Страница 83 от 171 ПърваПърва ... 3373818283848593133 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #1231

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Някой знае ли този модел на DAIKIN FTYN50F с единичен или 2-ен топлообменик на външното тяло е ? Благодаря предварително.


    http://sofclima.com/ftyn50f.htm

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1232

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    С двоен е,разбира се.При това тегло и показатели това е видно и без да се разглобява.Освен това има огромна инверторна платка,3-4 датчика,трифазен компресор и др.







  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #1233

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    С двоен е,разбира се.При това тегло и показатели това е видно и без да се разглобява.Освен това има огромна инверторна платка,3-4 датчика,трифазен компресор и др.







    Нали е конвенционален я ми обясни малко по подробно защо му е тая инверторна платка?
    И още един въпрос тоя модел с капилярка ли е или с електромагнитен вeнтил ?

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    1
    #1234

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Здравейте! предстоими избор на климатик предимно за отопление и не мога да се реша Мицубиши или Дайкин. Говорих с "Алимарклима" те имат промоция на Дайкин "FTX35G" на цена 1290лв. Това нормална цена ли е за тази марка/модел???
    Става въпрос за помещение от 23 м2 с външна изолация, 5к дограма, южно изложение.
    Моля,вещите лица да изразят мнение защото времето напредва.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1235

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Това,което са написали Алимар клима в сайта си за отоплителната мощност 4,8 Квт, е само за кратко време,т.нар.максимална мощност.Тя не е критерий за избора на климатик.Характерното за този модел е ниската номинална отоплителна мощност-3,4 квт.Това е мощността,която може да отдава продължително време. За твоя обем мисля,че климатика е на ръба,даже е малко слаб,ако разчиташ да се топлиш напълно при -15°.Тогава отоплителната мощност ще спадне до около 2 Квт,които може да не са достатъчни за твоите 23 м2.
    Или трябва да се примириш с това и да ползваш ,ако се наложи,нещо допълнително за помагане при ниски температури,радиатор или духалка,или да добавиш още пари за по-мощен климатик,с около 4 Квт номинал.FTXS 35 G е такъв и се държи по-добре при ниски температури.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4
    #1236

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ ИНТЕРЕСУВАЩИ СЕ ОТ КАЧЕСТВЕНИ КЛИМАТИЦИ И ПРЕДСТОЯЩАТА ЗИМА.ОТ НЯКОЛКО ДНИ ЧЕТА ФОРУМА И НАЙ НАКРАЯ СЕ РЕШИХ ДА СЕ ОБЪРНА ЗА СЪВЕТ . СТАВА ВЪПРОС ЗА СЛЕДНОТО-МИНАЛИЯТ СЕПТЕМВРИ СИ КУПИХ MITSUBISHI GC25VA И НЕ ОСТАНАХ МНОГО ДОВОЛЕН ПОНЕЖЕ ПРИ -17 ГРАДУСА ЗАМРЪЗНА И СЕ НАЛОЖИ ДА ГО ПУСКАМ НА СТУДЕНО ЗА ДА СЕ СТОПИ ЛЕДА В ТАВАТА.ЗАТОВА СЕГА СЪМ СЕ НАСОЧИЛ КЪМ DAIKIN .OT ТЕРМОКЛИМА СИ ХАРЕСАХ МОДЕЛА S28JTNV ЗА 40 м3. НИКЪДЕ ВЪВ ФОРУМА НЕ ПРОЧЕТОХ ОТЗИВИ ЗА ТОЗИ МОДЕЛ(МОЖЕ БИ Е НОВ МОДЕЛ НЕЗНАМ)ЗАТОВА АКО НЯКОЙ ИМА ВПЕЧАТЛЕНИЯ ОТ НЕГО,НЕКА МИ ОТГОВОРИ.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1237

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    http://www.daikinaircon.com/catalog/...ndex.html#05_2
    Моделът е за японския пазар, от базовите модели е за там, но е добър и тих.
    Пак заповядай!

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4
    #1238

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    ОТ САЙТА ,КОЙТО СИ МИ ПОСОЧИЛ ВИЖДАМ, ЧЕ КЛИМАТИКА Е НА 200V ,А НЕ НА 220.ЩЕ ИМА ЛИ НУЖДА ОТ ТРАНСФОРМАТОР ИЛИ НЕ.ЩЕ ИЗДЪРЖИ ЛИ НА НАШЕТО НАПРЕЖЕНИЕ(ЗАСИЧАЛ СЪМ И 250V) ОСВЕН ТОВА,ЗА РАЗЛИКА ОТ ТЕРМОКЛИМА,КЪДЕТО Е ПОСОЧЕНО ЧЕ Е ЗА 25к2,В ЯПОНСКИЯ САЙТ Е ПОСОЧЕНО 15к2,НА КОЕ ДА ВЯРВАМ? НЯМА ЛИ ДА СЪМ НА РЪБА ПРИ -15 ГРАДУСА ? ЩО Е ТОВА ТАТАМИ?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1239

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Писането с главни букви означава,че викаш по нас. Така ли е?

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1240

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    DIANSKI39 То при такава зима при теб -17( в моя град дори и през ноща по-малко от -8 не е било) по-добре вземи daikin FTXS35 4kw.отоплителнамощност и 2.55кв отоплителна мощност при -10 градуса (2кв може би при -17 -20 градуса)за същите пари като този който си посочил.Ако ти се струва малко за 400-500 лева повече вземаш daikin FTXS42 - 5.4 кв. отоплителна мощност, а при -10 градуса дайкин му дават 3.45кв. отоплителна мощност.Предполагам, че при -17-20 каквито температури има при теб ще е около 3 кв отоплителнаta мощност.Аз за спалнята ще се топля тази зима с дженерала в подписа ми- но е по шумен от дайкините.При мен надделя плазма филтъра и цената(макар че имах много големи колебания между него и дайкина FTXS42).Сега може би бих взел FTXS 42-защото не са ми проблем 400-500лева за разлика отпреди 2.5 месеца, когато цената си каза думата

    П.П. очаквам обвинения от една част от другите членове на форума че ти препоръчвам толкова силни климатици- те и без това казват че съм преоразмерил климатиците и за двете ми помещения, но по-добре така отколкото като теб. Не забравяй че препоръките в повечето случай са за външни температури -5-7 градуса и ако си недоволен отговора е вземи си по-силен климатик, тоест ти сам си си виновен, че си купил по-слаб климатик-те само те съветват-решенията ги взимаш ти.За такива случаи си спомням една римска сентенция н а повече от 2000 години- contra factum, argumentum non valet- перефразирано за твоя случай -когато през зимата ти е студено много важно, че някой който те е посъветвал имал пред името си инженер или някаква друга титла или бил еди какъв си специалист-тя(титлата) така или иначе няма да те стопли(буквално сентенцията значи: когато фактите говорят всякакви аргументи/доводи са безсилни).То когато колата се обърне пътища много-всеки дава съвети какво е могло да се направи преди това, за да не се обърне-акълии дал господ.Моята професия е такава, че в една част от работата ми искам или не постоянно се сблъсквам с най-различни забатачени случай и най-гадното за клиента е че тези които са го забатачили продължават да го гледат в очите и да го лъжат( в някои слуай не лъжат-те просто не са наясно и лъжат първо себе си и си вярват).И да ти е по-силен климатика това няма да е проблем при по-слаб обаче-замръзвания, не може да отоплява и други такива.Моите климатици съм ги смятал горе долу за температури -10 до -15, но при такъв запас ако нямат автоматична защита съм убеден, че ще вършат работа и до -19, а при по ниски температури- каквото сабя покаже. Преди да избереш и купиш климатик виж отзивите за него и прецени по отзиви и работата свършена до момента коя фирма може да ти свърши работа.Всякакви други аргументи че някои си бил инженер и много разбирал или имал еди каква си титла са фукни и реклама.На такова сме се наслушали.УСПЕХ с избора.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #1241

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Изтрит

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1242

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    За 40 м3 тази 28-ца на Дайкин е предостатъчна, какво го наплашихте човека! И по-добре с траф, те си знаят момчетата.
    Да си призная, не бях обърнал внимание, че е на 200, а не на 100 V. Рядко климатик от ниските мощности е на 200 V в Япония, но има и такива и е хубаво да се чете преди да се включи в траф за 100

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #1243

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Изтрит

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #1244

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    Oтносно DAIKIN FTYN50F/RYN 50 - разбира се, че е конвенционален! С много добри характеристики, които не го правят инверторен.
    И струва колкото за конвенционален!
    Различава се оптично от инверторния си събрат по това, че вътрешното тяло на конвенционалния няма "Око", а външното тяло - практически разполага с компоненти като инвертор и стартира като инвертор - без пиково натоварване.
    Обаче, няма нищо общо с плавно модулиране на честотата на компресора, което именно - откъдето и да го погледнеш, си е един обикновен конвенционален модел. Наистина, много добър при това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #1245

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка

    За 40м3 FTX S 35 G ми се вижда голям.Аз ползвам FTX S 25 G в 43м3 , и при температура над 0*C започва да работи като ON/OFF.
    За какво му е толкова мощен - да работи като конвенционален ли? Или за да даде още 350 лв. отгоре ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе