Страница 7 от 41 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 605
Like Tree15Одобрявам

Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #91

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Другото дразнещо на ЛГЦ-то е, че си мести клапата както той си иска и не се съобразява с моята команда.
    Такова нещо поне при моя няма. Освен в случайте на дефрост, когато се завърта надолу, клапата седи там, където е настроена от дистанционното.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #92

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Има, има. Не си го забелязъл. Това му е заложено в софтуера. Примерно ако климатика работи на охлаждане и настроиш клапата максимално надолу след определено време тя се вдига.

  4. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #93

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    На охлаждане все още не е работил. Имам го от тази есен и на топло няма грижи.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #94

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Има, има. Не си го забелязъл. Това му е заложено в софтуера. Примерно ако климатика работи на охлаждане и настроиш клапата максимално надолу след определено време тя се вдига.
    Тази защита е само на охлаждане, да не кондензира влага по клапата и да не капе, както и да не преохлажда помещението.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #95

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Здравейте!
    Забелязвам, че климатика ми /FTX25JV1B/, много лесно достига зададената от мен температура. Въпреки, че е инверторен, той доста често спира да обдухва помещението за кратко време- приблизително 5мин. Получава се един кръг - 10мин. работи и 5 мин. почива. Другият ми климатик- Кериър, почти никога не спира да работи. Възможно е да работи на минимални обороти, но все пак работи. Има и случаи в които спира, но са доста по- редки.
    Питането ми е- Не е ли излишно хабене на енергия? Проблема е, че въпреки спряното обдухване вътре, външното тяло продължава да работи. Предполагам, че това е само перката, но все пак. В инструкциите пише, че при изключване на климатика, външната перка работи около 1мин.
    Вие какво мислите? По този начин икономисва ли се повече енергия или не?

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #96

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Машината е с висок минимум, а сега имаш ниски загуби и затова изключва.Машината си има алгоритъм на работа, не е напразно хабене на енергия.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #97

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от tafkata
    Здравейте!
    Забелязвам, че климатика ми /FTX25JV1B/, много лесно достига зададената от мен температура. Въпреки, че е инверторен, той доста често спира да обдухва помещението за кратко време- приблизително 5мин. Получава се един кръг - 10мин. работи и 5 мин. почива. Другият ми климатик- Кериър, почти никога не спира да работи. Възможно е да работи на минимални обороти, но все пак работи. Има и случаи в които спира, но са доста по- редки.
    Питането ми е- Не е ли излишно хабене на енергия? Проблема е, че въпреки спряното обдухване вътре, външното тяло продължава да работи. Предполагам, че това е само перката, но все пак. В инструкциите пише, че при изключване на климатика, външната перка работи около 1мин.
    Вие какво мислите? По този начин икономисва ли се повече енергия или не?
    Toва , което обясняваш при каква външна температура става . Към +5 градуса ли ? Ако е така е нормално . Нямаш проблем , не губиш никаква енергия , дори тогава COP-а е максимален .
    Самият модел има висок минимум , за сметка на което пък има нисък максимум . Моделът не е добър ! Също така е презастрахован на 300% от замръзване. ...имам подобен , само че е 35 .
    spas.slavchev одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #98

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    Toва , което обясняваш при каква външна температура става . Към +5 градуса ли ? Ако е така е нормално . Нямаш проблем , не губиш никаква енергия , дори тогава COP-а е максимален .
    Самият модел има висок минимум , за сметка на което пък има нисък максимум . Моделът не е добър ! Също така е презастрахован на 300% от замръзване. ...имам подобен , само че е 35 .
    Благодаря ти за отговора. Да речем, че максималната отдавана мощност ме устройва. За цена 1300лв, каква е минималната консумация, която можех да получа с избора си на друг климатик?
    Поздрави

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #99

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Maлко развитие по темата за дефроста ...
    Не писах дълго понеже чаках да паднат температурите под нулата.
    Направих малък "чип тунинг" на моя FTX35JV1 , който под нулата започваше дефрост на двадесет и няколко минути.
    Измених показанията на термистора на топлообменника на външното тяло с 4 градуса в положителна посока , т.е. да показва примерно вместо (-4) .... -0 градуса. Резултатът е окуражаващ - периодичния дефрост на време сега започва чак от -4 градуса . Става дума за сухо студено време. Имах възможност да наблюдавам и много дефрости при температури над нулата , но във влажно време : външното тяло се опакова добре в сняг и се размразява когато вече няма пролуки. Страничният ефект е , че малко се удължи времето за дефрост - около 10-12 мин , но пък се размразява само когато е нужно.
    При температури под -4 градуса започва пак дефроста на време , макар и да няма грам скреж . Тази нощ другият ми климатик -Панасоник не направи нито един дефрост .Температурата стигна до -9. Дайкина правеше през 25 мин , но след като Т падна под -4 . За мен това имаше доста поучителен ефект.
    Въпросът е дали си струва да се"поизлъже" още малко термистора ( примерно с 6 градуса, а не с 4 ) , за да държи още малко на студ или не си струва ?
    Наблюденията продължават !

    п.п. като сме се родили тука и не можем да си връщаме стоките , които не ни харесват - какво друго остава !!!! Поздрави!
    spas.slavchev одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #100

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Да не стане фал при температури между 0 и -4 и висока влажност.Тогава събира най-много скреж и лед.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #101

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Според мен с "лъженката" не трябва да се прекалява за да не се "забави" прекалено много дефроста когато обледи. Що не пробваш с термистор вместо с резистор за да получиш нелинейно "лъжене" - идеята ми е като е "топло" (малко под нулата) да го лъжеш с повече (да повдигаш температурата повече за да не включва дефрост) от колкото когато е -10 (тогава да го лъжеш че е -9). Може и резултата да е негативен но знае ли човек...
    П.С. сега като се замисля май Еди е прав - по добре е да го накараш да дефроства често когато -5 +0, и да го прави рядко когато е -10...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #102

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Бдял съм с часове за да следя . Точно когато се загладят процепите на топлообменника , скрежът излиза с 2,3 мм от ламелките и се дефроства . Преди това се размразяваше без дори се натрупа"сняг" .
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1296041589[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    ......по добре е да го накараш да дефроства често когато -5 +0, и да го прави рядко когато е -10...
    Идеята е добра , но трябва да направя цяло алтернативно управление примерно с PIC , пък нещо не ми се занимава...

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #103

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Ами незнам защо така ти работи ftx-са.Снощи в София си беше студено,но въпреки това при мен нещата са коренно различни.Дефрост почти никакъв.Сутринта беше в скреж целия,но работеше доста тихо.Даже вечерта,като го намалих спря-почна on-of работа извесно време.Ако и доктора сподели как е бил неговият ftx,ще имаш пак добро инфо за серията KOMFORT.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #104

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от ferdi
    Ами незнам защо така ти работи ftx-са.Снощи в София си беше студено,но въпреки това при мен нещата са коренно различни.Дефрост почти никакъв.Сутринта беше в скреж целия,но работеше доста тихо.Даже вечерта,като го намалих спря-почна on-of работа извесно време.Ако и доктора сподели как е бил неговият ftx,ще имаш пак добро инфо за серията KOMFORT.
    На колко градуса е бил настроен вътре, колко градуса е било навън и в какво помещение-квдратура/кубатура???
    апартамент или къща???

  18. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #105

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Според документацията за дефроста не може да се излъже лесно машината. Аз мисля, че трябва да се пробва с твърда стойност -да се имитират +5градуса температура -колкото килоома са по таблицата. Възможно е тогава добитъкът да започне да обескрежава по подусловие 1- температура на въшен топлооменник -12градуса. Но не е много сигурно, защото всичко е комплекс от условия и ако се разбута един параматър влияе на друг и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 41 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  2. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 14:43
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Daikin FTX35JV - струва ли си?
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 60
    Последно: 27-06-11, 20:58
  5. Fujitsu ASYA12LGC или Daikin FTX35JV ?
    От vannnnkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 34
    Последно: 28-10-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе