Страница 6 от 26 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 388
Like Tree1Одобрявам

Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    6
    #76

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Първо здравейте на всички, от няколко месеца чета форума и научих доста интересни неща . Проблемите с вирациите и бученето и при мен ги имаше още с поставянето на климатика. По думите на монтажниците "тампони не ти трябват, няма да ти слагаме, те се слагат на доста по-евтините климатици" Та така климатика ми не е дайкин, въпреки че много се чудих дали да купя дайкин или фуджитсу, но шумовете са подобни. И при мен се появяват на точно определени обороти, тогава започва буботенето, ако намаля или ако засиля климатика изчезват. При мерене с уредче и на мен, като на колегата по-горе се появат при консумация от 460 до 480 вата. Реших си проблема с тампони, обаче с един комплект не стана. Първо сложих един комплект точно на крачетата на климатика и имаше малък ефект, но самите тампони са здрави и за по-тежки машини, затова след 1 месец сложих още един комплект и всичко заспа няма и помен от вибрация и буботене. При моето положение както се вижда климатика с височината си успява да натовари долните (вътрешните) тампони.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #77

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Впечатляваща конструкция! Но можеше да опиташ и с друг вид тампони.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    6
    #78

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Някъде по темите из форума видях да се препоръчват точно тези. А другите в магазина са доста мънични, съответно с доста по-малко гума в тях и немога да си представя как биха абсорбирали вибрацията. На стискане тези тампони въпреки че са за повечко килограми ми се сториха най-меки. Не ми харсва много как изглежда климатика по този начин, но поне вече и нощем не се чува

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    58
    #79

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Аз също съм поръчал тампони , които трябва да са меки.Ще ги пробвам на едното външно тяло ,за да разбера дали стават.В момента външните тела са с тампони , които изглеждат твърди .Ефекта от тях е почти никакъв.На снимката е от тези , които са монтирани в момента.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #80

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Redasi, пробва ли да наливаш гореща вода на климатика? При мен се оправиха нещата, но сега е +3 навън та може и да не са се оправили.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    30
    #81

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Моят ATXS25E е без тампони, въобще не бучи и се държеше подобаващо в големия студ, класа над Фуджитсу и Панасоник ..., проблема ви е някъде в монтажа момчета, не заблуждавайте хората че са лоши машини. Проверете си наклоните на външните, и дали са добре фиксирани тръбите. При новото ми Фуджитсу 12 LGC с тампони, тръбите не са вкопани в стената а са външен монтаж и жуженето от компресора се чувства усезателно.
    Температурата в ноща когато снимах Дайкина беше някъде към -15 гр.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    30
    #82

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Вътрешно тяло!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    30
    #83

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Температура в стаята!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    58
    #84

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Redasi, пробва ли да наливаш гореща вода на климатика? При мен се оправиха нещата, но сега е +3 навън та може и да не са се оправили.
    Писал съм преди ,че тавичките бяха напълно почистени от техниците , както и имаше дни с температури над нулата.Тогава бе всичко ОК.Но когато температурите паднаха драстично се започна познатата история.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    58
    #85

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Сега при тези околни температури над нулата се чува понякога шум от компресора като нагнетява.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #86

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    toko, кога си купувал твоя атхс? Да не би да съм уцелил дефектната партида. Тази сутрин пак почна леко да тресе, пак наливах топла вода във външното тяло. През нощта валя и сутринта имаше буца лед отзад долу.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    30
    #87

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Преди има няма три месеца.Аз на моя въобще не съм откачал тръбата на конденза на външното тяло, дори и при замръзнал отвор пак се размразява и няма помен от лед в тавата, но външното е монтирано с лек наклон, като компресора е във високата част, може заради това да не събира лед под него. Но въпреки всичко си работи отлично, долавя се леко жужене вътре в стаята когато вдига обороти но според мен това е нормално!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #88

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Купих нивелир и замерих. Има лек наклон надясно и напред, това нормално ли е? Температурата навън падна около -1 и започна да вибрира леко въпреки че го поливах с гореща вода одеве, предполагам че като стане -10 пак ще започне земетресението. Още чакам техника дето ми обещаха вчера.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #89

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Ами не е добре, ако надясно е към компресора (не те знам как го гледаш). Трябва да е или идеално нивелиран или по-скоро да има наклон назад към топлообменника и съвсем лек към противоположната на компресора страна.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #90

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Не е нормално Биро.По принцип са ми казвали,че трябва да има много лек наклон назад към отвора на конденза.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 26 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 18
    Последно: 06-04-14, 15:51
  2. Сравнение на тавите на външните тела на климатици
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 89
    Последно: 17-02-12, 16:16
  3. За външните тела на климатиците
    От dragozow във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 24-12-11, 22:48
  4. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 14:11
  5. Наклон на външните тела ?
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 17-06-10, 14:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе