Страница 43 от 148 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #631

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Жена ми кандиса и ще слагаме два климатика, но сега пък иска единия да е Fujitsu,а другия Daicin, за Fujitsuto ми казаха модела 12LEC, че откъм цена-качество е доста подходящ, но не знам какъв Daicin и казаха, че Daicinite 12-ki са с по 3.5 кв номинална мощност, а Fujitsoto е 4кв. Дали ще е добре да ги сложа така или да смена Daicina с Mitsubishi

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #632

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от karicata
    Жена ми кандиса и ще слагаме два климатика, но сега пък иска единия да е Fujitsu,а другия Daicin, за Fujitsuto ми казаха модела 12LEC, че откъм цена-качество е доста подходящ, но не знам какъв Daicin и казаха, че Daicinite 12-ki са с по 3.5 кв номинална мощност, а Fujitsoto е 4кв. Дали ще е добре да ги сложа така или да смена Daicina с Mitsubishi
    Грешка е да сложиш два различни климатика, били те и от една марка. Когато слагаш две машини в едно помещение, задължително е да са поне с еднакъв минимум.

    П.С. Тая марка Daicin не е много известна.

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #633

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Вероятно е искал да напише DAIKIN .karicata иначе моят съвет е да си вземеш 2 климатика Fujitsu.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #634

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Хубаво сте избрали.Според мен варианта с дайкин при липса на втори климатик който да не е дайкин(да е от друга марка -както писах преди) и да е най-малко 50-ка отпада.Просто дайкините 12-ки са слаби и с 12-ка фуджицу няма да стане номера.Аз затова писах, че поне единият трябва да е друга марка-някоя от изборените пв редния ми пост.

    След като сте решили да са 2 климатика може да са или фуджицу(но задължително е да им сложат вибротампони на външните тела) 12-ки или две MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZJP-S .Според мен при 12-ките за цена до 3200 лева с монтажа това са климатиците които могат да се справят с отоплението на 50 квадрата(нали така си писал).

    Мицубишитата по отношение на външните тела са доста по-тихи от фуджицата, но пък са по-маломощни.


    А бре изобщо дайкин под 50-ка не слагай, но според мен и 50-ката им вече няма смисъл защото мицубиши хеви и илектрик предлагат по-добри 50-ки на почти същата цена.

    Имам познат с монтирана 50-ка на дайкин FTX50GV и Мицубиши илектрик GE25VA и топлината от мицубишито му харесва повече отколкото от 50-ката на дайкина.


  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #635

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Благодаря за съветите. Днес капарирах един Fujitsu 12LEC, ще го тествам и най-вероятно ще сложа още един такъв. Относно тампоните, попитах в фирмата ,но ми казаха, че имали само някакви тампони, които са останали от другите климатици и не били добри , защото зимата замръзвали. Ако не намерат по-добри тампони, ще се наложи да мина без тях.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #636

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    "не били добри , защото зимата замръзвали. Ако не намерат по-добри тампони"...може да им сложат силиконов нагревател .Вероятно са искали да кажат втвърдяват.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    82
    #637

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Тампони задължително заради вибрациите,които се чуват,като бучене на реактивен самолет,но доста по слабо разбира се де,
    особено зимата при ниски температури, иначе ще съжаляваш.Сигурно нямат и те лъжат,понеже ги мързи да купят,а и си мислят,че не вършат особена работа,понеже грам не разбират.Бас държа, че вече са ти го монтирали без тампони хитретците.

  10. dP
    dP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    92
    #638

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Здравейте!
    Ако може и аз да се включа за съвет.
    Жилищно помещение, в блок на 2-ри етаж: 7,50 х 3,80 х 2,60. Източно изложение, три вътрешни стени. Изолация, дървена дограма с двоен стъклопакет. Миналата зима, без да живее никой там, температурата не е падала под 9 - 10 градуса. Ще се ползва и за отопление и за охлаждане. Бюджетът е около 1300 лв., но при нужда може да се преразгледа.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #639

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    dP, за този обем и тези $ малко модели се класират, да не кажа 1-2. Писал си в раздела на сем. Фу-Дже-Фу, но от тях за тези пари няма модел, който да те стопли през зимата.
    Отговарящ на условията е Gree GWH18KF ако все още го има в наличност.
    Успех!

  12. dP
    dP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    92
    #640

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Благодаря!
    А бе знам си аз, че за тези пари трудно ще се намери, ама като все не стигат пущините. На компромис ще е работата.

  13. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #641

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от justify

    А бре изобщо дайкин под 50-ка не слагай, но според мен и 50-ката им вече няма смисъл защото мицубиши хеви и илектрик предлагат по-добри 50-ки на почти същата цена.
    Да си го кажем в прав текст...има ли (към днешна дата) модел на Дайкин,който да...си заслужава парите???
    Питам,понеже аз лично не виждам такъв...и се чудя на какво основание тази марка като цяло се продава на цена...като за висококачествен продукт

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #642

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    как малките подови. само там няма конкуренция.

  16. dP
    dP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    92
    #643

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Днес пообиколих няколко магазина. Силно ми препоръчаха Fuji Electric RS 12LDC за 1650 лв. Като алтернатива ми дадоха Daikin FTXN 50K за 1615 лв. Видях и на промоция Mitsubishi Electric MUZ/MCZ GE-50-VA за 1900 лв. Сега се колебая кой от първите два да избера или дали си струва да дам още някой лев за Mitsubishi-то.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #644

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    12ldr вземи има нисък минимум и добър запас от мощност ако затрябва, а и щом казваш че не падат т в апартамента не ти трябва 18-ка въпреки обема на стаята.
    все пак изчакай и колеги да споделят мнение че стаята е бая голяма. 28м2

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #645

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Първото е 12-ка,второто 18-ка.Ако имаш добра изолация,може и първото,иначе не.Защо се отказа от GREE?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 148 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе