Страница 6 от 115 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #76

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    sunnu79, с такъв режим на работа само събота и неделя- забрави. Ще разкажеш играта на машината, от 5 до 20 гр ще му трябва доста време работа с голям разход на ток. Моят съвет е- търси климатик който има функция да поддържа около 10 гр темп докато те няма.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #77

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от sunnu79
    Здравейте,

    Предстои ми смяна на климатика и искам да Ви помоля за съвет. Става въпрос за къща с южно изложение, с PVC дограма,на скоро ще слагам и изолация, ползвам я само събота и неделя. Искам да си сменя климатика на 1вия етаж, които досега отоплявах с Panasonic 12ka инвертор - Малайизийски, но се оказа че е много малък за това помещение, което е около 35-40 кв, но има и стълби към 2рия етаж и там е висок тавана. Чудя се между Daikin comfort FTX60G/RX60G или FTX71G/RX71G защото искам да отоплявам и коридора и банята, общо стават около 45кв.м. и 126куб.м.

    Първо искам да попитам каква е разликата между FTX71GV/RX71GV и FTX71G/RX71G

    По спецификация FTX60G/RX60G го дават до 55 м2 (143 м3) , в които параметри по принцип влизам, но се чудя за TX71G/RX71G защото като влезна петък вечер температурата на къщата вътре е около 4-5 градуса,а искам максимално бързо да се достигнат около 22-23 градуса.

    Също ме интересува, ако някои има представа колко лева би ми излязло отоплението с тези климатици и при тези условия, защото ме притеснява че са клас В/С и това ми звучи доста стряскащо.

    Ще бъда благодарна за всякакви мнения и препоръки.
    Лека вечер на всички.
    За градуси нищо не пишеш.Какво разбираш под "затопляне" 20 градуса, 26 градуса или ...

    Иначе 71-цата ще ти свърши работа и мисля че може да му зададеш да поддържа 10 градуса, но дори и да не е постоянно пуснат, все пак това е един от най-мощните и качествени битови климатицим и няма дас има проблем.

    Що се отнася д о клас "Ц" или "Б" еми все пак едва ли ще намериш нещо по-добро н пазара, а ако отопляваш 10 дни в месеца предполагам, че сметката за консумацията н аклиматика ще е около 40 лева до 55 лева, но консумацията зависи както от поссържаанта вътре температура така и от външната температура.Не е все едно 10 дни да поддържа 22 градуса или същия период, но 25 градуса.Зависи също и от външната температура едно е 5 градуса, друго е -5 градуса отвън...

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    2
    #78

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Същите като на комбинацията за България!!!


    Защо тогава фирмите вносители на дайкин в българия предлагат FVXS35F/RXS35G,и еднакви ли са външните тела RXS-J RXS-G след като са от различни серии. Доколкото знам RXS35G е серия professional.


  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1
    #79

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    http://vbox7.com/play:760c9814 без коментар

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #80

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    мостров,така представен клипа не доказва нищо.какъв е климатика,оразмерен ли е правилно,има ли нужното количество фреон и мноооооооого други неща.която и машина да е ,ако се експлоатира неправилно би работила некоректно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #81

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    mostrov, до това положение може да бъде докаран всеки един климатик и тук марката не е от никакво значение. Не се разбира какво искаш да кажеш изобщо с това видео.
    От по-скъпите (така наречени маркови климатици) рядко се срещат замръзнали и при всички това е следствие на някакви технически проблеми (в това число влиза и монтажа) или климатика не е работил докато през това време е бил напълнен от вятър с мокър сняг и вятър или просто студ го е стегнал. Връщаш се отнякъде , пускаш го и той не тръгва. При това положение технологията и марката нямамт никаква вина. Ако беше оставен да работи нямаше да замръзне.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    8
    #82

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте. Време е и аз да дам мнение за климатиците Дайкин. FTX71, монтиран в 26кв.м. хол. Отначало се притеснявах че ще е малко шумен, но няма такова нещо. На авто шума е съвсем нормален. Разбира се на максимална мощност шума от въздушната струя се увеличава доста, но пък няма такъв кеф. Блъска яко жега, чак не може да се стои. Все едно влизаш в някой магазин, и отоплителя над вратата те обдухва. Паразитни шумове не съм забелязал до сега. Външното тяло е много тихо. За да разбереш дали работи компресора трябва да го бутнеш. Въздушната струя го заглушава. Със спадането на температурите, не съм забелязал шума от външното да се увеличава. Вътре в къщата не се чуват никакви шумове от външното. Монтирано е без тампони. При размразяване няма пукания от вътрешното. Не мога да разбера дали дефроства или спира по температура. За да разбирам трябваше все да излизам навън. Но ми писна и сложих едно електронно електромерче. С него е друго. Като спре, гледам-има ли консумация около 600-700вата, значи размразява. Климатика се оказа много мощен за стаята, но не ме бърка защото отворох навсякъде и отоплявам почти цялата къща, 160кв.м. До нула градуса външна, и 24-25вътрешна, гори около 600вата. Сутрин в 05 00, външна -14гр. съм го засичал да гори 3кв. Температурата си потдържа каквато му зададеш. Време за дефрост. Вратът ми се изкриви да гледам електромерчето дали обезскрежава или спира по температура. В общи линии, дефроства когато си иска но не по често от 50мин. и по дълго от 5-7мин. Сега лошите страни. Питата след размразяване е идеално суха, но ми се запуши средният отвар за оттичане на водата, който е и най-ниско. Това стана Януари. Излях 2 литра гореща вода и се оправи. След около 10 дена отново се запуши, но повече не съм се занимавал. Хубавото е че другите два отвора са точно на 3-4 милиметра под питата, и нямат шанс да се запушат. Видях че от там се оттича всичко и не съм се занимавал. Като цяло съм много доволен. За сравнение с двата ми конвенционални, и дума не може да става. Булката вика да сме вземели още един, на въпроса ми къде ще го сложим, отговори-ей така да има, докато не били свършили. За мен това е най-голямото признание че климатика топли, а щом жените са щастливи, щастливи сме и ние .

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #83

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    71-ца за 26 квадрата хол? Направо един VRF да беше турнал за по-сигурно

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #84

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    http://www.perfectcomfort.eu/downloa...ial_LowRes.pdf ето го новия каталог на ДАЙКИН, има нови модели на ПРОФЕШЪНЪЛ FTXS....J са ги кръстили, обаче шума се е вдигнал на 28 дб на отопление.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    4
    #85

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте,

    Колебая се между:
    1. FVXS35F - http://v-clima.com/prod.php?id=klima...g_podov_montag
    2. FTXS35G - http://v-clima.com/prod.php?id=klima...in_ftxs_rxs35g
    Цените са почти еднакви. Виждам, че FTXS35G е с по-ниска консумация и съответно по-висок COP. Но мен повече ме интересува комфорта в помещението - слаби въздушни течения заради малко дете. Никога не съм ползвал или виждал такъв климатик и нямам наблюдения. Иначе марката определено ще е Дайкин.

    Благодаря предварително за помощта.

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #86

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Ако има възможност за подов монтаж в стаята, отнасяй подово-стенния модел FVXS35F. С този модел ще имаш по-голям комфорт и няма да създава въздушни течения.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    22
    #87

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Относно подовия климатик е прав колегата, ако обаче детето е малко има опасност да се катери по него и да го повреди. Това го пиша защото имам такъв случай.За това аз бих се спрял на Климатик Daikin FTXS35G / RXS35G серия Professional

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    28
    #88

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Стенния обработва много по добре въздуха в помещението, но и създава по големи течения. В комфортен режим е страхотен стуята е вертикално надолу в режим на отопление. Ако нямаш седящи места под климатика бих препоръчал стенния.

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #89

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Някой има ли повече инфо за този модел: AN40LRPJ URURU SARARA 2010 NEW

    http://www.clima-services.com/bg/kli...-sarara-novo-/

    Сякаш удря в земята всичките си "конкуренти" в този клас?!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #90

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Модела е за Япония на 200 волта и е от миналата година. Та в този си клас е супер, но UDR на Тошиба е по-добър като параметри.

    П.П. Като поразгледах и другите флагмани на японските марки, Панасоник, Шарп, Хитачи също предлагат по-добри или на неговото ниво модели. Дайкин всъщност в Япония никога не са били най-добрата марка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 115 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе