Страница 277 от 348 ПърваПърва ... 227267275276277278279287327 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,141 до 4,155 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #4141

    Свободна тема за цепеници...

    В хола ми бързо става 20гр., ако сваля. Виж този в детската бичи дълго време в офф, часове наред.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4142

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ....и климатика си работи...., или...
    Беше включен. Нямам спомен дали е духал по това време. Все пак аз като ходя на гости не обследвам климатиците на хората.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4143

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз без ватметър не тръгвам.
    zxc0, Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4144

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    7-та изглежда най-добре за малка стая с номинал от 500w.
    На inqirer са монтирани в неизолирана къща на гола тухла , похвално е че изобщо се справят. От него минимуми не можем да очакваме ... другите собственици на модела да пишат ако имат желание ???

    - - - - - - - - - -

    В неизолирана къща (стая с външни стени) 300-400w. са си консумация мечта.
    Този пост е редактиран от Mig82; 20-01-20 в 21:31.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #4145

    Свободна тема за цепеници...

    Аз много взех да се замислям за тези Хитаци. Ако ми дефроства ненужно-що го модна. Колко ти му е, доказано работи при марката. Минимум 330W не ме плаши, ама грам.
    П.п. @the inquirer, поддържа ли заданието що-годе точно на Ауто турбина? Адекватно ли е Ауто режима на турбината, като цяло?
    Този пост е редактиран от rosswen; 20-01-20 в 22:00.
    Mig82 одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #4146

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Аз много взех да се замислям за тези Хитаци. Ако ми дефроства ненужно-що го модна. Колко ти му е, доказано работи при марката. Минимум 330W не ме плаши, ама грам.
    П.п. @the inquirer, поддържа ли заданието що-годе точно на Ауто турбина? Адекватно ли е Ауто режима на турбината, като цяло?
    Колега, лично на мен ми се струва по адекватен ауто режима при 35RPD, но като цяло при мен проблема произтича от мястото на монтажа на вътрешното тяло. Просто към момента на монтаж нямах друг избор. Отдясно не трябва да има абсолютно нищо, нито стена нито мебел, отляво да има поне около 60 см. от стена. Задължително поне 3 метра тръбен път, не по-малко. Ако се сещаш още нещо питай.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #4147

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Колега, лично на мен ми се струва по адекватен ауто режима при 35RPD, но като цяло при мен проблема произтича от мястото на монтажа на вътрешното тяло. Просто към момента на монтаж нямах друг избор. Отдясно не трябва да има абсолютно нищо, нито стена нито мебел, отляво да има поне около 60 см. от стена. Задължително поне 3 метра тръбен път, не по-малко. Ако се сещаш още нещо питай.
    Ще питам и още как. Аз компромиси с мястото на монтаж, на вътрешното и външното не правя. Това е уред, който духа и е от голямо значение, къде ще бъде монтиран. Не поддържа точно температурата ли? Повече, по-малко? След офф развърта ли повече или само колкото е необходимо? Ако развърта, то до колко вата и за колко време?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    68
    #4148

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Вашите климатици духат ли равномерно по цялата ширина на вътрешните тела?
    От известно време ми прави впечатление, че моят 18LFC (поставен в 38м2) духа предимно от средната част( около 50-60% от цялото тяло), съвсем леко в лявата и въобще не духа от дясната част.
    Този пост е редактиран от valio_; 21-01-20 в 10:33.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4149

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Филтрите мити ли са скоро? Ако да, при спряла турбина светни с фенерче и виж дали турбината не е станала цилиндър на някои места.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    68
    #4150

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ще проверя за турбината.
    Преди два дена мих филтрите. Редовно ги мия, на 2-3 седмици. Самия климатик е на една година, лятото почти не е работил.

    ....................

    Вертикалните жалузи са центрирани. При това центрирано положение, най-левите стоят една идея на ляво, но не смея да ги бутам на ръка защото са с моторчета. Но проблемът е другаде.
    Този пост е редактиран от valio_; 21-01-20 в 14:05.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4151

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ами виж дясната страна на жалузите дали не е насочена наляво ...
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #4152

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Аз много взех да се замислям за тези Хитаци. Ако ми дефроства ненужно-що го модна. Колко ти му е, доказано работи при марката. Минимум 330W не ме плаши, ама грам.
    .....
    Какво те разколебава за MHI?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #4153

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Какво те разколебава за MHI?
    МХИ ми харесват, но не са подходящи за моето помещение. ZS-S ще бачка он/офф в тази стая. Отделно, че жената не обича високи задания 24-25гр., за да не изключва. Проблемът не е он/офф, а че винаги развърта и държи 600-700W цели 5 минути. Под -2, следват дефростите на всеки 10 он/офф цикъла, което са си 2.5-3ч. 20ZSX е мощен и голям за това помещение. За това казах, че ако още имаше ZMX, нямаше да се замислям. Той не си вдига минимума (нищо че е по-висок), под 0-та си бачка без да изключва , следователно няма дефрости на он/офф цикли. Отделно, като му включиш silent, не развърта повече от 400W, не е като при ZS. При мен, със silent си поддържа 23-24гр. без проблем, на ниските степени на турбината, до -12гр. (до толкова съм го тествал). Помещението, за което се чудя каква да е следващата машина, е огледално с това, в което е 20ZMX и знам колко му е нужно. И като дебити, и като мощност.
    Gyokov, stiv13 и integrale харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4154

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Как се топлят японците през зимата... да разобличим някои митове и легенди за японските бракми...


    В студените северни региони Хокайдо, Нагано се топлят с централно отопление.

    В Токио, в централните и в южните части, където климатът е субтропичен и населението живее навряно в кибритени кутийки се топлят с климатици, но там дневните температури през зимата са +5°~ +8°, нощните температури се колебаят +1° ~ -1° Тоест сериозни студове няма.

    Японците живеещи в големи къщи използват газови печки за отопление във всяка стая, тъй като им излиза скъпо с климатици да затоплят толкова голям обем, също и т.наречените "котацу", които представляват малки масички с покривка отстрани и нагревател от долната страна.

    rosswen и Rafailiev харесват това.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #4155

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Под -2, следват дефростите на всеки 10 он/офф цикъла, което са си 2.5-3ч.
    Под -2 в малко помещение на затворена врата + двама човека в стаята, вероятността 20ZS да работи 5мин. ОН, 5мин. ОФФ е 99%, което си е дефрост на 1:40 часа.
    necata2, milanov и Mig82 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе