Страница 141 от 148 ПърваПърва ... 91131139140141142143 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,101 до 2,115 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2101

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Добра вечер! Някой може ли да подскаже защо по дяволите 18LFC си вдига клапите сам хоризонтално, при условие, че от ДУ са настроени надолу? Настройките са 23 гр., Охлаждане, в-р Auto. Компресорът не е спрял. Нагласям клапите надолу и като го погледна след няколко минути вече са хоризонтално. Пак настройвам надолу и след малко пак са хоризонтално. Да не иска да се вижда с дистанционното, а аз го махам от помещението?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2102

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Добра вечер! Някой може ли да подскаже защо по дяволите 18LFC си вдига клапите сам хоризонтално, при условие, че от ДУ са настроени надолу? Настройките са 23 гр., Охлаждане, в-р Auto. Компресорът не е спрял. Нагласям клапите надолу и като го погледна след няколко минути вече са хоризонтално. Пак настройвам надолу и след малко пак са хоризонтално. Да не иска да се вижда с дистанционното, а аз го махам от помещението?
    Аз съм наблюдавал същото явление, при МЕ-то в спалнята. То, обаче, за разлика от Фуджито, при офф си вдига хоризонтално клапите и така си остават, дори след като включи отново. Това се случва само в режим охлаждане.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2103

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Не е в офф-компресорът работи. Направили са 6 позиции за вертикална настройка, а в р-м Охлаждане работи само на 1-хоризонтален поток, в Отопление на поз.5 /от 6. Сега прочетох, че ако в р-м Охлаждане се задържи повече от 20 мин. на позиции от 4-6, то след това автоматично отиват на поз. 3, защото можело да се получи конденз и да прокапе вода. Изясни ми се, но даже са по-малко от 20 мин. и скоро не бях се сблъсквал с подобна простотия.
    rosswen одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2104

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Това не е простотия....
    dodo_pv и dramli харесват това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2105

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Съгласен съм да предупредят, както са го направили, но да не мога да си настроя клапите, както аз искам, не е гут.
    Genadi80 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2106

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    скоро не бях се сблъсквал с подобна простотия.
    Това не е простотия. Простотия е много меко казано.
    milanov одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #2107

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Пробвай да зададеш позицията на клапите с ръка, а не с дистанционното. Имах един стар Дайкин, който в режим охлаждане винаги след OFF местеше клапите хоризонтално, нищо, че от дистанционното си бяха нагласени почти отвесно и тъй като дивана е отсреща трябваше всеки път да ги местя с дистанционното да не духа в нас, което си беше твърде досадно да се прави по 20 пъти на ден. Един ден случайно ги преместих надолу с ръка и оттогава спря да ги прави тези "номера" и следващите 10 год. бях рахат.
    Ако не стане може да разкачиш моторчето на клапите от куплунга и да си ги нагласиш както ти харесва. Гарантирам ти, че няма да мръднат .

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2108

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Два пъти написах, че няма офф! А да разкачам моторчета на чисто нов, гаранционен, служебен климатик....не си го представям?

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2109

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Това не е простотия....
    Бъди малко по-словоохотлив и не толкова щадящ! Производителят е взел мерки срещу простотията на някои потребители, незнаещи кога какви настройки да правят на клапите. По-добре да забранят нацяло възможността клапите да се позиционират вертикално в режим на охлаждане, отколкото собственикът на жилището да сменя ламинирания паркет с теракот, само заради някакво двукрако говедо.
    dramli одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2110

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Собственикът на жилището и на бангията си вади парите от джоба. Когато е предупреден какво може да стане, сам си носи отговорността. Няма нужда някои умници да си мъчат мозъка и да разсъждават дали аз ще си сменя и с какво подовото покритие. няма нужда някое говедо да мисли за моят под и моите пари. Една тенекия трябва да прави каквото аз искам, а не каквото тя /или този който и е налял дървения мозък/ си реши. Ако нямаш никой на втория етаж, едва ли тенекето ще може да те спаси.
    Gyokov, mimojef, bobivg и 1 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2111

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    За такива собственици има складове за вторични суровини, пълни с достатъчно тенекии. Аз давам жилища под наем с климатизатори, където попадат и екземпляри с, хммм, "изкривено" мислене. Затова е хубаво машините да са по-интелигентни от тях.
    dramli одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2112

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Все някога ще попаднеш на екземпляр, който ще последва съвета на колегата и ще му изключи клапите и/или ще ги подпре с едно чопче от борина. Никога не си мисли, че ти си най-умния на този свят. Винаги ще се намери по-гоУЕм тарикат от теб.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2113

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Производителят е взел мерки срещу простотията на някои потребители, незнаещи кога какви настройки да правят на клапите.
    Производителя меко казано се е осрал, но е било твърде късно за да реши конструктивно проблема с конденза, затова го е решил софтуерно. На практика с това, че е оставил само една използваема позиция на клапата е осакатил иначе хубавата машина. Модела е достатъчно стар, та ако се криеше някаква гениалност в това му решение новите модели щяха да я притежават, обаче не е така нали. Разбира се модела е на фирмата хранилка, та и сополи да хвърчат от нея ще се търси някаква скрита гениалност.
    milanov одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2114

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Ако бях най-умния, нямаше да се притеснявам за подовите си настилки. Много пъти през годините ми се е налагало да 'фиксирам с борови цепеници" клапи на различни машини, основно поради две причини:
    - калпави вътрешни тела, неподходящи за ширпотреба;
    - неграмотни потребители, неразчитащи дистанционното управление.
    Между другото, някъде из ръководствата за експлоатация съм мяркал текст, обясняващ забраната за насочване на щлапите надолу в режим на охлаждане. Отнася се за ВСИЧКИ модели и зависи от относителната влажност на въздуха, Боби. Не от марката. Не, че не са си цепеници фуджицата, но не поради тази причина.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    dramli одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #2115

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Методът с деактивирането на моторчето на клапите може и да изглежда несериозно, да не казвам глупаво, но от личен опит мога да кажа, че не е за подценяване. Работа за 10 мин., никакъв риск от повреда, може да се прави от аматьор дори и климатика да е в гаранция и комфортна работа след това. Но все пак това наистина е последен вариант при изчерпани всички останали. Ако климатикът духа студената струя срещу вас и нищо не може да се промени, това е последното ви спасение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: 24-04-24, 08:32
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе