Страница 176 от 348 ПърваПърва ... 126166174175176177178186226 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,626 до 2,640 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2626

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз не съм противник на Японските клими. Искам да кажа само, че легендите за японските климатици са на база мнения на потребители купили си 10 годишен японски климатик ВИСОК клас, който един бог знае колко пари е струвал като нов.
    На мен ако ми падне 10 годишно Европейско Уруро за 1000лв. ще си го отнеса с чиста съвест. И какво?... Няма да съм доволен ли?
    rosswen и Rafailiev харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,779
    #2627

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    легендите за японските климатици
    Не са легенди, а истини...
    Genadi80 одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #2628

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    П.С.От началото на месеца 35RPC-то което е кухнята е работило по 6-7 часа на ден и е изгорило 54kw/h,японката е бачкала по 12-13 часа на ден и е лапнала 49kw/h като заданието и на двете машини е било 24 градуса ,ауто вентилатор.
    Гена, мойте ако работят по 6-7 часа на ден, ще са отличници. Работят 24/7. Най-големият парадокс е че си мислех, че 2 климатика ще изгорят x2. Реалността е че разликата е покачване на консумацията с 15 %.

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #2629

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Аз не съм противник на Японските клими. Искам да кажа само, че легендите за японските климатици са на база мнения на потребители купили си 10 годишен японски климатик ВИСОК клас, който един бог знае колко пари е струвал като нов.
    На мен ако ми падне 10 годишно Европейско Уруро за 1000лв. ще си го отнеса с чиста съвест. И какво?... Няма да съм доволен ли?

    Ще ти падне де, ама след 10 години.
    Kasap и Genadi80 харесват това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,515
    #2630

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Додо и моя опит е с Теси, не се пали толкова.
    Изобщо не се паля, тази тема е за забавление. Но понеже някои я приемат на сериозно, трябваше да драсна някой ред за заблудите

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2631

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Не са легенди, а истини...
    Май ще трябва да пусна запитване за нов Японски климатик до 1600лв. за 14м2. Да видя какво ще ми предложите и да е по-добро от европейските.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Ще ти падне де, ама след 10 години.
    Пак го вземам. Ама да е на 10
    Този пост е редактиран от mimojef; 31-07-19 в 17:01.
    Gyokov одобрява това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #2632

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Между другото, само за информация, единствено Александърс ме насочи къде да търся причината, че единият климатик издухва около 10 градуса, а другият около 15 градуса. Цитирам: "Сравняваш две различни машини в различни помещения. От там идват разликите..."
    Една вечер хванах и 35цата да издухва около 10 градуса, но след около 30 минути пак промени изходящата температура на 15 градуса, освен това 35-цата сваля до 175 вата като се закроти, 25-цата доскоро работеше в режим ON/OFF, но след малко игра със сервизното меню което съм показал в темата за 25/35 RPD сега и тя работи с часове без да влиза в OFF и се върти около минимума по книжка и поддържа идеална темпертаура около 25 градуса.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2633

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Май ще трябва да пусна запитване за нов Японски климатик до 1600лв. за 14м2. Да видя какво ще ми предложите и да е по-добро от европейските.
    Предложи европейски модел с който да ги мерим...

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2634

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Хардуера и качествената изработка, си струват пари и в Япония и в Европа. Който не е инвестирал в жилище, инвестира в климатици.
    И колко пари струва нов климатик в Япония?
    Нова нокрия за 1940 лева при японците.



    А 10-15 годишните японски бракми, които се внасят в България с куп проблеми и ги пробутват на цената на нови, не си струват парите, освен ако не си мазохист, който обича непрекъснато да се занимава с ремонти на климатици. Те японците затова са се отървали от старите си трошки.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobivg и Rafailiev харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #2635

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Пони, или си пропуснал емотикон в горния си пост, или аз съм си съставил грешен профил за теб. Сигурно са добри конвекторите на Ариели, но аз постигам техния ефект по различен начин и с по-малко еленергия. Важно е за наследниците ни!
    Maмкаму, точно за емотикона си мислех през цялото време, заклевам се, но най малко се надявах ти от всички да не схванеш контекста
    dodo_pv одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,608
    #2636

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз пък съм от тези, които са имали личен досег с К2У и по никакъв начин не съм бил очарован. Нищо от "легендите" нямаше във въпросния Национал , въпреки че беше смяна на "ниска топка" (конвенционално Нео) в квартирата на дъщерята, докато следваше в Пловдив. Нито топлеше като "змей", дефростваше често, беше доста шумен и изглеждаше много захабен.
    Може да има значение за личното ми усещане и това, че по принцип не съм привърженик на климатиците като цяло.
    bobivg, milanov и Rafailiev харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2637
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Предложи европейски модел с който да ги мерим...
    Например с този FTXM20M/RXM20M

    Линк с цени
    https://www.pazaruvaj.com/klimatici-...xoC-isQAvD_BwE
    Този пост е редактиран от mimojef; 31-07-19 в 12:00.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2638

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Например с този FTXM20M/RXM20M
    Fujitsu AS-C22G
    TOSHIBA RAS-2256V1
    Mitsubishi MSZ-GV2216

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #2639

    Свободна тема за цепеници...

    Точно тоя Дайкин, не беше уместно да се дава за пример, защото струва една торба пари, а в студено време, с малко повече влага, се цепи от дефрости. Да тих е и има стриймер, но до там. А показателите му, са меко казано смехотворни, на фона на цената. Максимал от 3,5kW на отопление, за 2 хилки? Не, мерси!
    П.п. Касапе, ти кой от 3-те би избрал за спалня? И на 3-те машини ли са реални минимумите? Покачват ли ги? На Ме-то дефростите как са? Как са откъм шум на различните степени на турбината? Паразитни пукания и шум от фреон? Съвсем обективно, не ме впечатляват особено, поне на хартия. Единствено минимумите, ако са реални. На първо четене поне и като тегло на външните тела (знам, че това не винаги е критерий).
    Този пост е редактиран от rosswen; 31-07-19 в 13:42.
    Jack Krauser и Genadi80 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2640

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Стига с този максимум бе Росс. Трябват ми 1300w при - 15/+25. Другите какво да ги правя? Никак не са му смехотворни показателите. Тук много се спекулира с максимума при +7 и по това се съди дали една машина е със смехотворни показатели или не. Гледайте обявените данни в сервизните + данните от Евровент.(знам, че ти се съобразяваш с тях)
    И въпреки, че е със смехотворни показатели, гледам, че при -15 запазва 74% от максимума си 2.59kw. Това пък си е с близо 200w повече от това на 20zs-s например, който не е със смехотвирни параметри, защото може да отдава 4.2kw при +7
    Ето линк с обявени патаметри за модела. В Евровент са същите
    https://www.daikin.bg/bg_bg/products...-M9.table.html

    Едит:
    Касап по кой показател тези машини са по-добри?
    Този пост е редактиран от mimojef; 31-07-19 в 14:50.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе