Страница 5 от 26 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 388
Like Tree1Одобрявам

Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #61

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    biro, все пак за да си сигурен че не е от леда, трябваше да го изключиш докато наливаш водата. Докато работи, перката отнема голяма част от топлината и, която би помогнала за доброто размразяване.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    58
    #62

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Близо два месеца от както тези прословути Дайкини се зверят , нямаме миг спокойствие.За кой ли път говорих с техниците , но вече за радикални мерки .Ако трябва да разглобяват външните тела , компресор или тампоните му да подменят не ме интересува -искам спокойствие, че ми идва да ги потроша преди да ми се свършили нервите.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #63

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov
    биро, можеш ли да запишеш и другия дайкин как работи за да имаме база за сравнение, аз също имам сиеста, верно че и тя боботи на определени обороти но не е така, а за лед в тавата е абсурд. откакто е монтиран на 21.12.2009г. въобще лед не е имало в тавата, чиста е все е дно е пролет
    https://www.youtube.com/watch?v=3fv4cJNpn48 сложих фотоапарата върху корпуса на климатика като разчистих снега, както направих и с другото видео. Щом се чуват кучетата на вън смятай колко е тих. В стаята изобщо не се чува външното тяло, само звука от лек бриз. Нищо общо със Сиестата.

    Redasi, и на мен ми идва да го потроша този бучащия. Тази нощ ходих да го изключа защото в спалнята също се чува как вибрира..

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    58
    #64

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    В момента околната температура е над 0 или около +2.Зададени са на 25 градуса климатиците и се чува този брум , макар че е малко по-слабо при отворени врати.С два климатика Хитачи на мои познати , които са зададени през цялата зима над 26 градуса няма такова нещо , въпреки че климатиците би трябвало да се тормозят, т.к. са отворени вратите.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #65

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Току що влязох в кухнята и шума от климатика едва се долавяше.... но това е защото аспиратора беше пуснат. Е съгласен съм климатика ми е тих в сравнение с аспиратора

    И тук температурата навън се повиши до -2 и вибрациите отслабнаха даже почти изчезнаха. Да кажат специалистите защо при ниски температури дайкина тресе и необходимо ли е да му инсталирам духалка до външното тяло да му е топло през зимата?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #66

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Лед под компресора.Викай ги да го отворят и сам ще се убедиш. Имаше едни Тошиби с кечета под компресора и като се напояха с вода,след замръзване ставаха същите.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #67

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    След продължително къпане с топла вода се оправиха нещата, ще видим през нощта като стегне студа как се държи.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #68

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Да не е различна формата на тавата на ARXS външните тела? Или тампоните на компресора да са други?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #69

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Тавата не е. Виж,за тампоните не знам...А пък ти ми даде една идея....То ако се има впредвид,че е правен за Италията,да не би да са монтирали тампони,които при наште -15,-20 гр да се втвърдяват?
    Биро,явно проблема се изясни.Въпроса сега е този,че няма начин да събира лед под компресора,ако наклоните са правилни.Ти ли ги мери или се довери на монтажниците? И ако ти си ги мерил,имай впредвид,че даже 5 мм разлика в двата края сават "резултат" като при теб.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #70

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Точно това ми беше мисълта. Знам ли... всичко може.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #71

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    При следваща възможност ще подменя оригиналните с такива от G серията.И ще дам отзиви веднага.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #72

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Наклона не съм го мерил щото не знам как. Тампоните на компресора е възможно да се втвърдяват при много ниски температури, но изглежда колегите с G серията се оплакват от същия проблем. Явно има значение за къде е правен модела. И от тук на там кво правиме? Сутринта се обадих във фирмата казаха ще пратят техник още никой не е дошъл, ще взема да си лягам - не мога да го чакам повече че ми се доспа

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #73

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Е, ако не е дошъл до сега, едва ли ще дойде днес.
    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Тавата не е. Виж,за тампоните не знам...А пък ти ми даде една идея....То ако се има впредвид,че е правен за Италията,да не би да са монтирали тампони,които при наште -15,-20 гр да се втвърдяват?
    Не мисля, че има някаква разлика между ATXS и FTXS-D, където и да е по климатика, даже и по тампоните.. Всяко производство на какъвто и да е модел е придружено със страшно много документация, спецификации, сервизни, инструкции за монтаж, упътвания за употреба и това на всички европейски езици. Включва и пренастройки на всички машини по поточните линии за нов модел, така, че много по-евтино е да се зададе производство на модел, който вече е произвеждан.
    ATXS се продаваха и 2008г пролетта, както и тогава, така и 2009 г се продадоха хиляди бройки в Б-я. Вярно е че 2008/2009 г зимата не беше много студена, но не съм чувал за проблеми.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #74

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Цитат Първоначално публикувано от vclima
    Е, ако не е дошъл до сега, едва ли ще дойде днес.
    vclima, не схващаш ли иронията?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    58
    #75

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Аз все още не съм заспал! Прочетох коментарите, които ме заинтересуваха.ДАЛИ ПРОБЛЕМА Е В ТАМПОНИТЕ?В този момент когато пиша при външна температура около 0 гр. , за първи път от дълго време зверовете се укротиха( не се чува бръмчене от външните тела) и вероятно ще спим спокойно.Мирът дойде и в нашият дом.Кога ли ще свърши зимата?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 26 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 18
    Последно: 06-04-14, 15:51
  2. Сравнение на тавите на външните тела на климатици
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 89
    Последно: 17-02-12, 16:16
  3. За външните тела на климатиците
    От dragozow във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 24-12-11, 22:48
  4. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 14:11
  5. Наклон на външните тела ?
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 17-06-10, 14:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе