Страница 12 от 33 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 484
Like Tree303Одобрявам

Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #166

    Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Това за кой модел точно, защото темата е за перфера

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    23
    #167
    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    средно по 300вата на час, което ме устройва.Грубо по 6 лв на ден с 4 климатика, което е прилично според мен за отопление на 92кв.
    Благодаря за обобщението !Вярвам ,че в силно изолирана сграда дори и да падне на 50 % консумацията ,което ме съмнява ,ще докарат около 600 W/h за 90м2 .
    Този пост е редактиран от nelinalondon; 20-12-22 в 20:46.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #168

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от nelinalondon Виж публикацията
    Благодаря за обобщението !Вярвам ,че в силно изолирана сграда дори и да падне на 50 % консумацията ,което ме съмнява ,ще докарат около 600 W/h за 90м2 .
    в силно изолирана сграда ти тря централна система... а може и с 1 климатик да стане. аз съм в слабо изолирана сграда 85м2 - 600 вата. ко изолираш ке падне.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,305
    #169

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    В силно изолирана сграда си е кощунство да си туриш духалка (климатик) !!!
    Осираш целия пейзаж.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,776
    #170

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Я кажи твоя на колко време дефроства?

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,305
    #171

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Де да го знам. Не ги следя вече.
    Две , три вечери пада под нулата и съм засякъл 3-4 дефроста. Предполагам на 4 часа контрол.
    Не мога да записвам вече. Смених лаптопа и не съм слагал ХА.
    Мина ми мерака. Духат си там, дефростват, топлят що годе......... е*ал съм им майката.
    За мен този начин на отопление е Пръдня.
    Урурута, Дайсейкаи, Зубадани, Диаманти.......... дори и термопомпа с конвектори всичко е Пръдня.
    За топлене само подово или радиатор!
    VanDan, bobivg и Deliivanov харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,880
    #172

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Направо е@а мамата на климатичния раздел .
    espace, Mega, bobivg и 1 други харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    23
    #173
    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    в силно изолирана сграда ти тря централна система... а може и с 1 климатик да стане. аз съм в слабо изолирана сграда 85м2 - 600 вата. ко изолираш ке падне.
    Е ,от там тръгна цялата работа .Дали е по-добре с 5 Перфери или с един канален .Изводът си го направих ,а моят познат да прави каквото ще .

    mimojev , явно не си бил в истински изолирана сграда ,с климатик ,в която ходиш по чорапи .

    Колкото до дефростите на Перферата -щом не са контролни на 40мин. ,за моите разбирания (ниски познания) си е добре .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    11
    #174

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Ето при мен как се държи 25ца при първите минусови температури. Отоплява стая 15.5м2 + отворена врата към коридор ~6m2 като съм го фиксирал да духа към вратата(коридора). Настроен е на 26 градуса и 2ра степен на вентилатор.
    Като гледам графиката прави дефрости на ~4часа. Но пък сутринта между 9:30 и 11 изглежда са на ~30минути.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobivg, rosswen и Deliivanov харесват това.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,305
    #175

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от nelinalondon Виж публикацията
    mimojev , явно не си бил в истински изолирана сграда ,с климатик ,в която ходиш по чорапи .
    Ко ще и по гол гъз на плочките да сме, все тая.
    Да нарина една камара пари за истински изолирана сграда и да се топля с духалка за да пестя?!? Не! Благодаря.
    bobivg и mystikalrs харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #176

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от hegys Виж публикацията
    Ето при мен как се държи 25ца при първите минусови температури. Отоплява стая 15.5м2 + отворена врата към коридор ~6m2 като съм го фиксирал да духа към вратата(коридора). Настроен е на 26 градуса и 2ра степен на вентилатор.
    Като гледам графиката прави дефрости на ~4часа. Но пък сутринта между 9:30 и 11 изглежда са на ~30минути.
    Привет, предвид зададената температура от 26С и квадратурата от 21 22 кв които топлите, 500 550в на час ми се струват доста прилични.
    Впечатление прави че дефростите стават на често при Т над О можеби нещо се ошашква алгоритъма или пък термосензора е много близо до външното тяло и отчетената температурата се повишава като мине в режим дефрост.При мен толкова на често няма но 4 часа определено не е константа.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #177

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    колко градуса поддържа при зададени 26 ? това е възтопличко по моите разбирания ,но машината в тоя режим като ( по скоро ако ) стане -12-15 ще отиде на 1 кВ консумация ( ако изобщо може да ги държи )

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    11
    #178

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    Привет, предвид зададената температура от 26С и квадратурата от 21 22 кв които топлите, 500 550в на час ми се струват доста прилични.
    Впечатление прави че дефростите стават на често при Т над О можеби нещо се ошашква алгоритъма или пък термосензора е много близо до външното тяло и отчетената температурата се повишава като мине в режим дефрост.При мен толкова на често няма но 4 часа определено не е константа.
    Да, термосензора е буквално зад външното тяло. Лятото го "прибрах" там понеже сутрин като се вдигне слънцето и го напече показваше нереалистични температури. Използвам Shelly H&T.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    колко градуса поддържа при зададени 26 ? това е възтопличко по моите разбирания ,но машината в тоя режим като ( по скоро ако ) стане -12-15 ще отиде на 1 кВ консумация ( ако изобщо може да ги държи )
    И за мен е прекалено топло но жената и детето са зиморничави и нямам избор - аз по потник и къси гащи, а те с по 2 ката блузи .
    В тази стая имам някакъв no name термометър от алиекспрес и показва 26, а предния ден без минусови температури 27. Но това е така заради отворената врата към коридора.

    Снощи ми стана интересно, че като застана на 2,5м от вътрешното тяло на перферата и на пътя на въздушната струя направо ме изгаря. А в другото помещение/я 25 ZSX (сходна квадратура + повече остъкление) нагласен на 27 и 2/3степен на вентилатор струята му не е така гореща като на дайкина. Като консумацията им към момента на теста била с +/- 50W разлика.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #179

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от hegys Виж публикацията
    Да, термосензора е буквално зад външното тяло. Лятото го "прибрах" там понеже сутрин като се вдигне слънцето и го напече показваше нереалистични температури. Използвам Shelly H&T.


    И за мен е прекалено топло но жената и детето са зиморничави и нямам избор - аз по потник и къси гащи, а те с по 2 ката блузи .
    В тази стая имам някакъв no name термометър от алиекспрес и показва 26, а предния ден без минусови температури 27. Но това е така заради отворената врата към коридора.

    Снощи ми стана интересно, че като застана на 2,5м от вътрешното тяло на перферата и на пътя на въздушната струя направо ме изгаря. А в другото помещение/я 25 ZSX (сходна квадратура + повече остъкление) нагласен на 27 и 2/3степен на вентилатор струята му не е така гореща като на дайкина. Като консумацията им към момента на теста била с +/- 50W разлика.
    Максимално съм мерил 52 градуса на шлюза с лазерен термометър.
    Предвид разхода от 500-550 вата на час би трябвало да духа топло колкото калорифер на 2ра степен.
    При -15 -20 машината не може да топлоотдава повече от ÷2кв с разход около 800вата, според таблиците ако правилно ги чета.
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 21-12-22 в 14:34.
    hegys одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #180

    Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Не би трябвало да има много голяма разлика в температурата на струята, предвид че zsx има доста по добър хардуер, не че на Дайкин а е лош. За толкова високи градуси 26 27 zsx би трябвало да работи по добре. На Дайкин а са му други силните страни, икономичен нисък минимум и т.н
    bobivg, rosswen и hegys харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 33 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin Perfera много шуми
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-24, 19:06
  2. Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R
    От cveteca във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 23-11-23, 09:51
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе