Страница 7 от 115 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #91

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Мен ме впечатли това, че въздушният поток може да се направлява в четири посоки едновременно. Ето данните от rakuten.com:



    44 килограма външно тяло срещу 37 за 402UDR. 6,3 номинал на топло срещу 5 за UDR-a. Дайкина отвява Тошибата отвсякъде.

    http://item.rakuten.co.jp/airmatsu/an40lrpj/

    http://item.rakuten.co.jp/airmatsu/ras-402udr/

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #92

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Щом ти е на сърце го вземай бе, какво си седнал да се допитваш до папагали. Смяташ че с това чудо може да сбъркаш ли?

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #93

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Засега само оглеждам. Досега се коментираше само УДР-а, отвреме-навреме justify пускаше някоя Нокриа от ракутен.ком За това чудо никой не е споменавал. Добре е да има база за сравнение.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #94

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Че как очакваш да го хвали някой в този форум, не виждаш ли че там пише Дайкин?! Пък бил той и японски.

  6. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #95

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Аз затова съм във форума, драпам със зъби и нокти за Дайкин и Хитачи. Както виждаш, всичките ми постинги са подкрепени с факти и давам само проверена и надеждна информация.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #96

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Добре си се ориентирал - лятото и преходните сезони Хитачи (що да хабим Дайкина, лятото всички се справят, даже и Хитачи), дойде ли зимата спираме Хитачито и пускаме надежданата машина.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #97

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Аруба общите характеристики на Тошибата са по-добри и APF му е по-висок и минималната консумация е много по-ниска от на дайкина, а външното тяло е по-тежко заради допълнителният модул. ECCJ имат сайт можеш да го разгледаш и тогава давай "компетентни" оценки. А за съжаление общото между твоите машини и японският им събрат е само в името.

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #98

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Аруба общите характеристики на Тошибата са по-добри и APF му е по-висок и минималната консумация е много по-ниска от на дайкина, а външното тяло е по-тежко заради допълнителният модул. ECCJ имат сайт можеш да го разгледаш и тогава давай "компетентни" оценки.
    Навсякъде е с 6 APF, ако имаш предвид 281UDR - да. Той е с APF: 6,6. 55 вата разлика 45/100 в минималната консумация не ми се струва кой знае какво. 100 вата за климатик, който е 5/6,3 на охлаждане/отопление много добре даже, едва ли ще му се налага да пада на 70 вата, хората са го сметнали. Давай линкове като мен, така с празни проказки нищо не доказваш.

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    А за съжаление общото между твоите машини и японският им събрат е само в името.
    Нали знаеш, че пълно щастие няма. Затова е хубаво да постигнеш някаква хармония. Едното за сметка на другото. Има много по-важни неща от това какъв климатик имаш.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #99

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Празни приказки?!?!?! Чети Аруба, чети. Не ми се занимава с глупости, прав се за всичко.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #100

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Засега само оглеждам. Досега се коментираше само УДР-а, отвреме-навреме justify пускаше някоя Нокриа от ракутен.ком За това чудо никой не е споменавал. Добре е да има база за сравнение.
    Всеки си има критерии за подбор.Избери си критерии на които твърдо държиш да има климатика и тогава избирай.

    Моите критерии за климатик:

    I. над 2000 лева са задължително да има :
    1. Плазма филтър
    2. прахово самопочистване
    3. мощност в режим отопление +- 0.7кв в сравнение с конкурентните модели

    II. за климатик над 3000лева са задължително да има:
    1.Плазма филтър
    2. мързеливо прахово самопочистване(което изхвърля праха от филтрите навън през тръба)
    3. мощност в режим отопление +- 0.7кв в сравнение с конкурентните модели


    III. за климатик над 4000лева
    1.Плазма филтър
    2. мързеливо прахово самопочистване(което изхвърля праха от филтрите навън през тръба)
    3. дефрост цикъл, без да спира отоплението в режим отопление като на Shiki-Sai-Kan серията на саньо;
    4. мощност в режим отопление +- 0.7кв в сравнение с конкурентните модели


    Дайкин може би R серията си заслужава парите.Уруру сарарата контролира влажността в диапазона от 50% до 80%, а комфорта за човека е в диапазона от 30% до 60% влажност.Отгоре на това което знам, не се контролира влажността като се задава определен % влажност, а като се избират три предварително зададени параметъра/степени на поддържане на влажност.


    Аз лично за жилищни помещения над 20 кв.м. бих избирал панасоници/национали за нихонския пазар и по мое мнение те са единствените които имат модели които изпълняват критериите ми за климатик над 4000лв.Все пак имам едно наум с дефектните компресори на панасоника и не би ми се искало да рискувам 4000лв, но предполагам, че качеството за Япония все пак е друго, защото ако се случи в Япония ще е равносилно на смъртна присъда за климатици панасоник/национал.

    Фуджитсуту го линквам, защото е климатика с най-висок максимум отопление при еднаква консумация в номинал в сравнение с другите климатици на конкуренцията .

    Филтрите с титаниев апатит са пълна щуротия и прах в очите(подовия е с такива знаеш), а флашстриймъра след известно ползване от около 1 година започва някакво съскане и пращене което според двама от собствениците е нетърпимо и плашещо.

    Та ако се наложи и имам пари в излишък по-нататък за апартамент ще избирам между тошиба, фуджитсу и национал.Ако е казал господ да имам къща ще е термопомпа и по някой друг инверторен климатик среден клас само за охлаждане-напоследък ми харесват LG-дори имат модели с плазма филтър и такива с прахово самопочистване на доста прилични цени в сравнение с другите.



  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #101

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Както казах, на мен ми направи впечатление, че това е първият климатик който насочва въздушната струя към четири различни посоки в едно и също време. За съжаление инфото в българските сайтове, които го предлагат е много вяло. Превода с гугъл транслейт на Ракутен.ком също е едно към гьотере. А това дали развърта до 9,5, 10 или 10,5 поне за мен няма голямо значение. То е за максимум 20 минути. Повечето качествени инвертори винаги си работят под номинал даже.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #102

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Както казах, на мен ми направи впечатление, че това е първият климатик който насочва въздушната струя към четири различни посоки в едно и също време. За съжаление инфото в българските сайтове, които го предлагат е много вяло. Превода с гугъл транслейт на Ракутен.ком също е едно към гьотере. А това дали развърта до 9,5, 10 или 10,5 поне за мен няма голямо значение. То е за максимум 20 минути. Повечето качествени инвертори винаги си работят под номинал даже.
    Е виж какви малки са отворите през които издухва настрани.Основното ще е напред, назад и напред-назад.На двете страни са някакви малки отворчета-това ли е "четирипосочен" въздушен поток.
    А това, че е първият е една голяма непремерена лъжа -това ЛГ макар и далеч от него като клас е с истински трипосочен въздушен поток.Трите отвора са далеч по голями и са еднакви по размер, а не някакви 10 сантиметрови миниатюри с претенция за "отвор за въздушен поток" .

    П.П. И теб могат да те забаламосат... , няма нищо, че си гастарбайтер

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #103

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Justify + Daikin = оксиморон

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #104

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Малки-големи, сложили са хората. Като не ти харесва, си ползвай само в едната посока и това е. На подовия знаеш как е, написали са навсякъде, че може да изкара 30% от струята отдолу. Сигурно и в японските сайтове има инфо, рано или късно ще се светна.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #105

    Re:Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Здравейте,препоръчаха ми този форум като най-компетентен.Ще купувам климатик и от много мнения по форуми вече два дена ме заболя глава....Ориентирала съм се към марка Дайкин и по точно модел FTXN 35K/RXN 35K...Някаква информация за него,малко помощ?Ще ми трябва главно за отопление на хол 23кв.м. с една външна стена и ПВЦ дограма.Мисля да го поръчам онлайн от Техномаркет.Ето го и него:http://www.technomarket.bg/products/...xn-35k-rxn-35k

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 115 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе