Страница 15 от 48 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 711
Like Tree547Одобрявам

Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #211

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Тъй тъй, всеки чете и разбира каквото си пожелае. На 29 години съм и като написах едно време имах предвид преди 25 години, не преди две. А колко е била качествена дограмата ти ще кажеш Биро. В края на краищата няма да е зле да се придържаме към темата, за да няма после сърдити от сорта на "къде ми е мнението". Темата ужасно взе да се разводнява.. Да я преместим в клуб Оксиморон

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #212

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Това не е задачка. Сравняват се ябълки с круши. Влажността е относителна величина, зависеща от температурата и се мери в проценти. Погледнете id диаграмата. Влагосъдържанието е нещо съвсем различно! Както се различава водата от парата. Парата е невидима. Мъглата, която виждате през прозореца, не е пара. Това е вода.
    Готин отговор, само че за мен всичката влага която е във въздуха е пара и мъглата просто е по-едра пара.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #213

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Чета от одеве за влажността през зимата и се чудя защо при всички е толкова влажно. Аз от тази зима имам уред, който ми показа влажността и установих, че през зимата тя пада много дори под препоръчителните нива т.е. под 40%. За това реших да си купя овлажнител за въздух. Беше около 30 лв, но вършеше работа и вдигах влажността отново до към 50%. За това си мисля, че ако климатикът може да повишава влажността през зимата то това ще е плюс за мен.

    Само да вметна, че съм с PVC дограма, но доста стара и нищо чудно да влиза от вън въздух от тук от там. През входната ми врата на апартамента също духа зимата.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #214

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Да и при мен като отворя прозореца зимата, влажността рязко пада. Като ти чета другото мнение как климатика не се справя определено имаш проблем с помещението.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #215

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Ако навън температурите са положителни климатикът работи чудесно. Обаче като паднат примерно -2, -10 градуса и ако не му сложа вентилатора на 4-та (последна степен) и не му вдигна градусите на 31 трудно достига желаната температура.

    Тъй като обичам и лятото и зимата да ми е еднакво топло гледам зимата да направя 26 градуса. Отделно холът (около 20 м2) е свързан с една голяма дупка с кухненския бокс (около 8-10 м2). Нямам врати към коридора, който е още едни около 8-10 м2, а и отварям вратата да ми е топла и банята (4 м2). Понякога вечер преди да си легна отварям и вратата към спалнята (12 м2).

    Както казах - стига да не са големите студове климатикът се справя с всичко това, но застудее ли трябва много да го форсирам, за да насмогне.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #216

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Ако отваряте и към втория етаж вероятно съвсем няма да се справи.
    Този пост е редактиран от Mega; 18-08-16 в 19:56.
    bobovo, SPSt, popov и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #217

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Ако навън температурите са положителни климатикът работи чудесно. Обаче като паднат примерно -2, -10 градуса и ако не му сложа вентилатора на 4-та (последна степен) и не му вдигна градусите на 31 трудно достига желаната температура.

    Тъй като обичам и лятото и зимата да ми е еднакво топло гледам зимата да направя 26 градуса. Отделно холът (около 20 м2) е свързан с една голяма дупка с кухненския бокс (около 8-10 м2). Нямам врати към коридора, който е още едни около 8-10 м2, а и отварям вратата да ми е топла и банята (4 м2). Понякога вечер преди да си легна отварям и вратата към спалнята (12 м2).

    Както казах - стига да не са големите студове климатикът се справя с всичко това, но застудее ли трябва много да го форсирам, за да насмогне.
    Готин виц! Поздрави!
    KI_YOOU одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #218

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Останах с впечатлението, че колегата има FH35, защо пише обаче в темата на FTXZN ми е непонятно.

  11. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #219

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Може би ,иска да си го купи.

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #220

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Ако навън температурите са положителни климатикът работи чудесно. Обаче като паднат примерно -2, -10 градуса и ако не му сложа вентилатора на 4-та (последна степен) и не му вдигна градусите на 31 трудно достига желаната температура.

    Тъй като обичам и лятото и зимата да ми е еднакво топло гледам зимата да направя 26 градуса. Отделно холът (около 20 м2) е свързан с една голяма дупка с кухненския бокс (около 8-10 м2). Нямам врати към коридора, който е още едни около 8-10 м2, а и отварям вратата да ми е топла и банята (4 м2). Понякога вечер преди да си легна отварям и вратата към спалнята (12 м2).

    Както казах - стига да не са големите студове климатикът се справя с всичко това, но застудее ли трябва много да го форсирам, за да насмогне.
    26 градуса зимата?! Ти си за печка на твърдо гориво. Чудно ми е какви сметки за ток плащаш през студените месеци.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #221

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Гледам яко сте ме нахранили, но аз не се обиждам

    Да обясня - първо живея в апартамент, не в къща. Съответно имам външна изолация и PVC дограма. Ако не се лъжа Mega ми монтира климатика и знае какво е положението.

    Писах в темата, защото ме учуди как всички се оплакват от висока влажност през зимата, а при мен е точно обратното - доста ниска става.

    Понеже не обичам промените и сега като съм свикнал цяло лято да съм по гащи искам и зимата да съм така, за това ми трябват 26-те градуса иначе ми е студено.

    Относно сметките - лятото плащам 40 - 50 лв. Миналата година зимата стигах до около 110 - 120 лв. но тогава се греех с един слабичък конвектор в спалнята и се налагаше да спя с юрган. От тази зима имам по-мощен конвектор, които успява да поддържа 26 градуса цяла нощ, съответно спя си само с чаршаф, но сметката за тока в най-студения месец отскочи до 180 лв. Като цяло не мога да се оплача от тези сметки. За мен са в рамките на нормалното.

    Знам, че повечето хора живеят зимата на по-студено и са им странни моите навици, но аз съм си такъв - правя каквото на мен ми харесва и ми я приятно, а не каквото хората хората казват, че трябва да се прави.
    kalcheff1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #222

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Няма нищо лошо в изискванията за комфорт, но машините си имат мощности и е добре да се спазват. Няма как с грубо 4 киловата да се отоплява цяло жилище в студа. ;-)
    SPSt одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #223

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Не е лошо, че си угаждаш, но е хубаво и да си гледаш и здравето. А такива температури не са здравословни заради голямата разлика в температурите вътре <-> вън зимният сезон. Това, ако излизаш навън разбира се.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #224

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Е не е цяло жилище - спалнята реално си я грея отделно. Но може би ако беше една идея по-мощна машинката щеше да е по-добре.

    За температурната разлика спор няма, но зимата не излизам много. След работа през повечето вечери си стоя вкъщи. Ще видим тази зима как ще дойде. Може пък да пробвам да стоя на 24 градуса и малко по-облечен.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #225

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    При тези площи и условия на работа явно искаш да разбереш до кога ще издържи на натоварването въпросния климатик. Ако целта е да се скапе от ненормална работа машината значи сте на прав път...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 48 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 20:39
  2. DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR
    От ydonev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 07-03-14, 08:25
  3. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 18:20
  4. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 19:12
  5. Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI
    От prodan1234 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-11, 08:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе