Страница 8 от 60 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 899
Like Tree663Одобрявам

Добре ли и извършен монтажа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #106

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    ... Не съм модератор, но нека не нарушаваме добрия тон. И да FTX 25/35 никога не е бил по-добър от 12LDC.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    23
    #107

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Ам хубу... Хайде сега ми намери оферта за 12LDC за 1200. Също така, можеш да се опиташ да ме убедиш, колко по-добър е FTX-G с аналогични параметри. А! И ако може да ми намериш някоя Мъдея, която да превъзхожда ЛДЦ. Пък може да се извиня тогава...
    Няма какво на мен да извиняваш до скоро в Булклима беше 1200лв не помня 09 или 12 беше но 12 определено е по зле от към COP/EER доста модели на Мидея са с близък COP/EER но са по 800-900лв а не 1600лв за толкова пари избора на добър климатик е много по голям дори нов 100V е по добре от този модел от 2006г. !

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #108

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от big_sha
    Няма какво на мен да извиняваш до скоро в Булклима беше 1200лв не помня 09 или 12 беше но 12 определено е по зле от към COP/EER доста модели на Мидея са с близък COP/EER но са по 800-900лв а не 1600лв за толкова пари избора на добър климатик е много по голям дори нов 100V е по добре от този модел от 2006г. !
    Ясно. Поредния празнодумец във форума. Приятно забавление!

  5. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #109

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от big_sha
    Няма какво на мен да извиняваш до скоро в Булклима беше 1200лв не помня 09 или 12 беше но 12 определено е по зле от към COP/EER доста модели на Мидея са с близък COP/EER но са по 800-900лв а не 1600лв за толкова пари избора на добър климатик е много по голям дори нов 100V е по добре от този модел от 2006г. !
    Ми като не помниш,що се обаждаш???Девятката беше първо намалена на 1245 без монтажа,а след това я вдигнаха на 1299 лева,а тука иде реч за 12LDC,която е много далече от 1200 лева с монтажа.Освен това не знам защо трябва да се коментира каква е била цената на даден климатик преди 2 месеца,след като в момента НЕ може да се купи за тази цена.

    ПП
    ...айде че отивам с Kasapa на село

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #110

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от bat.zdravo
    Бях се спрял на LCC модела за 1200 , но тук ме посъветваха да взема този LDC
    Бил по добър
    Честно казано си късметлия.12LDC вече е разпродаден.Виж има хора във форума които търсят климатици за 20-25кв.м. и за 1600лв могат да избират шарп, 1-2 модела на мицубиши и тошиба RAS-137SKV-E, но за температури под 0 градуса истински топло ще е с фуджи/фуджиту дженерал 12LDC.
    Всички останали са слаби за отопление на 24 кв.м.
    Единствено панасоник 12МКЕ/LKE/JKE имат шанс да стоплят 24 квадрата и донякъде този шарп.
    Проблема на панасоник е че доста хора си изпатиха с изгорели компресори, кой в гаранция кой извън гаранция.Дори има изгорели компресори не от "проблемната серия"

    Според мен трябва да увиеш пакета с фреонови тръби , изолация и кабела които са отвън с алуминиево тиксо лятото да не ги гори слънцето.
    Тампони за външното тяло ще ти трябват ако има шум и вибрации от външното тяло.Иначе ако няма, няма смисъл от тампони.

    Кризата удари яко,кой където го свари и доста хора се .Така че си свиркай.

    П.П.: Селяните, да вземете ребърца, че то какво село ще е без ребра на скара...
    Пък, то като се замисля Касапа-а може да гътне "Гошо", да не изгуби тренинг за след 3-4 месеца.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #111

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Не знам защо се стигна до този скандал
    Относно климатика :Fuji RSB 12 LDC цена 1460лв +140лв монтаж= 1600лв
    По евтин не намерих никъде ,дори и в онлайн магазините .
    Мисля ,че офертата е много добра и се надявам зимата да ме топли прилично .
    Що се отнася за тампони на външното тяло ,мисля ,че не са необходими (днес поработи няколко час и останах приятно изненадан от тихата му работа ) Доста по тихо от стария ми Panasonic CS-E12CKP ( който след 5 години хвърли КОМПРЕСОР ) Това обяснява защо не искам Panasonic

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #112

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от bat.zdravo
    Относно климатика :Fuji RSB 12 LDC цена 1460лв +140лв монтаж= 1600лв
    По евтин не намерих никъде ,дори и в онлайн магазините .
    Мисля ,че офертата е много добра и се надявам зимата да ме топли прилично .
    Правилно мислиш.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    23
    #113

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от bat.zdravo
    Относно климатика :Fuji RSB 12 LDC цена 1460лв +140лв монтаж= 1600лв
    По евтин не намерих никъде ,дори и в онлайн магазините .
    Брат климата ти е с EER:3.80/COP:3.87 за 1600лв с две думи "яко дърпа ток" както се пееше в една песен "После на фермана ще видиш кой е балъка" яко са те прекарали да го кажем по на разговорно и колкото и да замазват нещата истината е една!

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #114

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    big_sha, за модел предназначен за европейския пазар и с такива параметри, копа си е съвсем приличен. Макар, че той зимата няма да го топли.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #115

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    ... big_sha, aма как ги мислите тия глупости не знам само. Според теб колко лева е годишно разликата в парите на клима с COP 4.50 и такава с 3.50. Поне не се излагайте по форумите с дърпането на "яко ток". Както казва Сашо, COP-a не топли.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    23
    #116

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    big_sha, за модел предназначен за европейския пазар и с такива параметри, копа си е съвсем приличен. Макар, че той зимата няма да го топли.
    То хубаво разбирам европейски пазар ама защо го пускат по 1600лв да го продават на 700-800лв е по нормална цена при това е модел 2006г. както казах нови японски с по висок EER/COP модел 2006г. се продават на същите пари само че там EER/COP е над 5 !
    p.s като теденцията е тока да се покачва докато стигне 18-20 евро цента за киловат час ! Просто за сега евтиният ток дава пазар на евтини модели с нисък COP !

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #117

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    ... Май бъркаш COP-a с консумацията а? Я виж колко консумират машините и ги сравни и не бъркай отдаваната с консумираната мощност! И с COP-a сметката никога не е точна.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    23
    #118

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Май бъркаш COP-a с консумацията а? Я виж колко консумират машините и ги сравни и не бъркай отдаваната с консумираната мощност! И с COP-a сметката никога не е точна.
    Грешката е моя прав си Mega от един сайт на Дайкин намерих на годишна база разликата е към 260-280 kw/h което прави към 50-60лв. на година не е много но все пак са пари

    p.s явно има някаква граница може би климатик над 1500лв при тази цена на тока няма да е рентабилен много

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #119

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Разликата в парите е малка, но има разлика естествено. Идеята е, че обикновено разликата в COP-a не може да избие разликата в парите. 12LDC не е лоша машина, доказала се е в годините и зимите, и за мен е по-добра от FTX25/35. Напоследък хората с по-малко възможности събират пари преко сили и искат да купят някоя от TOP машините. Повечето мислят като мен, или "Не съм толкова богат, че да купувам боклуци" (като последното е условно)

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    23
    #120

    Re:Добре ли и извършен монтажа?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Разликата в парите е малка, но има разлика естествено. Идеята е, че обикновено разликата в COP-a не може да избие разликата в парите. 12LDC не е лоша машина, доказала се е в годините и зимите, и за мен е по-добра от FTX25/35. Напоследък хората с по-малко възможности събират пари преко сили и искат да купят някоя от TOP машините. Повечето мислят като мен, или "Не съм толкова богат, че да купувам боклуци" (като последното е условно)
    Да така е нещата са доста условни според мен при климатик над 1500лв дори с COP над 5 ,човек много трудно би си избил парите вложени в по скъпата машина . Явно ниската цена на тока играе роля на пазара за климатици но това е времено скоро цената на тока ще се вдига и от там ще започне да се търси все по висок клас климатици

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 60 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 14:46
  2. Документ за извършен монтаж на климатик
    От imegogo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 09-03-10, 19:49
  3. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 20:31
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 23:25
  5. Внимание при монтажа на климатици !!!
    От DEF във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-06, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе