Страница 17 от 30 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 439
Like Tree65Одобрявам

Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #241

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Не искам да взимам страна, завличане на всеки може да се случи, но има мъжка постъпка да застанеш пред клиента, който ти си завлекъл да му кажеш какво как и да предложиш изход. Със заравяне на главата в пясъка не става. Чесно казано не го разбирам "този човек" много хляб имаше в него.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #242

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Тука нещо ми се губи за Ванко ли става дума....?

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #243

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    за Ванко ли става дума....?
    Да, за него...

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #244

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Скоро попреглеждах дискусии от '06-'07 година, отново за неправилен монтаж и имаше коментар, че вече ( за онова време ) много малко фирми/работници не вакуумирали. Вече 5 години след този коментар не виждам промяна, даже ми се струва, че това "НЕ" е попаднало погрешка. Ей го - голяма фирма с клон във Варна тази пролет не ми вакумираха машината, без тампони, с появяваща се грешка от време на време, а все пак ме брулнаха 250 кинта за монтаж ( клима на 100 V ). И понеже от скоро взех да човъркам по форумите, чак сега се усетих, че леко не е справедливо това. Скоро ходих да им кажа, това което би трябвало те да ми кажат, какво става ако не се вакумира. " Ми добре, аз ти казвам че е напълно излишно, но ти си знаеш твоето. Ше ти пратя хора да го вакуумират, щом толкова искаш." - направо се почувствах неудобно, и все пак намерих сили да попитам " Ами фреона ?? Май и той трябва да се смени, нали ?" Вече младежът не скри раздразнението си " Ееее, тогава ше платиш 80 лв. и ти казвам че никаква разлика няма да има. " Зле ми е хора, свърши ли се с това, като минавам покрай фирма за климатици ше пресичам на отсрещния тротоар. Но така или иначе съм решил повече и 1 стотинка да не дам. Ше кажа на монтажниците, след като налеят новия газ, да кажат на шефчето да пие една водичка и ако иска да ми звънне. Кофтито е че климата все още не е наред и съм сигурен, че зимата когато започна да я експлоатирам ще почне да мига една от лампичките и ще опра пак до тези кретени. Но и за тогава имам план , ако откажат да ми я поправят безплатно ( дават гаранция 2 години ), ше ги попитам как е по-добре според тях - да сменят само дефектиращ датчик в къщи или две цели външни тела пред техния магазин. С приказки просто не става, никой не може да ме обвини, че не съм опитал с добро.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #245

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Кофти дилема kalcheff1 !Иначе вакумирането си е задължително-нали ти взимат и пари за тази услуга,а и по добре се разберете'' со кротце,со благо'',а кьотека го оставете за по екшъните,без повреждане на чуждо имущество.А и има и други фирми по Варна щом с тази не върви...

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #246

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Е да де, со кротце ми предложиха да ми замажат очите като вакуумират, след като минаха няколко месеца от слагането. Добре че машината е работила само няколко дена за това време, ама вътре все пак са се омазали нещата, нали ? Поради това, че те не са обезвъздушили когато е трябвало, при условие че ги питах неуверено " А няма ли да вакуумирате ? " " Неее, по-добре е да не се вакуумира, защото може да останат боклуци, стружки, а знаеш ли какво става като влезнат в компресора ???- купуваш нооов. Е зат'ва сега ще го духнем и говооо.", съгласих се , много самонадеяно би било да споря с " професионалисти ", пък били те и на по 18 години. След няколко седмици четене по форуми и гуглиране ми призля. Понеже отначало не повярвах на информацията от форума, особено след като младежа този път от магазина им парира назряващите в мен съмнения за качеството на монтажа с коментара, че по форумите куцо и сакато си пише каквото си иска, че само се обърквам и трябва да престана, реших да прочета нещо официално и оригинално - статия на инглиш. И наистина като прочетох как масълцето на новите компресорчета с новия фреонец е по хигроскопично и в ерзултат на това реагира на попадналата влага от въздуха много по-сериозно от минералното, образувайки киселинни съединения, които от своя страна водят до ускорено амортизиране на компресора, ми призля. Няма смисъл и не искам да проверявам дали останалите негативи при липса на вакуумиране са вярни. А съм и до морето- ммм, здравословен морски ВЛАЖЕН въздух. Що за малоумни тикви, за броени минути немърливост, биха съсипвали машини ( по увереността с която не вакуумират е ясно че това е системна практика ), за които всички твърдят че работят вярно десетки години , а аз искам това за което съм платил и сега да им платя и фреона - не – ста - ва. Толкова ли е трудна за боравене тая помпа ? Със и без нея, единия от младежите пак щеше да си разпъва сополите половин час. Няма гаранция че ,край, заради невакуумиране, вместо 15 годинки сега саниото ще работи още 3 и след това ще издъхне и горе-долу ше му се съберат общо прослужени годинки колкото на една китайска осачка на половин цена чисто нова. Ама заради това да си изпробвам касмета ли ? Ами като се смени фреона, нали остава старото масло ?! А нервите на простичкия доверчив човечец колко могат да изтраят преди да му падне пердето ?
    Дикс, тук от фирма - че на друга - все едно игра на сляпа баба ( или на руска ролетка ) Особено като реших да видя впечатленията на другите съфорумци се хванах за главата. А който е доверчив - жална му майка ..
    ..Та и аз со благо им оставям избор...
    spas.slavchev одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #247

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Това Санио втора употреба ли е?

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #248

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Ахм. Благодаря ти че ми педстави и алтернативен поглед върху нещата : а можело да бъда и по прецакан

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #249

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Сигурно целта е, след 3-4 години да си купиш нов климатик. Иначе ако караш 10 години с него... ще умрат от глад хората .

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #250

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    в интерес на истината не заради вакумирането има проблем климатика ти ,щото невакумирани машинки си бачкат с години едната е над главата ми в момента .. с втората употреба е така - на късмет .. твоя ще настояваш да го ремонтират/сменят че гаранцията бързо минава

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #251

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    И като се сетиш, че една читава, макар и едностъпална помпа се продава за 99 лева с ДДС трябва да се досетиш какъв герой трябва да си, че да не вакуумираш...
    http://www.climamarket.bg/?p=3038

  14.  
     
  15. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #252

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Вакуумирането е задължително и не само това.Аз преди вакуумиране ги надувам задължително и с азот до към 20 бара (тест за загуба на налягане) за да съм сигурен,че няма да има проблеми после.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #253

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Турбо, абе ти имаше забелижителен напредък с правописа по едно време, ама сега май пак си тръгнал назад ... иначе браво за старанието при тестовете за хермитичност...

  17. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #254

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Вакумирането е задалжително и не само това ми аз преди вакумиране ги надувам задалжително и с азот до кам 20 бара (тест за загуба на налягане) зада сам сигорен че няма да има проблеми после
    Това оскъпява ли монтажа, който да предположим, че до 12 -ка 220 V е масово 150лв ?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    в интерес на истината не заради вакумирането има проблем климатика ти ,щото невакумирани машинки си бачкат с години едната е над главата ми в момента .. с втората употреба е така - на късмет .. твоя ще настояваш да го ремонтират/сменят че гаранцията бързо минава
    Така, така, ама не стана ясно, поне на мен - фатално ли е ако не е вакуумирана климата ? Понеже твърдения, че не е страшно, са голяма рядкост и човек остава доста объркан, ако се е вманиачил да открие отговора. Колко години навърши споменатата невакуукмирана машина ?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #255

    Re:Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?

    Истината е че може и да не е фатално, но най-малкото е лотария и непрофесионално....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 30 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 15-09-14, 10:06
  2. Отговори: 7
    Последно: 11-06-09, 11:53
  3. Отговори: 18
    Последно: 11-06-08, 16:47
  4. Отговори: 63
    Последно: 18-06-07, 16:16
  5. Търся HDD 4.7GB задължително Quantium FireBall
    От cd-key във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 17-01-03, 20:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе