirandi и surbino харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    1
    #368

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Здравейте! Много глупости прочетох тук в доста постове! Може ли изобщо да става дума дали е задължително вакуумирането след монтаж на климатик? ИЗОБЩО не подлежи на коментар! Две години писане и не съм съгласен с никакви коментари, че можело и без това! (Освен за експериментална цел, разбира се!) Трябва да си враг на професията си и на хората, за да пуснеш климатик без вакуум, минимум 20 минути. Първите 5 за проверка на херметичност и 15 за пълен вакуум, а е добре и 30 мин. и азот, особено ако са били нужни заварки или е след демонтаж и стояли някакво време неуплътнени тръби, ако са стари тръби. Влагата е най големия враг на хладилните и климатични инсталации, защото е окислител и е повод за ръжда( кожуха на разширителя и компресора е доста желязо) и от там боклуци из инсталацията и нарушаване на термодинамиката и химията на газта(фреона)и маслото и е вредна за изолацията на проводниците в двигателя на компресора, лагерите му, клапанни системи и други възли. Почти винаги когато се пуска нов монтаж или мери налягането с манометри се чува съскане на газта, която е останала в маркуча до манометъра, освен ако има кран на накрайника, но и тогава остава някакво количество, което и при двата случая е за пренебрегване.
    Viking72 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #369

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Много дълги последни две изречения написа!

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #370

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Не знам как се монтират климатиците в България, живея в Холандия, но тук се прави от техници, които се регистрират в регистър за работа с хладилна техника (f gassen). Има си категория и съответно курсове и дипломи. Задължително се продухва с азот, тест за налягане, елекртонни детектори за теч и вакуумиране. Винаги и стриктно според нормите. Недостатъци има също -цената за монтаж е между 300 и 500 Евро. Но без вакуумиране мисля е просто немислимо.
    Този пост е редактиран от avenger; 02-10-17 в 18:29.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #371

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Но без вакумиране мисля е просто немислимо
    Ти мислиш , ама тук много НЕ мислят (за съжаление).
    stainway одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #372

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Ти мислиш , ама тук много НЕ мислят (за съжаление).
    Според мен няма много за мислене, просто за някои работи си има протоколи и правила които трябва да се спазват

    Все едно зъболекар да Ви прави пломба ,но да няма машинки и инструменти, малко залепя и чакаме да видим дали ще издържи.
    Този пост е редактиран от stainway; 02-10-17 в 00:36.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #373

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Четох по-напред в темата въпрос като моя, но така и не прочетох отговор на него.
    Монтираха ми климатика без да вакуумират, като ги питах дали ще вакуумират, казаха, че вече е късно и нямало нужда.
    Климатика поработи 15мин и духа добре. Тръбният път е 8м, предполага доста влага, а и днешния ден е влажен.
    Въпроса е,има ли смисъл да се изсмуче фреона, да се вакуумира и да се напълни нов?
    За 15 мин ще ръждяса ли компресора? Той сега си ръждясва и в момента сигурно? Ако час по-скоро вакуумирам системата и налея нов фреон, има ли шас да живее?
    Този пост е редактиран от avenger; 17-11-17 в 20:11.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #374

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Чак пък да ръждяса ...Станалото-станало, не знам колко има смисъл да се върши тази процедура с подмяна на фреон, каквото е имало е завъртяно през компресора, сигурно има филтри и да се надяваме, че няма да има проблеми. Друг е въпроса за 8 м тръбен път, дали е проверено налягане и.т.н. Някои са до 5, други до 7 м без допълнително ...Не мога да разбера защо се прави така монтаж-тези хора, които вземат пари за услугата би трябвало да имат някакъв лиценз и да са наясно как се работи с хладилни системи. На клиента не му е работа да знае всичко. Може да изкара дълго без проблеми, може и да не. Като се прави по този начин винаги има риск и би трябвало да бъде забранено да се пипат хладилни системи от нелицензирани и оторизирани лица,както в всъщност официално е. Ако си го правите сами или някой приятел (което пак не е законно) ОК,поемате си сами риска, но да плащате за услугата и да не се прави по правилата-не го разбирам!
    Аз лично бих го оставил така-дано има достатъчно фреон за 8 м. тръбен път и му се радвайте докато работи!
    Sergey одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #375

    Отговор: Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    За съжаление никакво налягане не е мерено, пуснаха го и това беше. Духа ли топло... духа. Ще меря тръбния път с рулетката довечера след работа, да видя колко точно в метри се получи.
    Писах за рекламация да ми изпратят екип с техника, която да изкарат фреона, да вакуумират и да налеят нов. Ще видим дали ще ме уважат.
    Все пак за някоко дни не вярвам да има поражения по елементите, я на компресор, я на друго. Все пак и масло си има, няма как да корозира толкова бързо и да му такова таковата за някоко дни си мисля.
    Климатика е с 5г гаранция и 10г на компресора, така че мен ме притеснява повече, да ми е икономичен, а те компресора, че ще ми го сменят, ще ми го сменят до 10 години.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-11-17 в 20:12.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 30 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 15-09-14, 10:06
  2. Отговори: 7
    Последно: 11-06-09, 11:53
  3. Отговори: 18
    Последно: 11-06-08, 16:47
  4. Отговори: 63
    Последно: 18-06-07, 16:16
  5. Търся HDD 4.7GB задължително Quantium FireBall
    От cd-key във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 17-01-03, 20:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе