Страница 305 от 348 ПърваПърва ... 255295303304305306307315 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,561 до 4,575 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #4561

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Вторият дефрост при под -6° на тръбния сензор и след 10 минути работа на компресора
    Е така при -8 външна ще прави през 10минути дефрост. Доста невероятно ми звучи.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4562

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Възможно е, ако няма други условия.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4563

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    По-скоро е разлика между външна и тръбен.
    Тъпо ги пишат според мен.
    bobivg одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #4564

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Така,да пиша за развръзката [emoji3] . Надуха цепеницата на 35бара за половин час и мануметара не мръдна. Вакуумираха я,напълниха фреон и в момента духа топло. Дано да е за по дълго [emoji846]

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #4565

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    По-скоро е разлика между външна и тръбен.
    Тъпо ги пишат според мен.
    Така ми изглежда по-логично.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #4566

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Абе пишете го, че работи до - 5това мулти и готово

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #4567

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    По-скоро е разлика между външна и тръбен.
    Тъпо ги пишат според мен.
    Отново позяпах картинката и сега забелязах, че това не е минус, а тире. Явно това което си написал е условието за втория дефрост.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4568

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    При старите Фуджаци е написано по същият тъп начин. На по-новите не съм се задълбочавал, но е подобно написано.
    Първи дефрост е първият дефрост след включване на климатика. Всеки следващ дефрост е втори, ако климатика не се изключва!
    Напосредствено след ON се предполага, че му се налага да работи повечко за да затопли. - на по-висока мощност, съответно темп. на тръбният ще стане лесно по-ниска. Затова първо условие е по-тежко изпълнимо!
    Съответно колкото повече работи, ще работи на все по-малка мощност докато изравни загубите(така трябва да работят инверторите). Или със все по-висока темп. на тръбния, т.е. все по-малка разлика външна/тръбен.
    Така става по-трудно за определене момента на дефрост, щото намаляването на мощността води до намаляване на разликата и е възможно изтърване на момента на дефрост. Затова при Фуджи има намаляване на условието за дефрост след 4ч. работа на -3гр.
    Ако гледаме условията директно, се вижда че под минус 6гр. външна(дори при по-висока) ще бичи дефрост на 35мин. - нещо което не съм виждал за 4г. наблюдения. Празни дефрости 2 бр. съм видял за 4г. Беше ми на удобно място, така че виждах външният ТО с един поглед.
    При ниско натоварване включваше дефрост при една идея повече скреж по ТО. При по-високо, малко по-рано - при малко по-малко скреж.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobivg, rosswen и ivan9494 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #4569

    Свободна тема за цепеници...

    И при по-новите Фуджаци алгоритъмът е почти същия, но той е лесно разбираем. На 35мин., не си го виждал, защото не е удовлетворил другите условия, сиреч не е побелявал толкова много за 35мин. Има диапазон 35мим. до 4 часа. Ако не е побелял достатъчно (изпълнено условието за разлика в температурите на въздуха и ТО), то след 4 часа пуска контролен дефрост. Между другото, на всички клими, на които съм гледал алгоритмите, имат минимално време на работа преди дефрост от 20-45мин., като повечето са на 30 или 45мин. За това някои казват, че са по часовник. Минава им минималното време и точно на секундата пускат дефрост, защото са удовлетворени другите условия.
    Но конкретния алгоритъм не е много точен. Не се разбира напълно за какво иде реч.
    zxc0 и ivan9494 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4570

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Мдааа, мисълта ми беше че е разлика между темп. на ТО и външна!
    А това никъде в сервизното не е написано така.
    Само за темп. на ТО се говори.
    А, условието за 4-те часа не съм го забелязал при моят. - сякаш е пропуснато или не е с -3гр.
    Иначе щях да наблюдавам доста празни дефрости.
    При сухо и студено не е дефроствал с дни, пък да не е направил 3гр. разлика не ми се вярва. Нямах дограма, изолация и помощ от съседна стая.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #4571

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Мдааа, мисълта ми беше че е разлика между темп. на ТО и външна!
    А това никъде в сервизното не е написано така.
    Само за темп. на ТО се говори.
    А, условието за 4-те часа не съм го забелязал при моят. - сякаш е пропуснато или не е с -3гр.
    Иначе щях да наблюдавам доста празни дефрости.
    При сухо и студено не е дефроствал с дни, пък да не е направил 3гр. разлика не ми се вярва. Нямах дограма, изолация и помощ от съседна стая.
    Може би се отнася само за Нордик моделите, но да не е пояснено.
    Забелязах го при Тошиба. Според техните сервизни, дори и Дайсейкай трябва да прави контролен дефрост под 0-та на всеки 70минути. Съвсем случайно наскоро прочетох във финландския форум, че това се отнасяло само за Нордик моделите. Ето защо тези за нашия пазар нямат такъв дефрост по часовник, а аз се чешах като ненормален и мислихме какво ли не. А то просто не е пояснено в сервизното, че зона "D" се отнася само за ND моделите.
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-12-20 в 13:10.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4572

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Егати бо*лука.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4573

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Кое е боклук, Нордик модела, с който си топлят гаражите и работилниците ли.Там на никого не му дреме, колко харчи, къде му са клапите и кога дефроства.Не съм видял да искат от машините невъзможни неща.
    Aleksandars, Genadi80 и ivan9494 харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4574

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Кое е боклук, Нордик модела, с който си топлят гаражите и работилниците ли.Там на никого не му дреме, колко харчи, къде му са клапите и кога дефроства.Не съм видял да искат от машините невъзможни неща.
    А-ха, я им прочети километричната тема за дефростите на Мицубиши LN, в която са пропищели от куция дефрост алгоритъм...
    И май това им е най-актуалната тема във форума...

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4575

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Говорим принципно, не отделни милановски казуси.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе