Страница 8 от 41 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 605
Like Tree15Одобрявам

Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #106

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Към ferdi :

    Става дума , че FTX25JV и FTX35JV при Т<0 градуса започват дефрост на време- 28 мин. Ако твоя е подобен - FTX ...направи му едно наблюдение , ако обичаш при минусови температури !
    Мой близък има FTX25GV- същата работа...

  2.  
     
  3. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #107

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    И аз не знам защо е така, но е факт. Аз съм чел документация на модела FTX35/GV- това е моделът 2009 година и там пише 44минути(дано не греша), а не 32 минути.(според arcon.ru), а при вас пък на 22минути.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #108

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    "ya ", ти за коя документация за дефрост говориш ? сподели плз ! в оригиналната на модела има само 2 изречения и една диаграмка с оборотите на мотора при размразяване.За градуси няма и дума ...Прати ми я на ЛС , ако обичаш !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    30
    #109

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Моя FTX 25JV прави дефрост през интервали от 40 мин. нагоре като времето не е постоянна величина.Сега при -5вън на 21 вътре и вентилатор на AUTO не е размразявал вече 1h 50 min. Когато го прави е за 8 мин.Преди 2 дена когато валеше сняг размразяваше 12мин.Външното тяло е на югоизточна стена . Убеден съм че не размразява по зададено време а от условията в които работи!

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #110

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Това ли е за GV моделите?

    Пак 28 мин. Взе да става работата като в онези два филма 28 дни / седмици

    Тук има описание на термисторите и кои за какво е поне. Голям е файла не мога да го кача тук.

    Седя и си мисля дали всички датчици да си по местата, огледай вътре в външното тяло ако имаш достъп - щом си почнал да поиш по него вероятно си хвърлил един поглед вътре . кашоните виждат много бой докато стигнат до монтаж, може някой сензор да е изкочил от мястото си или да няма контакт.

    Ето и какво пише за термистора на вътрешното тяло :
    4. During heating, the indoor heat exchanger thermistor is used for detecting disconnection of
    the discharge pipe thermistor.
    When the discharge pipe temperature becomes lower than the indoor heat exchanger
    temperature, the discharge pipe thermistor is judged as disconnected.
    The indoor heat exchanger thermistor is also used for preventing abnormal high pressure.
    има и какво става с този дисчардж тубе термистор ако се приеме за изключен какво става но там се оплетах много вече. Хващам че системата се изключва ако 5 пъти не се напаснат двата датчика - на страница 42 е.



  7. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #111

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    dimon-e,довечера да кажем да се засече от 7 до 10h, става ли?
    Както предишното замерване,ако си съгласен.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #112

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    С датчиците нищо няма да постигнете алгоритъма е в епрома. Аз на моята мидея MSF6-12AR конвенционална замених програмата в епрома с такава от друг модел и преди размразваше на 45минути за 10мин сега на 70 и трае около 6мин.

  10. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #113

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    С лъжене а датчици понякога се постигат чудеса, аз примерно съм бил свидетел на подобни. Иначе документацията която аз съм виждал ще я намеря при първа възможност, най- рано понеделнк.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #114

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    днес гледам моя ftxs 20 d и тои размразява на 22 мин. градоси вьн -4 питата напьлно суха

  12. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #115

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Аз мисля че трябва да се излъже датчикът на вътрешния топлообменник( но незнам как) за да се избяга от подусловие 3 на условие 2 за обескрежаване (проверка дали температурата на вътрешния топлообменник намалява 6 пъти на всеки 10 секунди......или нещо такова). Тогава бихме отишли на условие 4 а то е свързано с по дълго време работа на компресора. Освен това климатика трябва да се използва на 1-ва скорост на вентилатора, 22, 23, или 24 градуса настройка, и да не се изключва а само да се намалява но не под 20 градуса примерно

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #116

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    дали се увеличава разхода на тока с тези чести дефрости те траят най много 5 мин.

  14.  
     
  15. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #117

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Не , защото са кратки и на малък ток

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #118

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    Не , защото са кратки и на малък ток
    не са на малък ток - оборотите са максимални почти...И на 4 вентила му се разказва играта най-вероятно...Освен това докато размразява - стаята изстива и после компресора тръгва да се развърта яко след дефроста. Мое мнение е , че софтуера на дефрост не е подходящ за нашия климат.


  17. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #119

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    Не , защото са кратки и на малък ток
    при мен дефроста е на окол 650 вата консумация - ако има 2 дефроста на час за 5 мин всеки... на ден се събират 240 минути дефрост = 4 часа * 650вата = 2.6кв за дефрост всеки ден... според мен това определено не е малко.

    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    Мое мнение е , че софтуера на дефрост не е подходящ за нашия климат.
    Аз не мога да си представя климат при който да е подходяща тази логика...има-няма нужда дефрост на 30 мин работа. Какви трябва да са условията за да се налага дефрост при 0 градуса и работа на компресора на 1/4 (предполагам че при колегата едва ли дърпа повече от 400 вата при 0 градуса навънка) от максималната му мощност след 30 минути?

  18. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #120

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Между другото намерих документацията , тя касае моделите FTX25,35 GV1NB,(което е едно и също) и наистина минималната работа на компресора е 40 минути. Но и тя не е съвсем коректна, яко са копи-пействали и там от стара и предишна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 41 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  2. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 14:43
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Daikin FTX35JV - струва ли си?
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 60
    Последно: 27-06-11, 20:58
  5. Fujitsu ASYA12LGC или Daikin FTX35JV ?
    От vannnnkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 34
    Последно: 28-10-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе