Страница 7 от 60 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 899
Like Tree663Одобрявам

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #91

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Аз така не мога да преценя дали има наклон надолу по целия път на кондензния маркуч - струва ми се, че малко преди външното тяло леко се вдига нагоре целия пакет. Както и да е де, ти ще видиш дали се оттича нормално. Аз честно казано бих пуснал конденза още веднага след дупката в стената надолу, но пък може целта да е да не тече върху нещо отдолу.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #92

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    @Creep няма проблем за маслото. Не се притеснявай. Поразтърси се из форума, разисквали сме го преди време...

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #93

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Благодаря на всички ви за отговорите!

    Днес имах възможност да го поизтествам малко това MITSUBISHI, макар и да не е чак такава жега тези дни:


    Time T room T output Settings
    17:10 24'4 20' 16' fan 2
    17:15 24'4 8' 16' fan 2
    17:17 24'2 7' 16' fan 2
    17:18 24'1 10' 16' fan 4
    17:19 24'0 8' 16' fan 3
    17:25 23'4 6' 16' fan 3
    17:31 22'4 5,5' 16' fan 3
    17:37 21'8 5' 16' fan 3
    17:40 21'4 5,5' 16' fan 3
    17:45 21'1 5,5' 16' fan 3
    17:46 20'9 6' 16' fan 3


    Time = часът на замерване
    T room = стайната температура
    T output = изходната температура от вътрешното тяло, измерена с термодвойка и мултиметър
    Settings = зададена желана температура и степен на вентилатора (от 1 до 4)


    Как ви се струва? Аз мисля, че е добре...

    Излязох на терасата и имаше малка локвичка - да разбирам че (поне засега) няма проблеми с изтичането на конденза и евентуално ако се появят, ще е когато снопът провисне?

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2
    #94

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от tssb
    При мен има проблем при вътрешното тяло-има един гаден брум.Мисля,че не е закрепено правилно,защото от единя край(противоположния на този от който излизат тръбите) се мърда нагоре около 2-3 см. или вентилатора вътре не е фиксиран здраво.Ако го повдигна малко и притисна капака брума изчезва.Обадих се на сервиза,дано дойдат по-скоро,че не се трае.Някой срещал ли е такъв проблем?
    Като поразмърдах тръбите(отделих ги от стената на окло 2-3 см.) брума намаля,затова ми се струва,че се предават вибрации от външното тяло по тръбите,които опират някъде в пластмасите на вътрешното тяло или изпарителя не е закрепен стабилно и брума идва от него.
    Някой имал ли е такъв проблем и как го е решил.Брумът се появява след около 20-30 мин. работа.Същото се повтаря след спиране и повторно пускане(времето на работа без брум е пак 20-30 мин.)


  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    23
    #96

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    bat.zdravo екстра е само дето си си минал с този LDC много е дърт модел що не събра някой лев за нещо по новичко!

    p.s bat.zdravo или стената е крива отзад или не са го монтирали добре не е плътно до стената

  7.  
     
  8. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #97

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Тук във форума ми го препоръчаха ,бил много добър (колко е стар не знам)
    За 1600лв с монтажа мисля си е добре
    А колкото до стената ,панел какво да се прави ( само тази стая остана без картон )

  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    23
    #98

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от bat.zdravo
    Тук във форума ми го препоръчаха ,бил много добър (колко е стар не знам)
    За 1600лв с монтажа мисля си е добре
    А колкото до стената ,панел какво да се прави ( само тази стая остана без картон )
    Кви 1600 лв са те обрулили брат !? От Темпекс-а ли е го взе? До скоро беше по 1200лв модел-а е от 2006г. Повечето ползват този форум да си изкарват парички що ги слушаш за 1600лв щеше да си вземеш много по хубав климатик заблудили са те както много други !

    p.s Квот си взел взел другият път внимавай повече долу маркучлето ще ти замръзва зима-та и ще се наводнява външното тяло и може да изгори тури и изолацийка !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #99

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от big_sha
    Кви 1600 лв са те обрулили брат !? От Темпекс-а ли е го взе? До скоро беше по 1200лв модел-а е от 2006г. Повечето ползват този форум да си изкарват парички що ги слушаш за 1600лв щеше да си вземеш много по хубав климатик заблудили са те както много други !

    p.s Квот си взел взел другият път внимавай повече
    Не знам доста магазини обиколих и доста телефони навъртях по евтин Fuji ROS-RSB 12 LDS не намерих

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    23
    #100

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от bat.zdravo
    Не знам доста магазини обиколих и доста телефони навъртях по евтин Fuji ROS-RSB 12 LDS не намерих
    Както казах взел си го вече така че кофти ...... за какво търсиш точно този модел на Fuji с COP/EER като мидея ! За 1600 лв щеше да си купиш супер климатик . Дайкин FTX-G е в тези пари а е много по добър климатик!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #101

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Бях се спрял на LCC модела за 1200 , но тук ме посъветваха да взема този LDC
    Бил по добър

  13.  
     
  14. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #102

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от big_sha
    Както казах взел си го вече така че кофти ...... за какво търсиш точно този модел на Fuji с COP/EER като мидея ! За 1600 лв щеше да си купиш супер климатик . Дайкин FTX-G е в тези пари а е много по добър климатик!
    big_sha, що не се поспреш малко с глупостите?

  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #103

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    12LDC никога не е бил 1200 лева.9-ката беше на близка цена, но 12-цата никога.За другото няма да коментирам.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    23
    #104

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    big_sha, що не се поспреш малко с глупостите?
    Касап ли си колбасар ли си ? що не си гледаш саламите или телешкият шол ми си дошъл тук да драскаш глупости! Марш на село

    Дай малко по спокойно!? И внимавай с епитетите!
    Jackas

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #105

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от big_sha
    Касап ли си колбасар ли си ? що не си гледаш саламите или телешкият шол ми си дошъл тук да драскаш глупости! Марш на село
    Ам хубу... Хайде сега ми намери оферта за 12LDC за 1200. Също така, можеш да се опиташ да ме убедиш, колко по-добър е FTX-G с аналогични параметри. А! И ако може да ми намериш някоя Мъдея, която да превъзхожда ЛДЦ. Пък може да се извиня тогава...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 60 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 14:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 19:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 20:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 23:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе