Страница 91 от 148 ПърваПърва ... 41818990919293101141 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,351 до 1,365 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #1351

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    нормално е ,той сам си намалява степените ако не са нужни
    Точно това е проблема,че на 24 градуса и АУТО не ги намалява,а си върви най-малко на втора степен преди да изключи и да върти съвсем слабо въздуха.Говоря за 12LMCA.
    Този пост е редактиран от Shift; 23-11-15 в 08:53.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1352

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Пишете на дядо Коледа да мине с вълнените бански и да ви подари по едно истинско фуджицу. LUCA, например.
    vale2901, mirandi и rosswen харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #1353

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Понеже сте мозъци пишете до централата на фуджицу , как да настроят оборотите на турбината при автоматичен режим (сигурно си нямат инженери)...

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1354

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    на най ниска слизат много рядко европейските щото имат висок минимум .. 100 волтовия няма такива проблеми с турбината
    bobbyap одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1355

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    И конвенционалните мидеи на 230V го нямат този проблем с турбината, но не там е въпроса. Мозъците са решили да си продават шкартото и са си намерили нишата, където им минават номерата. Инженерната мисъл е тяхна собственост
    toto4ev и rosswen харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #1356

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Shift Виж публикацията
    Точно това е проблема,че на 24 градуса и АУТО не ги намалява,а си върви най-малко на втора степен преди да изключи и да върти съвсем слабо въздуха.Говоря за 12LMCA.
    Колега ако вървят в режим он/офф няма как да свали скоростта на турбината. При мойте климатици трябва да застудее поне около 0 - 5 градуса и тогава започват да свалят скоростта до минимум. Лично на мен вече трети зимен сезон използвам климатици и да ти кажа вече даже не ми прави впечатление....важното е да е топло и сметките да са поносими.
    Giggio, bobovo, Aleksandars и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #1357

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    НЕ не работи на он/офф,духа хладка струя и като е на АУТО не ги намалява оборотите духа силно около 2-3 степен на турбината!

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1358

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    В какво помещение е монтиран, форма и габарити?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #1359

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    50 куб.юг.4 на 5м.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #1360

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Значи все пак слиза на Low - Степените са High, Med, Low, Quaet. Аз в кухнята съм с по "осакатената" версия LLCA в 47 кубика и бичи Он/Офф на 22 градуса. Само едно да добавя че дори при когато външното не работи вътрешното тяло върти въздуха но на много ниска степен и тогава полъха е хладен. Да не би да се бъркаш че не работи в Он/Офф режим понеже вътрешното не спира? Някак не ми се вързва в това топло време този климатик в това помещение да работи постоянно.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #1361

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Тъй като е топло го пускам само сутрин и вечер на 25 гр.за да не работи на Он/Офф.През това време работи постоянно компресора и като стигне зададената темп.започва да духа хладко около 30-35гр.всичко на автом.вентилатор.При пускането на климатика духа средно силно,това е норм.за да достигне темп.като я достигне вече духа хладко,но НЕ намаля скороста на вентилатора около 2-3 степен.Според мен трябва да слиза на първа за да е комфортно,но не го прави става само ръчно.Това е.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #1362

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Според мен климатика си работи коректно. Просто за да подухва хладно е изключил компресора. Щом не ти допада как работи на ауто има и ръчни режими. Набиваш му лул или куает и си свиркаш. Сега времето е топло и ще се справя на тези степени. Другото което може да направиш е да настройш клапите нагоре. Аз съм на първи етаж и нямам проблеми при тези температури с клапи вдигнати нагоре. Режима на мойте климатици е постоянно пуснати на 21/22 градуса вентилатор на ауто и индивидуална настройка на клапите.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1363

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Ако искаш да ти е комфортно климатикът работи постоянно.В противен случай стените, тавана и подът са студени, въпреки че въздухът е затоплен.В такъв случай въздухът се усеща хладък.Казвам го от личен опит в офиса.

    За затопляне на стените са необходими около 3 дни при облачно време и температури по 10 градуса.След 3-тия ден климатикът започва да работи значително по-малко при еднаква външна и еднаква зададена вътрешна температури сравнени с първия ден на включването му.

    У нас в спалнята от около 10 дни дженерала работи денонощно на 23 градуса, тъй като бях болен, и комфорта е страхотен.Сега когато се излекувах ми се струва малко горещичко нощес, но още не съм нацяло се излекувал и ми е горе-долу добре.Иначе веднага се разкихвам ...
    mirandi, Иван Вълков и rosswen харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #1364

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цялата беседа беше,че на авто вентилатора НЕ работи коректно,а не,защото духал хладко просто не намаля оборотите, когато трябва!Имам и панасоник при него е точно както трябва.
    Shift одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1365

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Не че нещо, но искам да напомня че това е възможно най базовия климатик който се продава в България под бранда на Фуджитсу. Не знам защо са ви толкова големи претенциите към тази машина относно комфорта който предлага. В този ценови клас важното е да топли!
    п.п Като не става от авто, регулирай скоростта на вентилатора ръчно
    Alexi, dodo_pv, tony34al и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 17:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе