Страница 59 от 60 ПърваПърва ... 94957585960 ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 899
Like Tree663Одобрявам

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #871

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Пише, че е платено 235 лв за въпросния монтаж на първия скрийншот.

    Нещо не го разбирам оневиняването с липса на достатъчно монтажници. Това е проблем на фирмата, а не на клиента.

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #872

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Това ако е "песен"....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    Песен е, ама друг да я пее.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #873

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Никого не оневинявам, защото не знам кой е виновен. Дали монтажниците, дали поръчителят? Няма информация. Падналите плочки са лепени некачествено, без гребен. Нормално е да паднат, ако не се изрежат преди това с боркорона. А монтажниците им едва ли имат, което в случая се е оказало голям проблем. Аз затова ги смених с Еъркуалитибг, щото си имат всичко и си избират клиентите. Или го правят както трябва, или не се захващат. Мегаелектроникс ти дават повече опции за изпълнение. ДОСТА повече
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 09-06-20 в 15:31.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    2
    #874

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?


    Искам от доста време да попитам хората които разбират повече от мен това правилно извършен монтаж ли е тъй като не се отича както се вижда водата от дренажната тръба, а седи в нея което затруднява отичането и според мен за това лятото миришеше климатика въпреки направената профилактика. Благодаря предварително за отделеното време!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #875

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Малей, кой те наказа така?
    Gena_bs, Rumb@ta, rosswen и 1 други харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #876

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Как ще се оттича , след като дренажната тръба е увиснала и с наклон нагоре, поне така ми се струва от снимката.
    Rumb@ta одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #877

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Една от разликите между качествения и не качествения монтаж.
    Gena_bs, Rumb@ta и Genadi80 харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #878

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Не съм сигурен дали това е правилния раздел, но все пак да пробвам тук. Питането ми е, според вас има ли право фирмата да откаже монтаж на определен климатик в този случай :
    Поръчан е климатик Mitsubishi Heavi 9-ka Premium , платено е капаро и се чака монтаж. Никой от офиса не пита за квадратура, разположение и такива подробности, не идват и на предварителен оглед в рамките на месеца който се чака за монтаж. Идва така чакания с толкова нетърпение ден и шефа на фирмата, който е с монтажния екип заявява, че климатика е малък за това помещение /тухлен апартамент, първи етаж /с гаражи отдолу, хубава дограма, изолирана външна стена на стаята с климатика, хол с кухня с обща площ около 25 квадрата/ и няма да го монтира, понеже нямало да стопля и ползвателите щели да се оплакват. Обяснява му се, че няма да има оплаквания /стига климатика да духа топло/ дори да не стопля площта и че там има и печка на дърва която се пали като стане истински студено + газово котле с радиатори ! Но не, според него трябвало да е 18-ка и това е, върнал капарото и отказал да монтира девятката. При опита да му обяснят, че 18-ка е прекалено голям и ще е по-шумен /а в стаята се спи/, обяснява как нямало такова нещо и даже по-големия щял да е по-безшумен /WTFx2/ . Вие как бихте реагирали в такъв случай !? Аз лично съм бесен, но действието се развива на 400 км от мен в апартамента на майка ми /Правец/ и няма какво да направя от Поморие. Тук сложих същия модел но 12-ка в 50 квадрата и монтажниците ми казаха, че е екстра за това помещение, а там за половината квадрати 9-ка бил много малък ! Там ако се сложи 18-ка както е предлагал онзи разбирач, ще се побърка от on/off , а как майка ми ще спи в стаята не искам да си представям Най-скапаното в цялата ситуация е, че заради тоя тъпак и неговото непрофесионално отношение /да ми бяха казали при поръчката, че имат изискване какъв климатик в какви помещения се монтира/ , сега ако поръчам от друга фирма ще се чака поне още месец, а и цените на климатиците от тогава се вдигнаха с едни поне 100 лв. !
    Този пост е редактиран от stivi; 30-10-22 в 23:46.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #879

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    хич не си жалите нервите обаче .. чак да си бесен .. просто наемаш друга фирма и това е

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #880

    Добре ли и извършен монтажа?

    За 25м2, максимум 35-ца. Отстоявайте си позицията. Все пак машината ще работи във Вашия дом, а не в на "компетентния" монтажник. Като е много ербап, действайте както каза Алекси и така.

  13. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #881

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Това с другата фирма не е проблем, но както всички знаем, дните за монтаж са поне месец напред ! Как няма да съм бесен, като заради тоя бунак сега ще трябва да се чака още толкова и майка ми да ми намила на главата, как съм избрал точно тези и защо това не се е знаело предварително

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #882

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Тук хора с фирми са писали, че ако не са съгласни с избора на клиента, го карат да подпише протокол, че избора на машина е личен и на собствена отговорност и монтажника не носи отговорност за оплаквания от нетоплене и тогава монтират. И не е първата фирма, която отказва така. Някой път и с право. Може да ги попитате за подобен вариант.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #883

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    С предложението за 18ка, ситуацията силно намирисва или на тотална некомпетентност, или просто за този климатик някой е бил готов да плати повече.
    ААТ и rosswen харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #884

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    С предложението за 18ка, ситуацията силно намирисва или на тотална некомпетентност, или просто за този климатик някой е бил готов да плати повече.
    Не е като да не съм си го помислил ! Пуснах оплакване до официалния вносител, чийто дистрибутор е фирмата, писаха ми, че ще проверят случая и ще ми дадат отговор. Ако бяха предложили подписване на такъв протокол, нямаше да има никакъв проблем от наша страна !

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #885

    Отговор: Добре ли и извършен монтажа?

    Вие им предложете. Наистина са ми споделяли познати майстори, че хора са си избирали евтини и неподходящи модели и после са им скъсвали телефоните от обаждания. И за това решили да отказват понякога. Някой ми беше казал, че измислил такъв протокол. Във вашия случай не е така с машините и може по ваша инициатива да им предложите, че да са спокойни за оплаквания. Защото това с чакането на ред е гадно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 59 от 60 ПърваПърва ... 94957585960 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 14:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 19:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 20:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 23:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе