Страница 63 от 128 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 1906
Like Tree791Одобрявам

Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    14
    #931

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Благодарности към HiDefinition , за бързия отговор и съветите. Имам обаче едно притеснение относно шума на вътрешното тяло, в емаг 9-ката са я дали 32 /35 /43 /50 dB, за мен 32 е доста шумно на най-ниска степен и тъй като е за спалня може да представлява проблем. Но никога не съм спал на климатик, нито пък съм слушал специално колко е шумен когато съм използвал такъв. А иначе чета ревютата в емаг и повечето хора пък пишат, че е тих, някой с повече информация, грешни ли са дадените стойности в емаг или просто хората, които са коментирали са непретенциозни към шума на климатика. Често срещана е и грешката, за която спомена Joro1986 - Е9/Р0 , също доста често бърка градусите и не спира да топли като достигне и подмине зададената темп, налага рестарт от контакта и за 2-те грешки.
    Този пост е редактиран от ELIT; 09-12-21 в 03:09.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #932

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    За мен девятката е шумна дори и на най-ниска степен на вътрешното.Сложил съм я в кухня и не ме дразни.Там, където спя съм сложил друга цепеница-Nippon, която не се чува.Такива грешки не са ми се случвали

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #933

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Шума си е субективен за всеки. Не е тиха ,но на мен не ми е шумна,на майка ми също. Тия грешки с претоплянето,според мен са били на предни партиди. На майка ми 9та нагласени 23,прави макс 23.5.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    6
    #934

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Цитат Първоначално публикувано от ELIT Виж публикацията
    Благодарности към HiDefinition , за бързия отговор и съветите. Имам обаче едно притеснение относно шума на вътрешното тяло, в емаг 9-ката са я дали 32 /35 /43 /50 dB, за мен 32 е доста шумно на най-ниска степен и тъй като е за спалня може да представлява проблем. Но никога не съм спал на климатик, нито пък съм слушал специално колко е шумен когато съм използвал такъв. А иначе чета ревютата в емаг и повечето хора пък пишат, че е тих, някой с повече информация, грешни ли са дадените стойности в емаг или просто хората, които са коментирали са непретенциозни към шума на климатика. Често срещана е и грешката, за която спомена Joro1986 - Е9/Р0 , също доста често бърка градусите и не спира да топли като достигне и подмине зададената темп, налага рестарт от контакта и за 2-те грешки.
    Ще споделя нещо, относно параметъра за шум, който дават в характеристиките на климатиците. Става въпрос за нивото на шум /звук/ който те издават. Звукът се характеризира с 2 основни параметъра: честота в Hz и ниво в dB. Обаче за нивото използват 2 различни параметъра: ниво на шум /звук/ в dB и звуково налягане пак в dB. Тези два параметъра имат еднаква стойност само при едно условие - честотата да е 1 кHz. Това е така, защото слухът при хората е с различна чувствителност при различните честоти. Затова нивото на шум като параметър го приравняват към възприятието на човешкия слухов апарат, а звуковото налягане е оставено с реалното си ниво, измерено от уредите. Така, ако за вътрешно тяло на климатик е посочено звуково налягане около 32 dB, то нивото му на шум, приравнено към особеностите на човешкия слух ще бъде около 20 dB. В подробни технически описания от производителите дават и двата параметъра, но често търговците в описанията не уточняват кой от двата параметъра за ниво посочват, защото и двата са все в dB. Напоследък започнаха по-често да посочват звуковото налягане, защото то е чисто технически измерения параметър, докато нивото на шум трябва да се приравнява в зависимост от честотата. В по-новите климатици за да намалят нивото на шум /което е параметъра който е по-възприемчив за нашето усещане/ увеличават диаметъра на турбината, с което постигат същия дебит на въздух, но вече с по-ниска честота на въртене. Заради значително по-ниската чувствителност на човешкото ухо към ниски честоти, нивото на шум като параметър ще бъде по-ниско число, докато звуковото налягане ще си остане почти същото, защото то е пряко свързано с дебита на въздух. В смартфоните вече има най-различни приложения в които описват, че може относително да си измерите шума, но трябва да се знае в кой параметър ви дават измереното ниво - като звуково налягане или приравнено към усещането на хората за шум.
    inches9 и Lucky Acho харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #935

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Само TSWF ли сигнализира като филтрите са му за чистене?

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #936

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Така изглежда. Вече на 2 пъти получих известие. Струва ми се обаче, че май е на интервал а не на замърсеност.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    1
    #937

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Здравейте и от мен! Моля за съвет (12-ка StarLight, взех модела с UV лампа) - препоръчайте ми фирма или техник за монтаж, за София. От нямане на време, а и защото предишният климатик още си бачка, само седи така и ми заема място
    Трябва да се махне една стара Osaka, да се сложи този на нейно място или почти на нейно, това техникът ще каже дали е допустимо - телата са гръб в гръб от двете страни на една стена, с минимална разлика във височината.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #938

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Така изглежда. Вече на 2 пъти получих известие. Струва ми се обаче, че май е на интервал а не на замърсеност.
    Аз лично не знам климатизатор дето да има сензор за замърсеност. Всичките са по часовник, включително Дайкин Уруру Сарара.

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #939

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Точно затова казах, че ми се струва да е по интервал.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #940

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    За ACT-12UWF
    https://www.emag.bg/klimatik-star-li...66_1639808703#

    не виждам много отзиви.Като чета характеристиките май точно отговаря на TCL TAC-12CHSD/TPG 11I
    https://www.technomarket.bg/air-cond...pg11i-09188494
    https://www.tcl-aircon.ua/catalog/po...ter-r32-wi-fi/

    Разликите които мисля са ,че няма Smart Gentle wind,има UV лампа и ''йонизираща функция''.Не знам дали под ''йонизираща функция'' разбират plazma,някои го обясняват така,другъде пък пишат само плазма или йонизираща ф-я...
    Ако някой е по запознат може да обясни.
    Интересни за мен при него и TSWF,който е подобен(мисля) са следните неша
    -поддържат ли точно зададената температура(това се рекламира от TCL--- -AI)
    -Шум на външното тяло...в нормални условия и под нулата вкл. шум от вибрации и др...
    -в някои има функция за почистване подобна на Hitachi ,налична ли е при тези модели?

    min/max и дефрости(ако не са прекалено шумни)не ме интересуват.

    п.с. Отзив от потребител:
    Вътрешното и външното тяло работят тихо. Липсва монтажен комплект, което оскъпява с около 70 лв. Много добър спрямо цената.
    Ако добавяме 70 лв. цената му става близка до TCL-а (поне 800 с монтаж/900 с монтаж-TCL,към момента)и ми се струва,че няма смисъл икономията.

    И доколкото разбрах,всички от темата(без един) са TCL,така,че е добре темата да се прекръсти на TCL/Star light ,a цепеници може да се добави към който климатик Ви се иска.
    Този пост е редактиран от inches9; 18-12-21 в 11:59.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    56
    #941

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Здравей, аз го взех на 512 лв + 15 лв доставка, взеха ми 300лв за монтаж с пластмасова тава и 50км в двете посоки и го включиха към улука да се изтича. Като цяло го сложих на Вила и съм доволен, работи си.
    Интересно е,че в приложението не видях да изписва колко градуса е в стаята и на външното тяло. Иначе работи тих е, не пука. Като цяло нямам много наблюдение, защото ходя събота/неделя за по няколко часа и го пускам тогава. Видях,че направи един дефпрост след 2 часа работа, но имай в предвид,че стаята е около 12 гр, когато го пускам. Нагласям го на 22 в началото (1вият час) и после го слагам на 24. След 2рия/3 час го намалям пак на 22. прави добра температура. Стаята е 12кв.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #942

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Още 60-на лв. дават вече разлика,при тези цени.
    Щом е на вила,вероятно вечер много се чува ако има шумове от външното тяло и доколкото разбирам няма дразнещи шумове.
    За 12кв.(12-ка?) ми се вижда големичък..
    Другото е ,че TCL-a го дават до-20,а не е писано да има нагревател на външното,което е добре напр. ако идеш в студено време на вилата и трябва да го включиш.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    56
    #943

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Имай в предвид, че на тези 12ки нямат тази отдаваща мощ както да кажем 12ка хитачи или някое Хеави с по 6КВ. 9ката и 12ката се различават с по 50/100гр фреон и по голямо вътрешно тяло - Да кажем в Мидеята (самото тяло е малко по дълго при 12 от 9ката). Отделно аз не го взимам за икономия или нещо такова. Дали ще работи на ОН/ОФФ на мен не ми пречи важното е да топли. Тази стая е с 2 външни стени без изолация само с дограма. Не си мисли,че китаеца ще направи различен модел при 9 и 12. Даже скъпите марки Daikin Urur sarara казват,че 9/12/16 са напълно еднакви компресори. И отделно сложен е спалня, видях че е значително по тих от star-lite 09WIFI. освен най ниската степен има и MUTE , което е още по ниско. Абе може да се спи. Външното тяло не ми е направило проблем да е шумно, чува се вънка като работа на компресор на хладилник. Както се казва... за тия пари толкова. Важното да изкара 5 години пък ще взема друг.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #944

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Виждам мощностите,просто си мислех,че за 12кв. и 9-та ще е добре.
    Със здраве да си го ползваш,а за годините при това ползване 1-2 пъти седмично може да изкара спокойно над 10 години.
    Имам 2 бр. НЕО по различни обекти на над 12 години при подобно ползване и дори нямат нищо общо и не са произведени от TCL.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #945

    Отговор: Всичко за Star-Light цепениците продавани от Емаг.

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията

    Интересни за мен при него и TSWF,който е подобен(мисля) са следните неша
    .
    TSWF го забрави, надали румънците ще се излъжат да го пуснат отново.
    UWF няма общо с TSWF, по-скоро е еквивалент на EAWF, но с йонизация. Има снимки назад в темата.
    Темата е специално за собствената марка на ЕМАГ и е нормално да си остане такава, за TCL, който иска да отваря нова.
    Lucky Acho одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик STAR LIGHT 09WIFI
    От miro72 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 03-05-22, 13:02
  2. Отговори: 11
    Последно: 16-06-18, 22:43
  3. ЕМАГ
    От FearMe във форум Бял списък
    Отговори: 15
    Последно: 05-12-17, 08:22
  4. Телевизори Star Light - мнение?
    От drkalo във форум Други телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 21-09-17, 21:39

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе