Страница 9 от 33 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 491
Like Tree319Одобрявам

Fuji Electric RSG-12 LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #121

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Сега, в това време, чистене всяка седмица! Задължително!
    tanatos и hawai76 харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #122

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    За първа зима се отоплявам с климатизатори. До сега, а и все още имаме тец, но не бях доволен от температурата в апартамента и не го ползвам.. Сега съм с три LMCA и, въпреки че са нисък клас, топлят добре. В София нямаше рекорди, но при -16-17 градуса, освен че малко по-шумно работят компресорите, температурата в стаите ми позволява да ходя по тениска, а и жена ми се разголила, гледам... С парното и духалка в 24 кв.м. хол едва стигах 20 градуса, а сега, с тая машина държи уверено 23,5-24, при зададени 25. В спалните, съм задал 22 и нямам термометри, но е идеално за спане. Външните тела са едно под друго, на вътрешен балкон и съм направил селянията с кофите, защото иначе замръзват от вън, но за другата зима ще мисля нещо. Дефрости по време няма и сега, в студовете, размразяват на 3-4 часа за 7-8 мин. Това за 12 LMCA в хола. В спалните са деветки и работят по-кротко и с по-редки дефрости, но май по-продължителни, не ги наблюдавам. Трите машини консумират до около 1,6-2 киловата, като за последната седмица са изразходвали 192 киловата, което е средно по 1,14 кв.ч. При тоя студ съм предоволен! Как ли е с висок клас клими?
    VeleV.Klima, necata2, JOKVN и 3 други харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #123

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    С Дайсейкай в 17кв.м. зададена 25, стайна 22,5...22,8, с 14kWh за денонощие. Почти като с LMC.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #124

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    milanov, твърдо сте недоволен от Тошиба-та, чета Ви по темите и ми става тъпо от това, но не очаквате ли прекалено много? Две от моите машини струват колкото Вашата, не може да е толкова зле! Или грешно съм разбрал поста Ви и искате да кажете друго?

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #125

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от chepkata Виж публикацията
    и искате да кажете друго?
    Той самия не знае какво иска да каже...
    avenger одобрява това.

  7. Junior Member Аватара на audiceco
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    72
    #126

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Добър ден и за много години! Преди 2 години си закупих 2-броя климатици 12-ки LMCA. Винаги съм ги държал на 22-23 градуса зимата и съм нямал проблем до вчера. Двата работят без да са изключвани от седмица и в най-големия студ нямаха проблеми, НО вчера в Добрич
    вечерта за пореден път заваля сняг и източния климатик, вечерта започна да прави дефрости през 30 минути. Легнах си аз, като този климатик топли всекидневната и преди лягане температурата беше около 20 градуса в помещението не повече от 20 квадрата е, сутринта ставам замръзнал, успях да го изчистя от леда хубаво, рестартира се интръгна, но прави дефрости през 20 минути, като успя въпреки това да вдигне температурата от 16 на 19 градуса но не повече въпреки че навън беше -3, външното тяло само образува скреж, без да има видими следи от лед, но прави дефрости през 20 мин. Защо? Другия в спалнята на 2-3 часа веднъж, а е видимо с повече лед...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #127

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Може би при тези условия им идва нанагорно и не могат да се справят с зададената температура.

  10. Junior Member Аватара на audiceco
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    72
    #128

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Тежки са условията в Добрич да, но при големия сух студ -12 до -18 вървяха отлично, вдигнаха се температурите на -4 влажността и тя заваля сняг и единия се предаде. Изчистих го от леда, следя го постоянно на 22 градуса е на heat на auto на вентилатора винаги са били така и двата, отворил съм всички врати средната темепература е около 20 градуса на целия апартамент, обаче този източния продължава на 20 минути дефрости, и цялото му топлене отива по дяволите, защото дефростите са по 10 минути смукане на въздух


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #129

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от chepkata Виж публикацията
    milanov, твърдо сте недоволен от Тошиба-та, чета Ви по темите и ми става тъпо от това, но не очаквате ли прекалено много? Две от моите машини струват колкото Вашата, не може да е толкова зле! Или грешно съм разбрал поста Ви и искате да кажете друго?
    Мисля,че ти бях отговорил, но не го намирам поста. Понеже беше от телефона не съм сигурен дали се е публикувал. Мога пак да го напиша.......

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #130

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от audiceco Виж публикацията
    Тежки са условията в Добрич да, но при големия сух студ -12 до -18 вървяха отлично, вдигнаха се температурите на -4 влажността и тя заваля сняг и единия се предаде. Изчистих го от леда, следя го постоянно на 22 градуса е на heat на auto на вентилатора винаги са били така и двата, отворил съм всички врати средната темепература е около 20 градуса на целия апартамент, обаче този източния продължава на 20 минути дефрости, и цялото му топлене отива по дяволите, защото дефростите са по 10 минути смукане на въздух


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Вижте дали перката не е блокирана в лед много вероятно е и от това не смогва.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #131

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от audiceco Виж публикацията
    Тежки са условията в Добрич да, но при големия сух студ -12 до -18 вървяха отлично, вдигнаха се температурите на -4 влажността и тя заваля сняг и единия се предаде. Изчистих го от леда, следя го постоянно на 22 градуса е на heat на auto на вентилатора винаги са били така и двата, отворил съм всички врати средната темепература е около 20 градуса на целия апартамент, обаче този източния продължава на 20 минути дефрости, и цялото му топлене отива по дяволите, защото дефростите са по 10 минути смукане на въздух


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Еми явно не могат да се справят. С 26 килограмови външни тела са на ръба на възможностите си. И влагата допълнително ги мори и им сваля капацитета. Ще трябва да ги подпомогнеш с друг отоплителен уред или да се замислиш за смяна с по-мощни машини.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на audiceco
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    72
    #132

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Вижте дали перката не е блокирана в лед много вероятно е и от това не смогва.
    Ако е блокирана перката би трябвало въобще да не работи нали. Чувам че върти, ако е замръзнала, как да я отмразя най-ефективно?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. Junior Member Аватара на audiceco
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    72
    #133

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Спрях го духаше едвам едвам, 2 бутилки гореща вода долу ниско в тавата водата хубаво се изтече през дупката на хубава струя, значи няма лед. След което почистих хубаво вътрешните филтри на климатика, бяха средно прахлясали, след което го включих, но ми се наложи да изляза със съпругата си и като се прибера ще кажа резултата. Своевременно го ограничих да духа само в стаята затворих всички врати, температурата като излизах в самата став беше паднала до 18.5 да видим като се прибера какво ще покаже...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. Junior Member Аватара на audiceco
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    72
    #134

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Климатика се мъчи, най-вероятно не върти перката, не духа няма сила, видимо няма лед, най-вероятно вътре на перката защото се чува едно мъчително виене на едвам едвам, как мога да отмразя отпред перката най-вероятно не върти?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #135

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    . Щом не може да насмогне зашо го мъчиш като отваряш на всякъде?Затвори го само в неговото си помещение иначе ще изнемогва ,все пак не е толкова як хардуерно.
    И пробвай с малко по- високо задание тези 18 градуса не му помагат да размрази хубаво питата и така отворен не смогва и се получава порочен омагьосан кръг при ,който в крайна сметка печели студа ,Нагласи го на 23 поне за да имаш 21 това от мен дано успее да се съвземе ,че си е кучи студ навън

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 33 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-09LLC
    От chippen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 19-08-17, 13:58
  2. Fuji Electric RYT-14 HA HELLP!
    От aandreev76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-02-15, 16:05
  3. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 15:49
  4. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 10:14
  5. FUJI ELECTRIC RSA-12LU
    От bybeep във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-13, 10:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе