Страница 92 от 148 ПърваПърва ... 42829091929394102142 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #1366

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от juspar Виж публикацията
    Цялата беседа беше,че на авто вентилатора НЕ работи коректно,а не,защото духал хладко просто не намаля оборотите, когато трябва!Имам и панасоник при него е точно както трябва.
    Ти да видиш... С това изказване за панасоника, ще разстроиш Алекси!
    spas.slavchev одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #1367

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    нямам наблюдения над нисък клас климатици за щастие, и нямам коментар ..

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #1368

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Не че нещо, но искам да напомня че това е възможно най базовия климатик който се продава в България под бранда на Фуджитсу. Не знам защо са ви толкова големи претенциите към тази машина относно комфорта който предлага. В този ценови клас важното е да топли!
    п.п Като не става от авто, регулирай скоростта на вентилатора ръчно
    Това НЕ е вярно,че е най-базовият,това за топленето важи за всеки клас и за ръчното добре,че ми казА!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #1369

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте, на FUJITSU ASIG12LECA втулката на турбината е разбита, има радиално движение от другата страна на моторчето. На този модел може ли да се свали турбината без да се демонтира вътрешното тяло? Имам предвид да не се разкачва тръбната система с изключение на дренажната тръба.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1370

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Да може трудно е свалянето на горния капак после е лесно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #1371

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Благодаря за отговора. Капака беше свален с много упорство и търпение и с резултат едно изкъртено краче. А освен фабричната втулка има ли вариант да си поръчам да ми бъде направена такава, например месингова, че повече да нямам проблем?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1372

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Търси тефлон от него е добре за месинг не знам дали ще е добре.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1373

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Лагера не трябва да е метален, ще се износи валчето на турбината и после става доста скъпо удоволствието.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #1374

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    потърси си оригинална втулка ,става и от други модели
    mirandi одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #1375

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Само да ви кажа че техническата пластмаса също ще "хапва" от вала. Според мен или гума или графит.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    5
    #1376

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте. Искам да споделя един проблем с моя климатик. Той е Fujitsu 12.Работи добре, но има момент, в който сякаш заспива. Нагласил съм го на 22 градуса. Включва - изключва. И идва един момент, в който не включва. Започва да издава някакъв звук,духа съвсем слабо топло. Може да стане 18 градуса, но не включва. Трябва да го увелича на 24 градуса или да го рестартирам, за да включи. Ако го оставя на 23-24 градуса не прави така. От какво може да е така?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #1377

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Заразил се е от някоя Тошиба....
    spas.slavchev, KI_YOOU и rosswen харесват това.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    2
    #1378

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте!
    Попаднах съвсем случайно на форума, докато търсех в интернет решение на проблема си. А той е следният: От десетина дни климатикът се държи странно- не работи както преди, загрява по-малко, постоянно си прави някакви почивки, а накрая три лампички започнаха да мигат странно, като в дискотека и машината съвсем престана да работи. Обадих се във фирмата, която го монтира преди около месец /преди това временно беше във вградения гардероб поради смяна на местата с другия климатик Osaka/ и първоначално ми казаха, че е системна грешка, за отстраняването на която е възможно дори да не се наложи посещение вкъщи. След като видяха видеото обаче, което им изпратих с мигането на лампичките, казаха, че грешката била по-сериозна, отколкото очаквали и затова се налагало посещение на място, за някакви платки споменаха. По-лекият вариант бил 120 лв. /30 лв. такса посещение плюс 90 лв. пълнене с фреон/, а при по-песимистичния сценарий /компресор и т.н./ дори не ми казаха колко ще излезе ремонтът. Понеже в рамките на година няколко пъти си имах работа с фирми за климатици и впечатлението ми от тях е общо взето потресително , бих искал да попитам тук, преди да им давам каквито и да било пари отново дали не ме гъбаркат /тъй като при монтажа казаха, че всичко на машината й е ок, даже много я харесаха как работи/. Изпращам видео на мигащите лампички / Най-горната лампичка е Operation, по средата Timer, а най-долната- Economy/. Изпращам снимки от документацията, която върви с климатика, за да видите модела, тъй като, аз лично, не мога да се ориентирам - на едното място е написано доста нечетливох /от момчетата, които са направили първия монгаж/, а на другото, където буквите са печатни, са посочени три модела- моят най-вероятно е третият, тъй като знам, че е 12-ка. Купен е преди около 4 години, профилактика досега не му е правена. Дано някой помогне. Ако наистина има нужда от посещение и даване на нови пари, ще го направя, разбира се, какво да правя.. Просто искам да съм сигурен, че не си търсят някой, на който да предлагат ремонт, от който той не се нуждае.
    http://www.img-share.eu/f/images/137...coF_sredna.jpg
    http://www.img-share.eu/f/images/137...DZ8_sredna.jpg
    транZит
    И още нещо- вярно ли е, че ако има проблем с компресора, по-добре да си купя нов климатик- прочетох го някъде в интернет, да знам какво да предприема, ако се наложи идване на хора от фирмата и ако установят, че има копресорен проблем.
    Благодаря ви предварително за вниманието!

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1379

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от stamenov_go Виж публикацията
    Здравейте. Искам да споделя един проблем с моя климатик. Той е Fujitsu 12.Работи добре, но има момент, в който сякаш заспива. Нагласил съм го на 22 градуса. Включва - изключва. И идва един момент, в който не включва. Започва да издава някакъв звук,духа съвсем слабо топло. Може да стане 18 градуса, но не включва. Трябва да го увелича на 24 градуса или да го рестартирам, за да включи. Ако го оставя на 23-24 градуса не прави така. От какво може да е така?
    Стените се затоплят и кумулират топлина.След това климатикът "крета" и крепи колкото може положението, докато температурата не падне прекомерно.Явно когато е насторен на 23-24 градуса не е така.Мoга само да отбележа, че при температури под 0 градуса дори настроен на 22 градуса вътре няма да се успива.Изобщо фуджицу показва истинската си сила под +2 градуса и то когато се задържи трайно навън под тази температура.В останалото време не си дава много зор.

    Има време да покаже силата си, това обикновено става месеците януари и февруари.
    Този пост е редактиран от justify; 17-12-15 в 20:02.
    VeleV.Klima и stamenov_go харесват това.

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,747
    #1380

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от ivan panayotov Виж публикацията
    Здравейте!
    Обадих се във фирмата, която го монтира преди около месец /преди това временно беше във вградения гардероб поради смяна на местата с другия климатик Osaka/ и първоначално ми казаха, че е системна грешка, за отстраняването на която е възможно дори да не се наложи посещение вкъщи. След като видяха видеото обаче, което им изпратих с мигането на лампичките, казаха, че грешката била по-сериозна, отколкото очаквали и затова се налагало посещение на място, за някакви платки споменаха. По-лекият вариант бил 120 лв. /30 лв. такса посещение плюс 90 лв. пълнене с фреон/, а при по-песимистичния сценарий /компресор и т.н./ дори не ми казаха колко ще излезе ремонтът.
    И още нещо- вярно ли е, че ако има проблем с компресора, по-добре да си купя нов климатик- прочетох го някъде в интернет, да знам какво да предприема, ако се наложи идване на хора от фирмата и ако установят, че има копресорен проблем.
    Благодаря ви предварително за вниманието!
    Аз бих потърсил друго компетентно мнение, а ако се стигне до смяна на компресор, то наистина е по-добре нов климатик.
    Интересно е дали сега има фреон в климатика? Може да е изпуснал.Климатика ти според написаното в картата е ASYG12LECA.Грешката е А1 Indoor Unit Display; Error Code - Fujitsu ASYG12LECA Service Manual [Page 12]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе