Страница 14 от 41 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 605
Like Tree15Одобрявам

Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #196

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    В изходно полкожение съм . След всякакви замервания , замяна на външната електроника +датчиците ситуацията е все същата. При Т<0 дефрост на 28 мин. Зададената температура е без значение , макар че поддържам само 20 - нощем и 21 денем . Няма как да направя рекламация понеже климатика като цяло работи , обаче никак не съм доволен . Преди се топлих с 9-ка , сега с 12-ка нищо не става .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #197

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Здрасти, Dimon и аз имах абсолютно същият проблем на климатика ,четя форума отдавна ,реших проблема така.Отидох в Атаро Клима от където е закупен преди 3 месеца поговорихме си на дълго и на широко. Те знаеха за проблема и се разбрахме да ми го заменят с друг по висок клас ftxs25g,като си доплатих разликата в цената.Учудващо за мен много коректна фирма....Идват в сряда сутринта да го монтират....А моето помещение е само 14кв/м...климатика които е сега мисля ,че е като твоят ftx35j.. от -2градуса се започват дефрости на 28 мин...34...44...като траят м/у 6-10 мин....

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #198

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    моя ftx50gv е като чесовник ефрост на всеки 44 мин - но толкова си и пише в сервиса.
    последните няколко дни няма лед само си е студено и слънчево - няма промяна в държанието дефрости на сухо, но съм юг и денем го спирам.
    интересното е че няма хора да се оплакват.

    всичко си е в софта.

  5. tevtonec
    Guest
    #199

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Ако това са му параметрите "Отопление:
    1.3-3.40-4.80"...това си е чиста 9ка в режим отопление,така че повече от 15квадрата без изолация,няма как да сгрее.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #200

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Лошото при мен е , че не е купен директно от тях , а чрез посредник-магазин .

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #201

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Ако в алгоритъма на тези модели е заложено при определен температурен интервал (настройка на гр. в помещението или външна t) да дефроства по време без други условия, и това време да е само 28/44 мин., то с чиста съвест мога да кажа, че по-голяма глупост не бях чувал.
    Ще се съглася, че инженерите на Дайкин са такива малоумници, само ако някой приложи тук официалната техническа информация.

    Продължавам да мисля, че става въпрос за бъгав софт, който или не спазва всички условия за дефрост, или не управлява добре вентилатора.

    п.п. dimon, ти като си игра да местиш датчика, за момент имаше някакво подобрение. Предполагам, че си го изключил по време на местенето - от контакта ли го спря, или само от дистанционното?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #202

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Не може ли да се смени софтуера FTX-JV, с този на FTX-S? Миналата зима, като ревях на моите монтажници, че моето Hitachi 35WX8 се скъсва от дефрости, те ми предложиха да сменят софта, с този на YH6 серията. Не се съгласих, но това няма значение в случая. Предполагам, разбрахте идеята. Не знам, дали става, но ако може, що да не се опита?

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #203

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Напоследък си търся малка машинка за спалнята - попрегледал съм доста сервизни и не мога да се спра на нищо защото повечето споменават някакво време което не ми харесва.май само санйотата имали някакви други схеми за дефрост, но там не ми стигат 2к лева
    Ако някой знае модел с дефрости със сигурност не на време да ми го прати на ЛС.

    Префлашване с друг фирмуер незнам дали ще помогне - ето от сервизното на FTXS, още повече че няма никакво инфо в нета - ако някой има да пусне линк да видим как става.

    За модели
    FTXS20G2V1B
    FTXS25G2V1B
    FTXS35G2V1B
    FTXS42G2V1B
    FTXS50G2V1B
    Detail Conditions for Starting Defrost
    The starting conditions must be made with the outdoor air temperature and heat exchanger
    temperature. Under the conditions that the system is in heating operation, 6 minutes after the
    compressor is started and more than 28 minutes (20/25/35 class), 30 minutes (42 class), or 44
    minutes (50 class) of accumulated time pass since the start of the operation or ending the
    defrosting.
    Conditions for Canceling Defrost
    The judgment must be made with heat exchanger temperature.
    (20/25/35 class : 4°C-22°C, 42 class : 4°C-15°C, 50 class : 4°C-12°C)

    "new one" има ги сервизните на g и j моделите на предните страници в темата.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #204

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Струва ми се , че вентилатора на външното тяло се върти винаги с едни обороти , макар че по схема го дават инверторен...

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #205

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Аз съм забелязал при моите, че един от факторите, които определят честота на дефроста е доколко среща затруднение климатика да достигне зададената температура. При зададени 18°С през нощта дори при -10°С дефроства рядко, защото я поддържа с лекота. От друга страна през деня при зададени 25°С при -4, -5°С дефроства по-често защото му е по-трудно. Заложената логика според мен е че щом среща затруднения то вероятно това е заради заскрежен топлообменник и затруднен топлообмен.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    30
    #206

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Защо ли моя FTX25 JV размразява минимум през 40 минути?Значи ли ,че съм късметлия или е нещо друго...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #207

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Едва ли, по-вероятно е да си един от тези, за които писа Лавшо, т.е. климатика ти е правилно оразмерен.

    едит - в какво помещение е монтиран твоя?

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #208

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    estqwerty, сервизното което си дал споменава за минути в случай, че АКО всички останали условия са изпълнени, се следят последните 2: 6 мин. непрекъсната работа И (не "или") 28 мин. работа с натрупване от предния дефрост, старт и т.н.
    Преди това се казва: "The starting conditions must be made with the outdoor air temperature and heat exchanger temperature." - т.е. това е първото и главно условие за да бъде разрешен дефрост - отново напомням: то е необходимо и достатъчно за да работи машината коректно, 28-те минути са за комфорт, а 6-те за пълноценен дефрост.
    И тук питам аз, как така при малък товар и съответно необходимост от по-слаб топлообмен, това условие на 28-мата минута вече е изпълнено?!?

    Според мен софтуера или го прескача като изискване (много сериозен бъг), или топлообмена който зависи от оборотите на вентилатора е толкова лош, че дори и при малък товар се натрупва достатъчна разлика м/у външна t и t на изхода на питата.

    Първото не знам дали може да се оправи с префлашване, но е трудно доказуемо, второто може да се докаже с изкуствено подобряване на топлообмена (всъщност, ако няма подобрение от "затоплянето" значи е първото) и да се поправи с повишаване оборотите на вента.

    dimon, изключи го от контакта, задръж така приблизително толкова време, колкото стоя изключен докато си игра с датчика, включи го и наблюдавай как се държи първите няколко часа.

    п.п. rist, човека на няколко пъти спомена, че при настроени 21-22 С климатика мърка на ниски обороти, т.е. не се затруднява с поддържането им, камо ли с достигане на търсената - имай го предвид.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    30
    #209

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Единствено в сайта на Термо клима е изписано коректно за възможностите на серията FTX. Който не го е прегледал е издухал супата!FTX25 max до 15 кв.м Другаде чета за 20 кв и 60 куб.м. което е огромна лъжа!!!Затова машинката на 12кв.м работи чудесно!FTX 25 реално е 7мица а 35 е 9ка.Направете си изводите!!!

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #210

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    no one, възможно и бъг да е, на тази серия това и е първа зима, но явно не при всички модели, а само някои от JV моделите, както виждаш някои от JV-тата си работят нормално.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 41 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  2. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 14:43
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Daikin FTX35JV - струва ли си?
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 60
    Последно: 27-06-11, 20:58
  5. Fujitsu ASYA12LGC или Daikin FTX35JV ?
    От vannnnkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 34
    Последно: 28-10-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе