Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 170
Like Tree3Одобрявам

Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #61

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Сега погледнах - верно пише Air Clean reset и Manual Auto.
    Сега остава да разбера дали е нормално да не ми мига air clean диода след като 2 месеца не е спиран филтъра, но за сметка на това съм го изключвал от контакта за по няколко минути докато слгах/махах "мини-електромера".

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #62

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Моя е грешката , наистина се резетва от там, прочел съм ръководството по диагонал, и понеже не съм го ползвал съм останал с впечатление, че е само за АУТО.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #63

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Здравейте колеги отдавна не съм писала,
    да сте живи и здрави искам да попитам бях командировка почти 45 дни и за тези почти 45 дни никой не си е направил труда да почисти климатика днес аз го почистих и ми направи впечетление ,че под филтрите на климатика там където са металните радиаторчета ако мога така да ги нарека има прах не е много ,но как мога да го почистя или да не се притеснявам за него?

    п.п.На въпроса ,"Защо не сте почиствали климатика?" отговора бе "Защото бе студено и той си топлеше нормално"
    Иначе климатика си работи перфектно

    Поздрави

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #64

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Кажи ми Сестро, де е Караджата...
    Не, не... Кажи ми, ти ли му слугуваш на този климатик, или той на тебе?
    На есен, можеш да пръснеш ламелките /металните радиаторчета/ с една пръскачка за цветя. Междувременно си го ползвай спокойно и не се притеснявай.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #65

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Да си ми жив и здрав

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #66

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Сестро не знам как си я преживала тази раздяла за цели 45дни без твойто Фуджи?Сигорно по 3 пъти на ден си звъняла да питаш как е?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #67

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Цитат Първоначално публикувано от necata2
    Сестро не знам как си я преживала тази раздяла за цели 45дни без твойто Фуджи?Сигорно по 3 пъти на ден си звъняла да питаш как е?


    Друго си е да има кой да те грее зимъска кога сняг забръска... Мислиш си за него...

  10. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #68

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    здарвейте. вчера се наложи да почиствам плазмения филтър, защото зеления диод започна да мига. спрях климатика от дистанционното извадих двата филтри за прахта измих както съм правил и до сега . след това се заех с плазмения . първо го накиснах във вода с малко препарат измих хубаво лентата без да я мачкам, след това измих и металната решетка която бе станала черна , до блясък и видях , че и от вътре е черна, с клечки за уши бърках през дупките от предната страна на касетата и там светна, като нов , при което внимавах да не увредя нещо малките телчета, които са като "карфички" и явно правят контакт с решетката. оставих го да изсъхно хубаво и днес го поставих и ПОРБЛЕМА, диода не спира да мига, иначе филтъра работи защото след като го пуснах веднага започна да се усеща спесифичния мирис, но диода мига ли мига.какво га правя трябва ли да го изключа от контакта за известно време, за да "забрави" че емигал или......?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1299920460[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от pas
    здарвейте. вчера се наложи да почиствам плазмения филтър, защото зеления диод започна да мига. спрях климатика от дистанционното извадих двата филтри за прахта измих както съм правил и до сега . след това се заех с плазмения . първо го накиснах във вода с малко препарат измих хубаво лентата без да я мачкам, след това измих и металната решетка която бе станала черна , до блясък и видях , че и от вътре е черна, с клечки за уши бърках през дупките от предната страна на касетата и там светна, като нов , при което внимавах да не увредя нещо малките телчета, които са като "карфички" и явно правят контакт с решетката. оставих го да изсъхно хубаво и днес го поставих и ПОРБЛЕМА, диода не спира да мига, иначе филтъра работи защото след като го пуснах веднага започна да се усеща спесифичния мирис, но диода мига ли мига.какво га правя трябва ли да го изключа от контакта за известно време, за да "забрави" че емигал или......?
    готово е спря да мига . изключих го за 10-на мин. и спря. човек, като пише какво е правил по някой път се сеща, какво е пропуснал

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    336
    #69

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Искам да попитам нещо относно плазмения филтър:
    Как да разбера дали работи? Зелената лампа си светва, но не усещам миризмата на озон, както беше в началото.
    Има ли разлика дали работи в режим отопление или охлаждане, защото сега освен, че не мирише на озон ами и има един неприятен мирис, като на нещо препечено.
    Може ли да е изгорял, защото жената е решила да го чисти докато климатика е работел и плазмата включена, а тя е извадила зелената касета?
    И още един въпрос: Ще помага ли плазмата от полените, защото започне ли цъфтежа аз не спирам да кихам?

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #70

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Цитат Първоначално публикувано от kolev
    Искам да попитам нещо относно плазмения филтър:
    Как да разбера дали работи? Зелената лампа си светва, но не усещам миризмата на озон, както беше в началото.
    Има ли разлика дали работи в режим отопление или охлаждане, защото сега освен, че не мирише на озон ами и има един неприятен мирис, като на нещо препечено.
    Може ли да е изгорял, защото жената е решила да го чисти докато климатика е работел и плазмата включена, а тя е извадила зелената касета?
    И още един въпрос: Ще помага ли плазмата от полените, защото започне ли цъфтежа аз не спирам да кихам?
    Плазмата помага за полените, "събира" ги от въздуха и те се натрупват по металната част на плазма филтъра и като го пипнеш с пръст(при изключена плазма и извадена от климатика плазма касета) по пръста ти остава много фин черен прах който има вид на графит от сърцевината на молив.Този графит трябва да се отмие от филтъра.Гъвкавият филтър в плазма филтъра който е бял0-сив от едната страна и черен от другата и прилича на направен от силикон се мие само с вода.Металната решетка на плазмата може да се мие и с течен сапун като се изплаква много добре.

    Според мен не е изгорял, но не правете повече така, а изключвайте плазмата от air clean и тогава вадете касетата.Не е необходимо да се изключва климатика.

    за миризмата застанете точно срещу часттта на климатика където е касетата на 20-40 см и вдишайте, но не повече от 5-6 пъти.

    Има още нещо: По веднъж 2 пъти в годината като извадите плазма касетата изключете климатика и от едната страна на "леглото" в което влиза плазма касетата има едни 2 или 3 метални пластинки които контактуват с метални пластинки на плазма касетата.Необходимо е да ги изчистите защото и по тях се събира прах или пепел приличащ на графит от молив и дори да сте чистили плазма касетата то тея пластинки намиращи се в "леглото" на плазма касетата предизвикават едно пукане и пращене дори при измита плазма касета, защото са мръсни.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    336
    #71

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    justify, благодаря за отговора.
    Точно това ме притеснява, че като застана пред климатика и не усещам миризмата.
    До сега не съм мил този филтър, който е в зелената касета, дали може да е от него.
    Повече няма да давам на жената да чисти климата.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #72

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Цитат Първоначално публикувано от kolev
    justify, благодаря за отговора.
    Точно това ме притеснява, че като застана пред климатика и не усещам миризмата.
    До сега не съм мил този филтър, който е в зелената касета, дали може да е от него.
    Повече няма да давам на жената да чисти климата.
    Няма му нищо свикнали сте с миризмата.
    Аз вече 2 климатика 12 LD имам и на двата им усещам миризмата, но според мен филтъра не работи постоянно, а спира, макар и лампичката му да свети.Това е за да бъде озона в безопасни за човека граници.
    Виж съпругата ти като го е чистила дали е наместила правилно плазма касетата при поставянето й или ако не я вадила, да не я е разместила и да не дава контакт, макар, че плазма сензора ще мига тогава или ще мига опрейшън сензора едновременно с таймер сензора 4 пъти и още 3 пъти само таймер сензора.

    За проба на плазмата изключи я през нощта и затвори вратата докато спиш до сутринта.Като се събудиш не отваряй да проветряваш и пусни плазмата и застани срещу жалузите зад които е плазмата на 30-40 см от тях и вдишай.Плазмата трябва да работи защото въздуха през нощта ще е застоял и тя ще заработи.

    Чува ли се съскане или пукане работи.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    336
    #73

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    При мен проблема беше, че касетата не е била сложена както трябва, сега всичко е ОК.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #74

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    Донякъде в контекста на темата, донякъде - не. Ако модовете преценят да изтрият или преместят репликата.
    Имам 12 LDC поставено от момчетата на Vanko68. От самото поставяне стереопорите на машината пукат много силно. Климатика е в бебешката стая. Тъй като съм загубил връзка с Vanko68 /не отговаря и/или си е сменил телефоните- търсих повече от месец за профилактика на климатиците/, сега вече търся някой друг -човек или фирма в София, с който на приемлива цена да отворим климатика и да премахнем или поне намалим вътрешната изолация, така че пукането да се намали до поносима степен. Предварително благодаря

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #75

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?

    За какъв стереопор става дума Gerald ,пък и силно той да пука-да не е от пластмасите?Иначе доста хора са изгубили връзка с Ванко68,а някои и пари доста...,та фирми доста за почистването,а и във форума има такива-ще ти свършат добра работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Fujitsu- PLASMA- ASYB12LDC
    От cska_76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-13, 21:02
  2. Fujitsu ASYB12LDC - мига за грешка
    От Gladiator6 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 15-10-10, 01:33
  3. Fujitsu AS-E25T vs. Fujitsu ASYB12LDC
    От oldfirehand във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 21-08-10, 17:18
  4. Fujitsu ASYB12LDC - ще отоплява ли без проблеми 38 m²
    От drakona25 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 27-07-10, 06:23
  5. Fujitsu ASYB12LDC...миризма
    От Caesar във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 09-09-09, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе