Страница 120 от 148 ПърваПърва ... 70110118119120121122130 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,786 до 1,800 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #1786

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1787

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    milanov, аз исках да избистриме, защо машините имат такава разлика в процентите запазвана мощност, независимо от максимума. При Тошиба, климите, които си изброил, запазват еднакъв процент мощност.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1788

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Само пример как еднакви неща стават различни, а се чудиш как различни неща са ... различни.

    Да, запазват еднакъв процент мощност, ако е да речеме 50% то 16-та ще отдава 4kW. Защо след като е еднаква хардуерно с 10-та то и 10-та не отдава 4kW. И 10-та ще има запазване не 50% а 60%.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1789

    Климатици Fujitsu General

    Еми, защото 50% от 6,8kW са едно, а от 5,8 - съвсем друго. Просто е.
    Примерно, погледни в data book-a. Сега съм отворил този на Дайсейкай 8-ца. 10-ката е с максимал, почти колкото е номинала на 16-ката. Виж в таблиците, че при -15 отдаваната мощност, по максимал на 10-ката, е също почти колкото номинала на 16-ката, при -15. Ето, че запазването е идентично, около 43%. Само че на 10-ката софтуерно и е по-нисък тавана (5,8 x 0,43 = 2,5kW), докато на 16-ката, със зададения по-висок максимум - 6,8kW x 0,43 = 2,9kW максимална отдавана мощност. Дано си ме разбрал.
    Този пост е редактиран от rosswen; 02-09-18 в 22:50.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1790

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    43%....резил.

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1791

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    43%....резил.
    При китайците е по-зле. Предполагам, не си мръзнал зимата с тези 43%?[emoji41]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    dodo_pv одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1792

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Аз да попитам, защо във всяка тема трябва да се обсъжда, на Миланов, Тошибата и какъв резил е тя... Нали въпроса бе за LTC, LFC и LBC.
    VanDan, Aleksandars, Иван Вълков и 2 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1793

    Климатици Fujitsu General

    Не се коси толкова, МЕ Зубадан, по сервизно запазва 47%, Дайкин Уруру Сарара - 45%. Друг е въпросът, колко може да се разчита на тези данни. Нали пък са сериозни производители, графики си имат като хората. Знае ли човек.
    П.п. Миланов, не бой се, имаш и такава, която запазва 60% при -15. За това сигурно работи он/офф, даже и в студа. [emoji16]
    П.П.2. Моля да не се отклоняваме темата.

  11. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #1794

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Някой от монтиралите новата серия KGTA,видя ли реално с какви компресори са,тошиба или лг?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1795

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Аз да попитам, защо във всяка тема трябва да се обсъжда, на Миланов, Тошибата и какъв резил е тя... Нали въпроса бе за LTC, LFC и LBC.
    Защо?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Само пример как еднакви неща стават различни, а се чудиш как различни неща са ... различни.
    .....

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1796

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    43%....резил.
    Аз не мога нещо да разбера, кви са тия измислени проценти и какво точно смятате? Дайсейкай 8, специално десятката, запазва 78,44% от номинала си при -15 degC / 20 degC вътрешна и консумира 1,09 kW еленергия. COP, който не топли, е 2,3. Що го вкарвате в панера с цепениците??
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Jack Krauser одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1797

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Додо, тези 2,5kW са при максимално натоварване, следователно трябва да се отнася към максимала, сиреч 2,5/5,8 = 0,43. При работа на номинална мощност, от 3,2kW, остават 1,38kW и ето ти ги отново 43%. По начина, по който ти ги смяташ, излиза, че има машини, като MHI ZSX и модели на Fujitsu, които запазват над 100% мощност. Нека да спрем с другите марки и модели, не им е мястото в тази тема.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1798

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Колега, когато се интересуваш каква мощност запазва една машина при крайно ниска външна работна температура, приравняваш максималната и мощност при нези условия към номиналната при +7°С. Тя се използва при изчисленията за климатизиране на помещения. Същото се прави и при крайно високата работна външна температура. Тази информация е важна за информирания потребител, знаещ топлозагубите на помещението си. Съвсем друг е въпроса, че цепеница със същите параметри и два пъти по-леко външно тяло, би запазила този си процент само за 10-тина минутки работа, особено ако е и мъгливо навън. Не може голям по обем топлообменник да бъде лек, освен ако не е от алуминий. Не може и да работи с малко количество фреон. Потвърди го беглия ми поглед върху малките дърти японски машини.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1799

    Климатици Fujitsu General

    Разбира се. Почти винаги съм споменавал, че за мен хардуерът е много важна част от цялото уравнение. Като мощност на компресора, големина/обем на топлообменниците и т.н. Има машини, с ниски максимуми (не е задължително), но със сериозен хардуер, които могат да работят натоварени дълго време, без да се зорят. А други , може да извадят страхотни параметри, но в идеални условия (без мъгли и т.н.) и за много кратко време. Да не говорим, че при тях и ефективността не е като при машините с по-сериозна хладилна част. Съгласен съм, че само по данни от таблици за топлоотдаване в сервизни, не може да се правят заключения. Има доста други фактори, които трябва да се взимат под внимание, за да няма после неприятни изненади.
    dodo_pv и mystikalrs харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    51
    #1800

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Да се върнем на темата , според мен вариантите са два:
    Машините не са толкова еднакви колкото изглеждат.
    Маркетинг , ако 12лтц е с много близки като 14-18 и съответно малко по икономична (защото е 12ка все пак ) нямаше да се купуват другите два модела.
    Разбира се това са си мои размисли , истината може да е съвсем друга.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5301
    Последно: 03-05-24, 14:05
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе