Страница 11 от 50 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 746
Like Tree64Одобрявам

Инфрачервено отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #151

    Re:Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от AntonBM
    се отпускат пари по европейска програма за енегийна ефективност, като има банки, които дават заем за закупуването им и 20% от заема се поема от ЕС. Теглиш заема, купуваш машината, изчакваш да те проверят, че е монтирана и да ти опростят 20% и ако имаш пари на куп, връщаш остатъка от главницата – не дължиш наказателни лихви! За лъчевите печки пари не дават! Защо ли? Може би защото не са чак толкова енергоефективни...
    Аз направих тази процедура, обаче не за климатик, а за газова инсталация и котел. Не е само за климатик... Въпрос на политика, и кои фирми имат позиции...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #152

    Re:Инфрачервено отопление

    Не съм казвал, че програмата е само за климатици... Тя включва доказалите се в практиката мерки за спестяване на енергия. Обхваща също санираниране, подмяна на дограми, монтаж на слънчеви колектори и др. Електрическите отоплителни уреди обаче, нямат шанс да бъдат включени в тази програма, не защото производителите им нямат лоби в ЕС, а защото няма как да докажат, че действително са енергийно ефективни.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    5
    #153

    Re:Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0
    Четири, пет обикновени печки и монтаж (440лв. - 950лв.) общо за 11 000лв.
    950лв. Понеже фирмата е Софийска, а монтажа е в Бургас

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #154

    Re:Инфрачервено отопление

    57 евро е билета в посока. И то на промоция. За двама души прави 456лв. /без командировачните/.

    П.С. Единия е за да монтира, а втория - да му крепи винтоверта.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #155

    Re:Инфрачервено отопление




    Постнал съм две снимки от дисплея на електронното управление на моята Campa-2кВт...
    Долу в дясно се вижда кръгче което е разделено на 10 сегмента.Всеки от тях отговаря на 10% от мощността на уреда-в моят случай на 200Вт.В това кръгче може да се види мощността на която работи уреда.Признавам си не знам дали това е моментната или е средна стойност ...а дали е мощност или потребявана енергия също не знам,бъркам ги двете понятия...
    Изчаках уреда да се включи и направих първата снимка.В нея ясно се виждат двата сегмента.Втората снимка е направена след около 5 минути и виждаме,че сегментите вече ги няма.Това състояние се повтаря през целият ден,ако не отворя прозореца да се проветрява.Тогава се показват всичките 10.С една дума аз не виждам повече от 2-3 сегмента при темперирана стая,като в повечето време е без сегменти...нямам време и нерви да меря съотношението им...
    Това е от мен.Чакам специалистите да се произнесат...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #156

    Re:Инфрачервено отопление

    Хубаво е, че питаш. Крайно време е да разбереш, какво точно прави твоята печка.
    Тя поддържа температурата на помещението. Само, че вместо температура на линейната ти скала са дали “Comfort”. Предполагам, защото при лъчевите печки температурата може да е по-ниска с 2-3° и усещането за “comfort” е същото. Само, че ако бяха сложили в скалата градуси, щеше да се вижда, че температурата е по-ниска, а това не е много добра реклама... Идея нямам на колко градуса отговаря 4 или 5, но предполагам, че е някъде около 20°С.
    Стаята, в която си монтирал уреда се е темперирала и е постигнала заданието на термостата и уреда ти се изключва. Имаш качествен термостат и прецизна регулация на мощността. За това консумацията точно отговаря на потребните нужди на помещението. Тя може в конкретния случай да е 100-150 W и тогава уреда ще включва и изключва така, че за 1 час ще харчи 150W, а това, че временно консумира 1 или 2 чертички (те са моментната консумация) зависи от хистерзиса на термостата.
    Топлинната мощност обаче не зависи от начина на подаване на енергията в стаята, а от това как тя напуска стаята и излиза на вън – т.е. топлинните загуби. Те са функция на това колко външни стени имаш, колко прозореца, как са ориентирани има ли топлоизолация на стените и т.н. Ако ми опишеш подробно всичко това аз мога да ти изчисля с точност ±5% на колко чертички ще работи уреда ти при различни външни температури. Повярвай ми, дали ще топлиш стаята лъчисто или конвективно при една и съща вътрешна температура разхода на енергия е един и същ. Печели се при лъчистото само от това, че с него имаш усещане за по-топло при по-ниски вътрешни температури.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    35
    #157

    Re:Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от AntonBM
    Топлинната мощност обаче не зависи от начина на подаване на енергията в стаята
    Антоне, пак говориш врели некипели. Гледай какво ти е показал Конан, но мисли преди да пишеш. Как да нямало разлика как подаваш енергията в стаята? по тази логика независимо дали си с духалка, климатик или инфраред, ще е същото, щот е едно и съшо помещението? смях.

    Ако топлиш с лъчисто тяло, стените и пода остават топли и СЛЕД като затоплят въздуха. т.е. - уреда вече не работи, а самото помещение поддържа температурата(абсорция и преизлъчване на топлинна енергия му се вика). Ето това просто нещо не го разбираш. Ето оттам идва икономията при този тип отопление.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #158

    Re:Инфрачервено отопление

    ДА Niki, няма разлика! Казва се закон за запазване на енергията. Колкото напуска помещението, толкова трябва да се подаде за да се запази константна температурата.
    Ти правиш ли разлика межди температура и топлина? Колко имаш по физика? Изкарал ли си изобщо основно образование? Този закон се учи в 6 или 7-клас...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    35
    #159

    Re:Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от AntonBM
    ДА Niki, няма разлика!
    Еми щом за теб няма разлика, няма какво да коментирам повече. Закона за запазване на енергията не се нарушава, ама ни на йота. Просто не уреда, а ПОМЕЩЕНИЕТО допълва топлината в този случай. ама не може да ти уври главата за това, май.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #160

    Re:Инфрачервено отопление

    Значи според теб ПОМЕЩЕНИЕТО само си произвежда топлина, така ли? Тя на практика според теб е дошла от небитието ли?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #161

    Re:Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от AntonBM
    Ако ми опишеш подробно всичко това аз мога да ти изчисля с точност ±5% на колко чертички ще работи уреда ти при различни външни температури.
    AntonBM,няма нужда от изчисления...ползвам уреда 4-5 години и знам на колко чертички работи...
    По NOVA за Варна тази сутрин когато правих снимките показаха 2°.Средната темперарура през зимата да е 4-5° по-ниска,т.е. положението не се изменя много.
    Само не мога да разбера,за какво са всичките тези теми и спорове за климатици.След като аз по твоите думи съм постигнал този ефект изолирайки апартамента на цената на един климатик от рода на Дайкин.
    Вместо да препоръчвате климатик за 2 хил.лева, не е ли по-добре да препоръчате изолация на жилището за тези пари и няколко духалки за по 30-40 лева...нали ефекта ще е същият...а и няма да гушим търговците на климатици...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #162

    Re:Инфрачервено отопление

    Конане, веднъж и ние двамата да сме на едно мнение! На 100% съм съгласен с последният ти пост.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    35
    #163

    Re:Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от AntonBM
    Значи според теб ПОМЕЩЕНИЕТО само си произвежда топлина, така ли? Тя на практика според теб е дошла от небитието ли?
    За пореден път обяснявам:
    1) лъчистия уред нагрява помещението (стени, под, таван)
    2) Част от тази енергия се приема, част от нея се преизлъчва или отразява. Стените, пода и тавана презилъчват натрупаната енергия по-бавно, дори когато уредът не работи.
    3) И затова се икономисва. Колко - зависи от самото помещение и структурата на стените.
    Това е.



  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #164

    Re:Инфрачервено отопление

    Цитат от Уйкипедия: „Законът за запазване на енергията е основен природен закон, изведен емпирически и е един от няколкото закони за запазване във физиката. Той гласи, че пълната енергия на една затворена система е константа по отношение на времето, т. е. се запазва с времето. Казано по друг начин, енергията може да се преобразува от една форма в друга, но не може да бъде създадена или унищожена.”

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #165

    Re:Инфрачервено отопление

    niki456, ти измисли нова топлотехника, бе човек

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 50 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  2. Отговори: 3
    Последно: 13-08-12, 20:47
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-12, 17:31
  4. Съвет при избор на инфрачервено отопление
    От niki456 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-11, 12:43
  5. Инфрачервено лъчисто отопление
    От audibs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 17
    Последно: 24-02-09, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе