Само, че има един момент, който всички пропускате...Това, че ако модела е от преди 10 години, не означават, че е използван толкова. Такава експлоатация в Япония е немислима. Писано е много за това, обаче когато "задните колелета" си знаят своето, работата е обречена...Евала на новите кошници, технологично равняващи се на японски модели от миналия век....
Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
Японските климатици не ползват извънземна технология и софтруерното управление е писано от хора. Да не говорим, че същите тези компании, произвеждат и Европейски модели.
Въпросът, който трябва да си зададем в същност е защо, всички производители на климатици са предпочели да продават в Европа и като цяло в останалата част от светът, модели, които са с много по-лоши параметри като например топлоотдаване, консумация, дефрост цикли, екстри пречистващи въздуха и т.н.
Защото японското и европейското подразделение са все едно различни компании. И Дайкин и Фуджитсу…. Европейците работят на много по-големи надценки и минава през доста хора. Та ако един модел за в Япония струващ 4000лв, ако го пуснат същият, се сещаш колко ще струва тук и колко човека ще го купят. А и японците нямат навика да си дават разработките на европейските подразделения просто ей така. Трябва да мине време и да са измислили нещо ново за при тях. А какви климатици имаха за по 5-6000$... Но в Европа са малко технически грамотните хора, които биха оценили добре качествата на продукта им.
Не е само храните, Касапе. И козметиката и кво ли не. Масло от бадем... Ама 1 процент или 40 процента. Иначе етикета е един и същ.
Едно време чаках един модел телевизор за японския пазар да дойде тук. Дойде след доста години, ама силно скопен и на 15к цена.
Смятам, че Касап-а е прав. Разработката не е извънземна, пак казвам. Всеки един кадърен инженер може посредством reverse engineering да види с какво точно е технологично по-напред Японската машина. Все повече хора виждам, че търсят скъпи машини и едва ли причината е само сметката за ток. Лично аз смятам цената на Уруру-то за безумна ама ей на и то се продава като топъл хляб а негови европейски аналози почти няма.
Всъщност, вече не могат От цялата тази дъндания стана така, че качеството на хранителните продукти в богатите страни от Европейския съюз се приравни на това у нас. Сиреч, с много малки изключения (Нидерландия), започнаха да хранят населението си със същите боклуци. Прилагам две снимки от кетъринга на говедата от Австрийски аеролинии, качеството на който, например, е далеч зад този на България еър, да не споменавам Турски аеролинии:
Отговорите на двата въпроса са доста простички и ти ги формулирам веднага:
- Европейският е най-богатият и платежоспособен пазар към момента и всеки иска да бъде на него;
- Фашисткият диктат налага в ЕС да се използва основно газ за отопление и забранява индиректно ползването на други енергийни източници. Трябва да печелят единствено тези, свързани с газовия бизнес. Няма да допуснат продажба на ефективни термопомпи, както и други продукти, ограничаващи печалбите им.
Някой ще ми обясни ли откъде идва разликата между два хипотетично еднакви климатика за Европа и за Япония.
Например две 12ки с 40кг тела, 12кг вътрешни, 1.2кг фреон,1000w компресор, 30w външен вентилатор и 20w турбина.
И двата са full DC inverters с честотен, амплитуден и pwm контрол, еднакви топлообменици.
А единия е с Cop 4, другия 7.
Как става?
- - - - - - - - - -
При автомобилите има различна методика за измерване на мощност в Европа и Япония например.
Много просто става. Само хипотетично са еднакви - защото това което се продава тук за 12ка, на японския пазар е 9ка. Отделно има и разлика в софта - също както и при автомобилите за различни пазари - различна максимална скорост, ниво на емисии и т.н.
Японците ползват климатици поради няколко причини - нямат газ и евтин достъп до вносен такъв, влажността е такава, че без климатик не става и не на последно място - лятото без климатик в районите на Токио, Осака и Нагоя (демек 90% от населението им) просто е непоносимо. В Осака например влажността е винаги близо до 100% и температурите са около 35 през лятото с много малки колебания. Освен това, през зимата температурите са над 0-ата. А ми обяснете за какво им е отопление на газ? В Европа, на обратно, има евтин сравнително газ, има зима и лятото рядко е над 22-23 градуса. Или поне беше така до това лято.
Не мога.
- - - - - - - - - -
Не им разбирам на Японските, но да кажем 12LTC е горе долу такъв и онези там National най-популярните, поне в София.
Тогава ще ти обясня хипотетично. Примерно качеството на магнитите в компресорите, както и възможно най-доброто управление на разширителния клапан за да работи машината в идеалния режим според нужната мощност.
То КОП-а го вдигат части, които не са тежки, но прецизно работещи. И аз се чудя европейски климатици защо тежат по 40 кила за малка мощност. Явно слагат дебели тенекии да симулират матрял пред клиента.
Японските с най-висок КОП, винаги имат голям външен топлообменник.