Страница 24 от 33 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 484
Like Tree303Одобрявам

Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #346

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от ktkiro Виж публикацията
    Точно акаунта и алексата с локализация България. На компютъра когато търся това умение излиза, но ми дава че не е активно за моето устройство. С Ехо шоу 5" трета генерация.
    Аз съм го качил за спорта, но не ползвам Амазон изобщо. В твоя акаунт си направи адрес в UK (вземи някой точен от Google Maps), смени го като твой актуален и се опитай да инсталираш скил-а им, намери си климатиците, които са присъединени към Onecta акаунта ти и след това си върни ако искаш българския адрес. Би трябвало да стане.

    Не си казал за интеграции в какво споделяш - вероятно в Amazon Alexa. Ето и моите 5 стотинки относно "умния дом", понеже съм се ровил повече от необходимото - това включва OpenHAB (преди), Home Assistant и HomeKit (сега) и Amazon Alexa (много отдавна) - с Xiaomi/Aqara почти всичко работи, защото са железни. По отнощение на Дайкин - до преди 1 години ползваха wi-fi адаптери В-серия, с лоално API и работеха без никаква грешка, изцяло локално с всичко, което се сетиш. От година продават моделите си със следващия модел адаптери С-серия, които нямат локално API и всичко работи (ако работи) само през облака им. На голяма част от новите модели (без най-ниския клас и новата Comfora) може с гимнастика да се инсталира и стария тип В-серия адаптер и да се ползва пак локално. Нямам никакви наблюдения от самсунг - нямам нищо тяхно освен един ТВ, но мисля че при повечето неща са през облак и това прецаква идеята за "домашна автоматизация". Все пак зависи и кой какво разбира и очаква. Дайкин последната година са здраво стъпка назад, а бяха най-напредничивите в тази сфера. Ако до 10-12 месеца не ъпдейтнат новите си контролери да поддържат Matter са просто пътници в тази област. Лично мнение.
    Този пост е редактиран от me40; 28-09-23 в 20:50.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,775
    #347

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Всеки с проблемите си. На мен мъката ми е че не може да каже правилно "баце"
    https://dox.abv.bg/download?id=7f78d79a6c# - Линк за сваляне

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    11
    #348

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Привет,

    Климатиците са 9-ки (3 броя).
    Апартамента е тухлен, добре изолиран, около 80м2 като има климатик в двете спални и всекидневната.
    КОнсумацията от 400W (на климатик) за два часа я видях от приложението и то в период на темпериране, така че най-вероятно е ОК за този период. Последните няколко дни дори не съм ги пускал , че времето е супер
    Сметката за ток, с парно, която цитирах е за студените месеци и е благодарение на : два бойлера, миялна, сушилна и 12KW електрическо котле за отопление ....

    Относно недостатъците - какво имаш предвид моторчетата на клапите? Много са шумни?
    На единият от климатиците хоризонталните клапи са малко шумни и дори с е чудя дали да не звъня да ги погледнат .... на другите са безшумни.
    Температурното задание тепърва ще видя дали има девиация, тъй като ми е още много малък опита.

    Направи ми впечатление, че телата са произведени в Турция (вътрешните и външните), а не в Чехия. Дали е добре или зле - предстои да видим, но някой ако има наблюдения да сподели.

    В Onecta има една опция в настройките за климатиците / Settings/ Advanced operations/Keep Dry - чудя се за какво точно е тя, тъй като режима Dry e отделен?

    Поздрави,
    Дани

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #349

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    На подовия ми Дайикин, вътрешното е чешко производство, външното - турско. Клапите като не се местят, какво значение има шумни ли са или не?

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #350

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Carvin Виж публикацията
    Привет,

    Климатиците са 9-ки (3 броя).
    Апартамента е тухлен, добре изолиран, около 80м2 като има климатик в двете спални и всекидневната.
    КОнсумацията от 400W (на климатик) за два часа я видях от приложението и то в период на темпериране, така че най-вероятно е ОК за този период. Последните няколко дни дори не съм ги пускал , че времето е супер
    Сметката за ток, с парно, която цитирах е за студените месеци и е благодарение на : два бойлера, миялна, сушилна и 12KW електрическо котле за отопление ....

    Относно недостатъците - какво имаш предвид моторчетата на клапите? Много са шумни?
    На единият от климатиците хоризонталните клапи са малко шумни и дори с е чудя дали да не звъня да ги погледнат .... на другите са безшумни.
    Температурното задание тепърва ще видя дали има девиация, тъй като ми е още много малък опита.

    Направи ми впечатление, че телата са произведени в Турция (вътрешните и външните), а не в Чехия. Дали е добре или зле - предстои да видим, но някой ако има наблюдения да сподели.

    В Onecta има една опция в настройките за климатиците / Settings/ Advanced operations/Keep Dry - чудя се за какво точно е тя, тъй като режима Dry e отделен?

    Поздрави,
    Дани
    Хоризонталните всичките са шумни , най вероято геометрията и обзавеждането на конлретната стая, засилва усещането за шум.

    режимът "Keep dry" , както може да забележиш не може да се изключи от приложението за този модел . Може да бъде изключен през сервизното меню, но според мен само в режим охлаждане.
    Калво всъщност предатавлява "keep dry"?
    По подразбиране тази функция е включена, като по този начин при Режим Офф на компресора, вентилатора на вътрешното тяло също се изключва и така се възпрепятства овлажняване на въздуха, освен това така се избягват студени въздушни течения в режим отопление.

    Режим "Dry" си е режим на охлаждане (не може да се ползва в отоплителен сезон) ,но е съобразен ,така да работи че да извлича максимално количество вода от помещението.
    При перфера незнайно защо са премахнали възможността за температурно задание по време на ползване на режима. Като цяло аз го ползвам когато искам по "меко"
    охлаждане в началото на летният сезон.
    Carvin одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #351

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Не съм сигурен, че точно това е режим "Keep Dry". Той би трябвало да важи само при охлаждане. При неработещ компресор и неработещ вентилатор на вътрешното тяло вътрешният топлообменник остава с температура под тази на росата и конденз почва да се отделя по ламелите, което е предпоставка в последствие за поява на мухъл и неприятна миризма - за избягване на това в режим охлаждане при неработещ компресор вентилатора на вътрешното тяло остава да работи - един път да изсуши доколкото може топлообменника и един път да го "загрее" то стайната температура, която със сигурност е над тази на росата. Явно Дайкин дават възможност тази функция все пак да се изключва по желание на потребителя ако счита, че он-а му нарушава комфорта в помещението. Обикновено при други марки и/или по-стари модели това винаги е било дефолтна функция при охлаждане. При отопление няма такава опасност и там при офф на компресора за по-добър комфорт вътрешният вентилатор също е офф.

    п.с. То конденз се отделя и при работа на компресора и и вентилатора на вътрешното тяло, т.е. при работещо охлаждане, но той е достатъчно много за да може да се превърне в капки и да се стече към дренажната вана и от там да се оттече. Когато не работи компресора и вентилатора, а питата е студена, кондензът е много по-малко и не успява да оформи капки и да се стече, а стои като финна мъгла по ламелите. Точно тогава възниква проблема със застояването и развитиото на микро-неща, мухъл и застояло. И затова тогава е важно на тази "мъгла" да се помогне да се издуха, а самата пита да мине температурата на росата и да престане да "генерира" конденз.
    Този пост е редактиран от me40; 29-09-23 в 16:51.
    rosswen, Deliivanov, HRS9 и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #352

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от me40 Виж публикацията
    Не съм сигурен, че точно това е режим "Keep Dry". Той би трябвало да важи само при охлаждане. При неработещ компресор и неработещ вентилатор на вътрешното тяло вътрешният топлообменник остава с температура под тази на росата и конденз почва да се отделя по ламелите, което е предпоставка в последствие за поява на мухъл и неприятна миризма - за избягване на това в режим охлаждане при неработещ компресор вентилатора на вътрешното тяло остава да работи - един път да изсуши доколкото може топлообменника и един път да го "загрее" то стайната температура, която със сигурност е над тази на росата. Явно Дайкин дават възможност тази функция все пак да се изключва по желание на потребителя ако счита, че он-а му нарушава комфорта в помещението. Обикновено при други марки и/или по-стари модели това винаги е било дефолтна функция при охлаждане. При отопление няма такава опасност и там при офф на компресора за по-добър комфорт вътрешният вентилатор също е офф.

    п.с. То конденз се отделя и при работа на компресора и и вентилатора на вътрешното тяло, т.е. при работещо охлаждане, но той е достатъчно много за да може да се превърне в капки и да се стече към дренажната вана и от там да се оттече. Когато не работи компресора и вентилатора, а питата е студена, кондензът е много по-малко и не успява да оформи капки и да се стече, а стои като финна мъгла по ламелите. Точно тогава възниква проблема със застояването и развитиото на микро-неща, мухъл и застояло. И затова тогава е важно на тази "мъгла" да се помогне да се издуха, а самата пита да мине температурата на росата и да престане да "генерира" конденз.
    Те тва пише, иначе теоретично си напълно прав.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    me40 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #353

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Дам, в общи линии са написали същото, ама наопаки. Когато компресорът не работи ти си решаваш дали да държиш евентуалния конденз по питата или да го издухваш в стаята. Преди при он-офф климатиците и при по-старите инвертори беше задължително да духа и при спрял компресор, когато охлажда. Явно при новите модели с много по-нисък минимум вече не е толкова важно дали обдухва или не при спрял компресор.
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #354

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от me40 Виж публикацията
    Дам, в общи линии са написали същото, ама наопаки. Когато компресорът не работи ти си решаваш дали да държиш евентуалния конденз по питата или да го издухваш в стаята. Преди при он-офф климатиците и при по-старите инвертори беше задължително да духа и при спрял компресор, когато охлажда. Явно при новите модели с много по-нисък минимум вече не е толкова важно дали обдухва или не при спрял компресор.
    Така са си решили явно от Дайкин. Добре е, че ти дават опцията да го променяш.
    me40 одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #355

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Така са си решили явно от Дайкин. Добре е, че ти дават опцията да го променяш.
    Само през сервизното меню за perfera.
    От личен опит казвам ,че когато вентилатора ваботи става задушно при оф на компресора. мн по-добре е да си се изключва.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #356

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    Само през сервизното меню за perfera.
    От личен опит казвам ,че когато вентилатора ваботи става задушно при оф на компресора. мн по-добре е да си се изключва.
    Високостенните ми винаги си въртят турбината при офф. Има логика в това, което пише и казваш, само че аз предпочитам да ми овлажни малко стаята, но да ми изсуши топлообменника, за да не се развъждат толкова плесени и т.н. Отделно, съвсем монотонна става работата, в шумово отношение.
    Deliivanov одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #357

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Явно е въпрос на вкус , бях оставил единия да върти при офф и чесно казано тогава има миризма ти оф на компресора, иначе те машините на охлаждане почти не съм ги хващал да правят оф при задание под 24 градуса.
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #358

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Така е, въпрос на предпочитание. Аз го държа на 27гр., за да ми поддържа около 24.5гр в стаята. Изключва си, колко често е не го разбирам.
    HRS9 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #359

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    При мен горе долу достигат заданията, в симисъл 25 е някъде 23-8 ,24,5 в различните части на стаята, като това е в спалните където машините са относително преоразмерени, до сега съм хващал оф само в най малката стая на охлаждане ама тя е 15кв и е западна, напича следобед .Източните ги пече по цял ден и няма шанс да спре . Има ли слънце навън дори да е 20гр вътре е 26 27 . Абе стават си .... За тия пари съм доволен .

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #360

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    При мен разликите в зададена и поддържана най-вероятно са заради подовия монтаж. Отделно, тялото е монтирано точно на външната, южна стена, което също е от значение. Не е до преоразмеряване. Адекватната машина знае как да се оправя, когато има добре написан софтуер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 33 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin Perfera много шуми
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-24, 19:06
  2. Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R
    От cveteca във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 23-11-23, 09:51
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе