По-скоро е разлика между външна и тръбен.
Тъпо ги пишат според мен.
Така,да пиша за развръзката [emoji3] . Надуха цепеницата на 35бара за половин час и мануметара не мръдна. Вакуумираха я,напълниха фреон и в момента духа топло. Дано да е за по дълго [emoji846]
Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Абе пишете го, че работи до - 5това мулти и готово
При старите Фуджаци е написано по същият тъп начин. На по-новите не съм се задълбочавал, но е подобно написано.
Първи дефрост е първият дефрост след включване на климатика. Всеки следващ дефрост е втори, ако климатика не се изключва!
Напосредствено след ON се предполага, че му се налага да работи повечко за да затопли. - на по-висока мощност, съответно темп. на тръбният ще стане лесно по-ниска. Затова първо условие е по-тежко изпълнимо!
Съответно колкото повече работи, ще работи на все по-малка мощност докато изравни загубите(така трябва да работят инверторите). Или със все по-висока темп. на тръбния, т.е. все по-малка разлика външна/тръбен.
Така става по-трудно за определене момента на дефрост, щото намаляването на мощността води до намаляване на разликата и е възможно изтърване на момента на дефрост. Затова при Фуджи има намаляване на условието за дефрост след 4ч. работа на -3гр.
Ако гледаме условията директно, се вижда че под минус 6гр. външна(дори при по-висока) ще бичи дефрост на 35мин. - нещо което не съм виждал за 4г. наблюдения. Празни дефрости 2 бр. съм видял за 4г. Беше ми на удобно място, така че виждах външният ТО с един поглед.
При ниско натоварване включваше дефрост при една идея повече скреж по ТО. При по-високо, малко по-рано - при малко по-малко скреж.
И при по-новите Фуджаци алгоритъмът е почти същия, но той е лесно разбираем. На 35мин., не си го виждал, защото не е удовлетворил другите условия, сиреч не е побелявал толкова много за 35мин. Има диапазон 35мим. до 4 часа. Ако не е побелял достатъчно (изпълнено условието за разлика в температурите на въздуха и ТО), то след 4 часа пуска контролен дефрост. Между другото, на всички клими, на които съм гледал алгоритмите, имат минимално време на работа преди дефрост от 20-45мин., като повечето са на 30 или 45мин. За това някои казват, че са по часовник. Минава им минималното време и точно на секундата пускат дефрост, защото са удовлетворени другите условия.
Но конкретния алгоритъм не е много точен. Не се разбира напълно за какво иде реч.
Мдааа, мисълта ми беше че е разлика между темп. на ТО и външна!
А това никъде в сервизното не е написано така.
Само за темп. на ТО се говори.
А, условието за 4-те часа не съм го забелязал при моят. - сякаш е пропуснато или не е с -3гр.
Иначе щях да наблюдавам доста празни дефрости.
При сухо и студено не е дефроствал с дни, пък да не е направил 3гр. разлика не ми се вярва. Нямах дограма, изолация и помощ от съседна стая.
Може би се отнася само за Нордик моделите, но да не е пояснено.
Забелязах го при Тошиба. Според техните сервизни, дори и Дайсейкай трябва да прави контролен дефрост под 0-та на всеки 70минути. Съвсем случайно наскоро прочетох във финландския форум, че това се отнасяло само за Нордик моделите. Ето защо тези за нашия пазар нямат такъв дефрост по часовник, а аз се чешах като ненормален и мислихме какво ли не. А то просто не е пояснено в сервизното, че зона "D" се отнася само за ND моделите.
Този пост е редактиран от rosswen; 16-12-20 в 14:10.
Кое е боклук, Нордик модела, с който си топлят гаражите и работилниците ли.Там на никого не му дреме, колко харчи, къде му са клапите и кога дефроства.Не съм видял да искат от машините невъзможни неща.
Говорим принципно, не отделни милановски казуси.