Страница 222 от 348 ПърваПърва ... 172212220221222223224232272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,316 до 3,330 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #3316

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    https://www.aircon.panasonic.eu/BG_b...charge-system/

    ама няма да ти хареса цената...
    5k
    ccankov73 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3317

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от dnedkov Виж публикацията
    какво имаш в предвид под "топъл дефрост"?
    Дефрост без смяна/превключване на режима. Вътрешното тяло не се охлажда, а остава топло.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    166
    #3318

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Питам, защото:
    Имам Дайкин FTXP60K3, преработен на термопомпа. Интересното за мен е, че прави по няколко последователни дефроста ( 2,3 и дори 4), като температурата на фреона не е падала повече от +9/10 градуса. Любопитно ми е това заложено във софта ли е, или има някакъв дефект? Иначе си работи без никакви проблеми, никога (миналата зима ми беше първа с него) не съм виждал заскрежена питата на външното тяло.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,790
    #3319

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Да не си я направил нещо подобно.


    https://lamiacasaelettrica.com/daiki...scious-choice/

    - - - - - - - - - -

    Пак на съшия, а ние се оплакваме от припукваня https://www.youtube.com/watch?v=2zpM6nEnBA0&autoplay=1&w=560&h=315

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    166
    #3320

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Нищо не е правено, просто така си работи явно климатика. Дефростът продължава само няколко (1-3) минути. А преработката е правена от човек, който с това се занимава.
    Този пост е редактиран от dnedkov; 01-11-19 в 19:27.

  7. Junior Member Аватара на boyanchav
    Тук е от
    Oct 2016
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #3321
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Добра е машинката, доволна е. Топли и е тиха. Това с клапите не го разбрах? Как така нагоре на отопление?
    Имах предвид, че според упътването трябва да са насочени надолу, а ти сподели, че жената ги вдига нагоре. Аз също съм доволен, топлят, но на втората година на 12-ката се прецака четирипътния винтил :о

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,959
    #3322

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от boyanchav Виж публикацията
    Имах предвид, че според упътването трябва да са насочени надолу, а ти сподели, че жената ги вдига нагоре. Аз също съм доволен, топлят, но на втората година на 12-ката се прецака четирипътния винтил :о
    Не си ме разбрал нещо. Тази с вдигнатите клапи е на друга жена, с друг климатик. На тази с Дайкина клапите са надолу и го държи на Auto Fan.
    Този пост е редактиран от rosswen; 02-11-19 в 10:59.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,314
    #3323

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз пък знам за други проблеми около други Жени.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от boyanchav Виж публикацията
    на втората година на 12-ката се прецака четирипътния винтил :о
    На втората година е добре бе. Има колеги с други марки които ги вадят от кашона счупени.
    Ама те са си каръци.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,790
    #3324

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    С малко повече от две думи. От тук на сетне явно трябва да се купува само оригинала!
    Имаще един потребител с никнейм "Midea FOREVER".
    Преди попаднах на това.
    Сега се бъзикаме за Мидея и Тошиба, но ако гледаш картинката от доклада за патенти, майтапа може и да стане истина след 6-7 години.

    Представяте ли си как Додо след време обяснява на бъдещите собственици - Щом си решил да взимаш Тошиба по-добре да е висок клас, защото там вече са оборудвани с компресори на Мидея. Ако е от серията Дайсекай не по-стар от 14-ската.
    Rafailiev одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3325

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    .....

    На втората година е добре бе. Има колеги с други марки които ги вадят от кашона счупени.
    Ама те са си каръци.
    На втора година не може да е добре. Тук си чешем езиците за икономии и така нататък, но ако климатик за 1500 лв се счупи на втората година за каква икономия въобще се говори.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,647
    #3326

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    А пък климатичните “врагове” (основно от женски пол-нищо против)
    искат да бълва жега щот си мислят, че е калорифер и вътре има реотани...
    И си мислят, че вдигайки градусите от дистанционното, ще "духат" все по-топло. Точно като степените на калорифер с реотани. И в къщи и на работа всички климатици се пускат от дамите на по 27-28гр. Поне докато пусна у нас котела, а на работа Тец-а
    И не, не е до възраст. Има и млади, има и средни, има и по-стари. Има и мъже, не само жени. У нас и жената и дъщерята не обичат "хладно", не обичат климатици. Баща ми, докато беше жив, също на 28гр го пускаше. И аз не ги обичам много, въпреки че не съм студенлив и много лесно се изпотявам. На 22.5-23гр. стайна температура, настроени на стайното управление на газовия котел всички сме предоволни, но не и на същите градуси на климатици. Може би има значение и това, че сме в еднофамилна къща и отоплението е по-трудна задача.
    Този пост е редактиран от VanDan; 02-11-19 в 10:14.
    bobivg, Jack Krauser, rosswen и 3 други харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на boyanchav
    Тук е от
    Oct 2016
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #3327
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Не си ме разбрал нещо. Тази с вдигнатите клапи е друга жена, с друг климатик. На тази с Дайкина клапите са надолу и го държи на Auto Fan.
    Ясно, извинявам се. Сещам се за друга опция: да пробва примерно настройка 25-26°С, първа скорост и окото

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3328

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Това с любовта към отопление тип калорифер наистина не е до възраст. Моята теза е, че е свързано с навици, които се изграждат в ранна възраст. Например при отопление с архаичните печки на дърва няма средно положение. Там в общия случай или е жега или е студ. Разбира се всеки избира жега и тези навици остават за цял живот, а и се възпроизвеждат в среда на ТЕЦ и други видове отопление много добре. Нашите жени далеч не са първенци в това - рускините са още по-напред с материала. В крайна сметка с по-топло се свиква, но със студено не, тъй че трябва да се съобразяваме. Разбира се с температура 25+ градуса в стаята, която спя не мога да свикна и там вече има отпор.
    rosswen одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #3329

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Представете си го сега това оборудвано с термокамера и леко въоръжено и Терминатор 2 е вече реалност.

    https://www.youtube.com/watch?v=QZ1DaQgg3lE
    https://www.youtube.com/watch?v=iBt2aTjCNmI
    https://www.youtube.com/watch?v=j8vjvtxLMTw
    Този пост е редактиран от the inquirer; 02-11-19 в 23:24.
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,959
    #3330

    Свободна тема за цепеници...

    @bobivg тази тема е дъвкана много пъти, честно казано не ми се изпада много в подробности, защото всеки си е със собствени мнение. Точно по същия начин, Тошиба и Фуджицу дават таблиците си по максимал и номинал. Мощностите, при различните натоварвания, се смятат по същите проценти.

    Хайде, от мен да мине. Ама ще го запомня! Какъв е тоя тормоз?
    Ще дам пример, като сме тръгнали, за 35-ците.

    Дайкин Уруру Сарара FTXZ35N:



    Тошиба Дайсейкай 13, 8-ма серия:



    ME Ln35 вече я споделих, но ще го направя отново:



    Всичките таблици са от сервизнирте им ръководства. Показано е как се променя номинала при всички. Като цяло Фуджицу имат навика да си показват максималите, голяма друга част, като тези по-горе, показват в сервизните запазване на номинала. Е, Тошиба дават най-подробна информация, при различни натоварвания, но процентът се запазва еднакъв.
    Този пост е редактиран от rosswen; 03-11-19 в 11:05.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе